Serwer leży?

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by lepper, Sep 6, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Serwer leży?

    Co do klopotow z kolenym trialem

    Z tego co wiem to sim ten pobiera i zapisuje numery kart sieciowych, lub inne numery (plyta gl?) ktore jesli nie sa zmienione - to jest problem.

    Wiec - jesli tak jest - trzeba isc do sasiada - zainstalowac u niego AH, odebrac loginy... a potem spokojnie w domu sie logowac...

    To dziala... ale sasiad nie moze byc simulotnikiem:)

    pozdro
    Lolo

    PS
    Myslenie ma OGROMNA przyszlosc:)

    @Stan
    Poczytaj YoYo Forum. http://acn.waw.pl/sturm/
    To czym jest symulator Il-2 dokladnie tam wytlumaczono.
    I wierz mi ze nie jest to opinia pozytywna.
    Grafika to nie wszystko - jak mawia Dot - piszac o WB
    Gdy Dot pisze o AH - placze GLOWNIE na grafike

    Aby cos oceniac - trzeba przynajmniej pamietac co sie pisalo DRZEWIEJ. - :)
     
  2. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    z tego co czytam, to wydaje mi sie że AH identyfikuje uzytkownika po numerza MAC karty sieciowej/portu usb komputera w przypadku modemu kablowego.
    Napewno są jakieś programy narzedziowe które pozwalają zmienic numer MAC urządzenia ... czy nie ?
     
    Last edited: Sep 8, 2006
  3. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Serwer leży?

    Lolo,oczywiscie ze sama grafika to nie wszystko,choc cieszy,ale chocby model lotu,zniszczen tez wydaje sie zdecydowanie bardziej "realistyczny".Poza tym mozliwosci realizowania scenarow tez sa tu zdecydowanie wieksze.Jak pewnie wiesz mozna ustawic w bardzo szerokich mozliwosciach pogode,pore dnia,czy nocy.Kiedys na serwie Andego walczylismy przy swietle ksiezyca w zimowa noc.Wrazenia niezapomniane.Zapewniam.
     
  4. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    @Stan
    Nie gram w ilka o siadla mi pamiatka i jade na 256mb :(. Zrobie zakupy za jakis czas i wracam do was.

    A kto sie tam wypowiada? Piloci doswiadczalni ktorzy mieli okazje latac mysliwcami z ww2, a do tego maja fakultet z informatyki, inzynierii lotniczej i balistyki? Jezeli nie to ja tam nawet nie zagladam bo do subiektywnej opinii na temat simkow kazdy ma prawo a moja opinia jest taka ze il2 to w tej chwili simek bezkonkurencyjny pod wzgledem realizmu pod kazdym wzgledem, a AH to czyste arcade z wydumanym modelem lotu.

    Bo poza grafika WB i AH nie roznia sie praktycznie niczym z technicznego punktu widzenia, a gameplayem AH przegrywa u mnie z windowsowym pacjansem.

    Cecha czlowieka myslacego jest to ze zdarza mu sie czasem weryfikowac swoje poglady :)

    Pozdro
     
  5. esp---

    esp--- Well-Known Member

    Joined:
    Oct 3, 2001
    Messages:
    329
    Location:
    Warsaw, Poland
    Re: Serwer leży?

    @Mii
    SMAC?
     
  6. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    można prościej
    http://pl.wikipedia.org/wiki/MAC
    ... no ? to kto pierwszy spróbuje i sprawdzi czy można oszukać AH ?
     
  7. Jeruwa

    Jeruwa Well-Known Member

    Joined:
    Oct 26, 2005
    Messages:
    142
    Re: Serwer leży?

    programow do zmiany MAC jest pelno, ale wiekszosc za 20$< :) chyba ze pod linuchem, dobrze tez przed instalacja odpalic cos na wzor CleanSweepa z Norton Utilities - ten moduł od rejestracji instalacji, żeby sprawdzic gdzie i co w rejestrach zmienione ;]
     
  8. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    smac tez da rade, gorzej, jesli adres mac jest wykrozystywany do przydzielania adresu IP przez modem z serwerem dhcp..
    icpnetowcy wiec odpadaja....
     
  9. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    wcale nie odpadają, mozna zmienic numer MAC i podac im nowy jako aktualny ... można to zrobić zdalnie na ich stronie.
    Wiem bo robiłem to u brata jak zmieniał podłączenie modemu kablowego z usb na karte sieciową (o dziwo nalezalo podac numer mac portu mini-WAN (USB) jako dotąd używany, a nie mumer MAC modemu kablowego jak podpowiadałby rozsądek, a jako nowy numer MAC numer karty sieciowej)

    ... w naszej sytuacji w przypadku modemu kablowego przez USB należałoby zmienić właśnie numer MAC portu mini-WAN i zgłosić to na stroni icpnetu

    ... natomist w przypadku modemu ADSL taki jakiego użuwa neostrada należałoby chyba zmienić numer MAC samego modemu, w neostradzie serwer DHCP nie weryfikuje numeru MAC tylko numer telefonu.
     
