Saitek EVO

Discussion in 'Warbirds Polish' started by ramzey, Jan 6, 2004.

  1. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    tera moja kolej :

    1 joj jaki doprowadzil mnie do skrajnego wyczerpania to wingman extreme3d a to z powodu wiecznego komunikatu : wep engage i wep disengage :znaika: poprostu sprzet ktory swoje wlasciwosci stracil po mniej wiecej 1 miesiacu !!!
    potem wymienilem na gwarancji czekajac 3 tygodnie!!!!!!! i dostalem nowy sprzet i ...to samo :turret:

    2 joj w jaki zainwestowalem to saitek cyborg gold 3d cos tam cos tam...mam go do dzisiaj i tylko 3 razy byl kalibrowany na przestrzeni prawie roku !!! narazie dziala dobrze chociarz ostatnio zauwazylem ze hut zaczyna nieco gorzej kontaktowac :znaika: ale mam nadzieje ze male smarowanko to usunie.

    reasumujac : polecam saiteka poniewaz nareszcie moglem sie odstresowac !!! i zaczac stracac cony !!! aaa i najwazniejsze : jest to bardzo precyzyjny sprzecik !!! polecam :super:
     
  2. patryss

    patryss Member

    Joined:
    Mar 12, 2003
    Messages:
    24
    Location:
    Szczecin, PL
    hmmm no to stalo sie, jutro jade po joya. moj wybor padl na cyborga evo, jesli tym razem sie zawiode to koncze z wirtualnym lataniem na zawsze bo to bedzie moj 6 joy w ciagu 2 lat i wszystkie suxx :( jutro przeczytacie moje pierwsze wrazenia ;)
     
  3. BarT

    BarT Well-Known Member

    Joined:
    Mar 5, 2002
    Messages:
    634
    ja mylse na saitekiem x-45
    ale tak srednio mi styka
    w ogole dziwny ksztalt i dziwny rudder i dziwny 2nd fire
    a jak nie saitek to nie mam za bardzo pomyslu
    na hotas'a za ponad 1k zl raczej mnie nie stac (a juz napewno rozsadek nie pozwala)
    czyli wlasciwie to nie mam pomyslu na joya
    nic nie jest tak wygodne jak logitech WED3D niestety
    najchetniej wzialbym ksztalt WED3D, mechanizm z sidewindera i przepustnice z Hotasa/
    macie jakies pomysly na substytuty?
     
  4. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    No wiec ja sie zastanawialem nad takim rozwiazaniem, ale w koncu mam cos zblizonego ;)
    Joya mam (od niedawna) MSFFB2. Myslalem nad zamontowaniem tam raczki od mojego starego wingmana, ale okazuje sie, ze ta od MS tez jest bardzo dobra. Moze brakuje mi przycisku na podkladce pod kciuk, ale juz sie przyzwyczailem do tego co jest i jest jak najbardziej OK. W dodatku hat mi swobodniej dziala niz w starym WED(nie 3D) ;)
    Przepustnice mam - wlasnej roboty :) Z geniusa F-23 (w warszawie widzialem w MM raz tego geniusa za 10 zl ! az mnie zatkalo, bo to joy duzo lepszy od jakiegos mediatecha...)
    Poniewaz jestem zawzietym wrogiem ruddera w raczce, wyrwalem potencjometr z raczki w joyu i zamontowalem pod stolem - na pedalach :)
    I jestem bardziej niz zadowolony :D W dodatku w sumie mnie to wynioslo jakies 270 zeta + razem liczac tydzien zabawy.
     
  5. BarT

    BarT Well-Known Member

    Joined:
    Mar 5, 2002
    Messages:
    634
    moglbys jakies plany+foto tego set'u?
     
  6. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Witam!

    Czytam to wszystko i siк zniechкcam. Ja uїywam bowiem mojego joya (InterAct PC Flight Force SV-240 :p ) juї rуwne... 10 lat. Zіapaі przez ten czas troszkк luzуw, ktуre naprawiіem w 10 minut (jest taka ¶rubka, ktуr± siк reguluje luzy w osiach X i Y. Rozwi±zanie banalnie proste, a bardzo skuteczne). Wiкksza awaria to zіamany fire (spadі na niego monitor), ktуry udaіo siк skleiж. Tak toto wygl±da:

    [​IMG]

    Maszyna ta nie posiada niestety ruddera i przepustnicy. Dlatego chciaіbym go wymieniж na lepszy. No wіa¶nie, ale na jaki ??? Nie liczк na kolejne 10 lat bez awarii ale jak ma mi siк rozlecieж po miesi±cu, to dziкkujк. Pytanie zasadnicze:

    JAKIEGO joya kupiж zakіadaj±c, їe nie zastanawiamy siк nad cen±?
     
  7. BarT

    BarT Well-Known Member

    Joined:
    Mar 5, 2002
    Messages:
    634
    hehe holmes moj pierwszy joy
    dobry sprzet, najlepszy ze starej gwardii napewno
     
  8. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    jak taki niezniszczalny, to dokup sobie przepustnicк (svs-242 na ten przykіad) i dorуb rudder ;-)
     
  9. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Ja mam juz rok cyborga 3d usb gold i dziala jak cacko. Zadnych luzow,rudder , hat bez zarzutow.Jestem zadowolony z niego:). Dodam ze wczesniej wingman 3d rozlecial mi sie po pol roku:p
     
  10. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    @ Snake
    Topgun afterburner II kosztuje okolo 65 dolcow czyli 260 zl a w tez tym jest odzielna przepustnica i joy, niestety ruuder jest na joy lub na przepustnicy ( jedno do wyboru) ale zawsze samemu mozna zrobic co nie ?:) ). No kolejnym problemem jest to ze ciezko to dostac ,wlasciwie tylko wysylkowo ale i tak jesli bede mial kase to kupuje se wlasnie to cacko:D .
    http://europe.thrustmaster.com/products/d_prd.php?p=T64&fam=6
     
  11. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Tylko Logitech WED. O ile oczywiscie umiesz latac i nie machasz wajcha jak cepem - bo sie moze zlamac. Moj pracuje juz prawie 2 lata, bedzie z 5000 sorties... I nie chce innego, co najwyzej nowy :)