Prices of PKP

Discussion in 'Warbirds Polish' started by manoce, Jul 25, 2003.

  1. manoce

    manoce Well-Known Member

    Joined:
    May 9, 2002
    Messages:
    1,221
    Location:
    Rožnov pod Radhoštěm, Czech republic
    Heya all;
    I need some help - I'm going to Sweden in August - I was thinking about going by train to Swinoujscie and then by ferry. I was able to find prices of those ferries however I still don't know how expensive (or cheap) could be the train part of way. :dura:

    Pls can you help with it? How much aproximately could cost the way from Katowice to Swinoujscie?

    Cze, manoce.
     
  2. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    50-120 PLN depens on train's class (13-30$)
     
  3. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
  4. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Mancoe, buy 1-st class ticket if you dont want meet some 'friendly' polish people :)
     
  5. manoce

    manoce Well-Known Member

    Joined:
    May 9, 2002
    Messages:
    1,221
    Location:
    Rožnov pod Radhoštěm, Czech republic
    50 zlotych would be ok :), thx beryl

    @ spuint - thx for link.. i was there already but failed to find prices :dura:
    @ lepper - I'm friendly one too ;)
     
  6. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Mancoe, if you like to travel with intresting people take one bottle of polish vodka - then everybody in the train will be your friend :)
    :cheers:
     
  7. ali-g

    ali-g Active Member

    Joined:
    May 16, 2003
    Messages:
    36
    Lepper prawdziwy czy nie ty to naprawde jestes idjota. Takie cos mozesz napisac po polsku a nie po angielsku, Polaczku ze wsi.
    Ali-G :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
     
    Last edited: Jul 29, 2003
  8. manoce

    manoce Well-Known Member

    Joined:
    May 9, 2002
    Messages:
    1,221
    Location:
    Rožnov pod Radhoštěm, Czech republic
    hm.. i can read po po polsku i po angielsku ;)

    you feel ashamed for it ali-g? I don't see any reason for it.
     
  9. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    hmm not fair ;)

    taa sciemniac innym ludziom jacy to my nie jestesmy, ale w swoim gronie jechac na siebie nawzajem po chamsku... to jest prawdziwa klasa....
    ehh
     
  10. ali-g

    ali-g Active Member

    Joined:
    May 16, 2003
    Messages:
    36
    Przepraszam ludzi ze wsi, tak mi sie palnelo.
    Spuint ty masz zawsze jakis problem. To co w "rodzinie" powinno zostac tam. Mamy wystarczajaca zla opinie, nie mosimy sami sie oczerniac.
    Ali G.
     
  11. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    ja po prostu uwazam ze trzeba zaczac od siebie, a potem od innych czegos wymagac;
    a przemilczanie roznych spraw albo ich wyolbrzymianie nic nie zmieni jezeli chodzi o to jak nas widza - najwazniejsze jest zachowanie;
    imo oczywiscie
     
  12. ali-g

    ali-g Active Member

    Joined:
    May 16, 2003
    Messages:
    36
    Naprawde otorzyles mi oczy na swiat ! Teraz to widze wyraznie. Od jutra zaczynam nowe zycie. Twe slowa sa takie glembokie !
    Pelne dojzalosci, dobroci i mondrosci zyciowej.
    Spuint Dzienkuje !
    Ali G
     
  13. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    o - kolejny przyklad... :zzz:
     
  14. manoce

    manoce Well-Known Member

    Joined:
    May 9, 2002
    Messages:
    1,221
    Location:
    Rožnov pod Radhoštěm, Czech republic
    smerdzi tu fasism
     
  15. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    ktoś przegina

    ali-g przesadzasz...
    po pierwsze- nie okłamujmy siebie i innych, podróże PKP na niektórych trasach można spokojnie zaliczyć do sportów ekstremalnych, ze względu na powszechne "buractwo" naszego narodu. Mniej oczywiste jest to w pociągach dalekobieżnych, gdzie problem rzeczywiście nie bywa zawsze widoczny.