  10. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Serwer leży?

    Dot... po takim czyms to powinienies powiedziec choc przepraszam.............

    Czlowiek o takim doswiadczeniu i wprawie w ocenach gier komputerowych i autorytecie (jako pilot) wypowiadajacy kilka dlugasnych postow na temat grafiki,

    korzystajac z komputera majacego na pokladzie 265 MB RAM

    no przeca to kompromitacja....

    Poczytaj prosze RECOMENDACJE na glownej stronie sima, a potem smaruj o grafie co dusza zapragnie

    ehhhhhhhhhhhhhhhhh

    przytocze jeszcze jeden Twoj cytat zebys mogl przeczytac go (a nie pisac):

    Cecha czlowieka myslacego jest to ze zdarza mu sie czasem weryfikowac swoje poglady

    pozdro
    Lolo

    PS
    nie pytam sie ile masz MB na pokladzie karty graficznej... bo w sumie to juz zbedne
     
  11. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Serwer leży?

    @ Dot
    Wsrod wypowiadajacych sie na tematy techniczne i symulacyjne sa:
    a) informatycy
    b) inzynierowie
    c) fizycy

    Poziom dyskusji o modelu lotu jest taki, ze (bez urazy Dot) nie wszystko byloby jasne nawet dla Ciebie. Nie mowie juz o dyskusjach o balistyce, modelu zniszczen oraz innych aspektach tam poruszanych. Sledze to forum od 3 lat, i wierz mi ze wiele elementow sie potwierdza.

    Poczytaj posty Yoyo lub Schmeisera o w/w sprawach a mam nadzieje ze w paru miejscach wiedza zostanie nie tylko zweryfikowana ale moze takze uzupelniona.

    Polecam goraco nie tylko ostatnie posty - ale szczegolnie archiwum

    pozdro
    Lolo

    PS
    C od AH.
    Zmiana MAC nie zawsze daje efekty - juz sprawdzano to.
     
  12. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    zatem oprócz MAC trzeb zmienić coś jeszcze, być może nazwę użytkownika w windows ... to by potwierdzała skuteczność metody "na sąsiada" (inny MAC , inny user)
     
    Last edited: Sep 8, 2006
  13. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    Re: Serwer leży?


    Ty chyba się z Lolem drażnisz dla samego drażnienia.

    A po tych 256 ramu które ledwo starcza do odpalenia windy chyba już nikt nie może brac twoich słów na poważnie.
     
  14. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    LOL czy ja widze znowu ten sam walkowany w kolko temat.

    Juz dawno przestalem sie bawic w smieszne dyskusje co jest lepsze, ale przyznam Dotowi racje bo nie mozna w pelni obiektywnie powiedziec ktory sim jest bardziej realistyczny. To sa wszystko nasze przypuszczenia oparte o szereg dokumentacji, jednak taki kwiatek

    lol a latali oni kiedys mustangiem, 109 lub foka??? Co ma wspolnego informatyk z tym, czy samolot ktory stworzyl zachowuje sie jak w rzeczywistosci??
    Tak samo fizyk, on moze co najwyzej stwierdzic ze ten samolot zachowuje sie jak samolot, ale jak nie latal na tych maszynach to tak na prawde nie moze stwierdzic co sie dzialo z pilotem w tym modelu itd. To juz historyk powinien wiecej wiedziec po po przeczytaniu opini jakis asow mozna mniej wiecej stwierdzic co sie dzialo z pilotem w danej maszynie.


    Najbardziej wiarygodni sa tylko i wylacznie prawdziwi piloci, nawet ci szybowcowi bo oni przynajmniej wiedza z czym to sie je. Ale to tylko podstawy bo musieliby latac na tych samolotach by obiektywnie stwierdzic, "no 109 w AH zachowuje sie zupelnie jak w realu, a w il2 troszke lata sie inaczej"
     
    Last edited: Sep 8, 2006
  15. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Serwer leży?

    Nie wiem jak to teraz jest w AH,ale w ILku wplyw DMG,przegrzania silnika wyraznie wplywa na parametry lotu, do tego jest chocby to czego w AH nie ma(chyba ze moze juz jest),czyli chocby regulacja skoku smigla,mieszanki,sprezarki,zaplonu,chlodnicy,wiec parametrow ktore byly regulowane rowniez w prawdziwych maszynach.:@drunk:
     
  16. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: Serwer leży?