    po drugie- jeździłem trochę w życiu i co jak co, nie ma lepszgo wyjścia imho, niż zrobienie wystawki z flaszki wódki w PKP. Nie raz, gdy jeździliśmy ze znajomymi w dłuższe trasy PKP braliśmy ze sobą 1-2 flaszki wódki... z czego przynajmniej jedną "na wystawkę" na stolik... po co? po to, żeby nam żadne mendy do przedziału nie właziły i tyłkami swymi naszego komfortu nie obniżały (nie mówiąc o zapachach, w kraju, gdzie brak nadal elementarnych nawyków higienicznych, o czym może się przekonać każdy pasażer publicznej komunikacji w miesiącach letnich). Wejdzie tylko konduktor bo musi (fakt, raz wlazł nam ksiądz na trasie Zakopane-Lublin, ale miał ze sobą litr śliwowicy, więc o religii nie gadaliśmy a i na takie towarzystwo narzekać nie musieliśmy).

    po trzecie- zdecydowanie polecam zakup słownika poprawnej polszczyzny... Tobie ali-g. Nie wiem dlaczego, ale przyzwyczajony jestem traktować jak "idjotów" (pisownia poprawna to "idiotów", ale więcej poprawek nie będzie, niech sobie PWN na słownikach zarobi, skoro nauczyciele za frajer kasę w Twojej szkole brali) wszystkich, którzy wszczynając dyskusję o kulturze osobistej nie potrafią wykazać się elementarną chociaż znajomością swojego rodzimego języka.
     
  16. ali-g

    ali-g Active Member

    Joined:
    May 16, 2003
    Messages:
    36
    Widzisz frog nauka polskiej ortografi daleko wykracza poza me mozliwosci intelektualne. Na szczescie istnieja poligloci tacy jak TY.

    Manoce nie jestem faszysta. Uwazam tylko ze moj kraj ma opinie na ktora nie w 100% zasluguje. Wiele rzeczy w polsce mamy o wiele lepsze nizeli w swiecie "zachodnim".
    Boli mnie tylko to ze polak o Polsce zle mowi.

    Ali G
     
  17. manoce

    manoce Well-Known Member

    Joined:
    May 9, 2002
    Messages:
    1,221
    Location:
    Rožnov pod Radhoštěm, Czech republic
    srry.. but i just don't understand nationalism.. at least in the way you understand it, ali-g

    if lepper is joking about his own kin.. where is the problem? :dunno:

    I guess junkies who would become your friend as long as you provide them drink are to be found all over the world...

    Btw if you care about the image of your nation in the eyes of foreigners, you won't better it with propaganda or censorship....
    All you can do is to start with yourself. Act like you think true Pole should act ;) .
     
  18. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    jasna cholera Manoce skad Ty jestes skoro tak polski znasz? Czechy? :)
     
  19. ali-g

    ali-g Active Member

    Joined:
    May 16, 2003
    Messages:
    36
    Ja nie jestem nawet nacjonalista. Zyje w obcym kraju i spotykam sie z nacjonalistami, ktorzy wiedza o polsce tylko tyle ze polacy to pijacy a kobiety sa latwe.
    Ali-G
     
  20. manoce

    manoce Well-Known Member

    Joined:
    May 9, 2002
    Messages:
    1,221
    Location:
    Rožnov pod Radhoštěm, Czech republic
    hm.. languages are similar.. there is system in differences... and i got some friends from czech part of czieszyn country.. their language is somewhere in the middle

    however i cant speak your language.. just reading and listening (if spoken sloooowly)
    -------------------------------------------------------------
    heh ali-g, more towards east, more ppl drink
    czechs are having average beer consumption per person 380 l / year
    that is more than 0,5l (one glass) per person (including babies) per day.. and we are proud of it :D ;
    average frenchman drinks about 0,7l of wine for a day!
    average russian :eek: ... ;)


    doesn't matter... I didn't mean it offensive