    Loool wlasnie bylem na AH. Na rusku jest troche sukinsynow, ale to co jest na AH to MASAKRA :D. I dlaczego do kwy nedzy tak macha tymi samolotami, a pilotem po kabinie?? Dot ty tez sie o scianki kabiny ciagle obijasz? I czy naprawde tak bardzo niestabilne sa latadla ze sie gibia tak ze oczoplasu mozna dostac? Porownujac, to tak jakby samochod mial rozwalone przeguby drazkow kierowniczych i ciagle jezdzil wezykiem. Chyba ze te "efekty" da sie jakos wylaczyc. Chyba nie polatam. A fuj.
     
  17. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Serwer leży?

    Pewnie pasow nie zapiales i frunales na zacierajacym sie silniku z wysunietym podwoziem:):cheers:
     
  18. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    Pierwszy raz polatalem online AH. Na poczatku zdziwilo mnie jak latwo sie startuje stwierdzilem jednak ze to pewnie jednak uklon w strone amerykanskich nastolatkow. Jednak oczy otwarlem gdy wystartowalem nie tykajac sterow - no tak - mialem wlaczone takeoff :) Ale nawet po jego wylaczeniu startuje sie i laduje latwiej niz w WB a dotychczas uwazalem WB za najlatwiejsza gre pod tym wzgledem. Sam lot i walki - wkurza ciagly ton silnika, nauczylem sie rozpoznawac predkosc dopuszczalna po jego dzwieku - tu tego nie ma. Trafic trudniej - ale to nie dziwi kazdy sim wymaga w tym wzgledzie przyzwyczajenia. Juz pamietam przejscie z WB201 na 276 wymagalo zmiany przyzwyczajen. Cony standard - latalem w furballu i bywali lepsi i gorsi. W sumie po 2 godzinach K/D kolo 1 ale nie zwracalem uwagi na powroty. Generalnie nic wiecej co daje mi wb nie majac przy tym fajnego bajeru jakim jest RTS. Niby gram w 1024x768, niby zaladowalem tekstury a jakos grafika conow i ich widocznosc marna. Moze czegos nie ustawilem. (teren mnie nie wzrusza)

    PS
    Mialbym opory przed dawaniem za to 40zl. Ale moze kwestia przyzwyczajenia.

    PS2
    Mimo wszystko lepszy od IL2. Oleg sie zakopal juz patchach, addonach i wersjach. Teraz by zagrac w ilkach potrzeba: IL2FB, AEP, PF, kilka patchy (w tym platny Pe2). Te plytki ktore mialem pol roku temu i starczaly znow wymagaja dociagniecia. Oszalec mozna. A mnostwo bajerow i manetek do przelaczania nie swiadcza o jakosci sima. Zwlaszcza ze na samym forum Ila ostatnio np. przeczytalem ze najlepiej regulowal skok smigla automat. I symultonicy ilowi sie z tym zgodzili!

    PS3
    Tez czytam forum IL2. I rzeczywiscie osoby w nim sie udzielajace i latajace ilem od lat nie zostawiaja na nim suchej nitki. Do tego dyskusje na temat co jest ufo a co nie, czym wstyd latac a czym nie. Tyle ze nie ma tak naprawde symulatora ktory by pogodzil wszystkich. AH ma wielki serwer - ja to lubie. IL-2 ma zabawe ze szczegolami: zarzadzanie silnikiem, chlodnica itd - dziala to roznie w rozych maszynach ale jest. WB ma RTS i swietnie zbilansowane maszyny (brak typowych UFO). Gdyby to wszystko polaczyc w jedno... Ale tak to tylko w erze :)

    PS4
    TW to ekstrema - brak reklamy i zabojcze wymagania od pilota. Do tego slyszalem o lagach.

    PS5
    WB zabija brak reklamy. Po prostu.
     
  19. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Re: Serwer leży?

    dlaczego zawsze musimy walkowac ten temat?
    odkad ja tu jestem bylo juz ze 3-4 razy, zawsze z tym samym efektem - lolo wraca do siebie, a my sie bawimy dalej u siebie

    no dobra kopi sie dal przeciagnac na ciemna strone mocy :)
     
  20. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Re: Serwer leży?

    o kurde a dzisiaj przeczytalem to http://simhq.com/_all/all_024a.html


    normalnie jakby ten koles tu zagladal :D %)


    ps : i tak kazde dziecko wie ze najlepszy bedzie storm of war : battle of britain ;)
     
Thread Status:
Not open for further replies.