Ten gośc jest tak dobry gość?

Discussion in 'Warbirds Polish' started by hrabia, Jan 29, 2004.

  1. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Ten gośc jest tak dobry gość?

    Znacie tego typa?
    Jego staty
     
  2. HJM---

    HJM--- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 8, 2002
    Messages:
    881
    Location:
    behind you
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    nic nadzwyczajnego az tak imo (odrobina cierpliwosci i taktyki, nie ujmujac oczywiscie nic piskowi):

    1

    kettle: (walczylem z nim, swietny pilot)

    2
     
    Last edited: Jan 29, 2004
  3. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    wynik na spitku w erze 109f2 i f109f4 jest godny podziwu
    czy az tak dobry pilot ? na pewno dobry , ale to w sumie zadna sensacja
     
  4. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    No zanim bedę tak dobry minie ładne pare miechów... :rolleyes:
     
  5. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    na poczatku tego toda postanowilem przetestowac mc202
    nad lotniskiem wroga spadl na mnie i16
    po kilku ruchach udalo sie wyrownac poziom energii, zadziwiony zwrotnoscia 202 wpakowalem troche olowiu w iszaka, samemu rowniez dzielnie znoszac kilka trafien
    iszak warpil, czego nei omieszkalem zakomunikowac na ch100, odezwal sie pisek i stwierdzil ze wyladuje :)

    teraz pytanie: czy w walce kolowej 202 nie powinien sromotnie przegrac z iszakiem?
     
  6. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    W sprawie makaroni - teoretycznie powinien przegrać ALE...

    1. Jeżeli Mc ma odpowiedni zapas energii (którą niestety w DF szybko traci) a Iszakiem pilotuje napaleniec (100% pwr i joy na maksa) to rusek spadnie w 0,5 minuty. Dzięki dużej powierzchni nośnej (tak to ruskie wymodelowały) Mc.202 dobrze znosi długie, maksymalnie ostre zakręty przy dużej sile odśrodkowej - a ruska wsza zaczyna wierzgać i przeciąga. Zanim rusek się pozbiera to makaroni zdąży już nawrotem znaleźć się na jego dupie. Z drugiej strony, dobry pilot na Iszaku powinien rozwalić Berlusconiego w pierwszej minucie DF - co jest raczej regułą.

    2. Z wykorzystaniem klap, ruddera i WEPa makaroni jest wręcz zadziwiająco zwrotny w spotkaniu z samolotami wroga o podobnych rozmiarach. Często udawało mi się wymanewrować Spita V z całkiem niezłym pilotem dzięki świetnemu zachowaniu Mc.202 podczas zwrotu bojowego i nawrotu. Chodzi w ślizgu jak po sznurku, czego nie można powiedzieć o Spitfire. Zachowanie Mc.202 porównałbym do takiej troche lżejszej cobry (póki ma zapas energii).

    W ogóle to bardzo go lubię i znacznie częściej latam tym włoskim wynalazkiem niż Fritzem. Ma jeszcze kilka miłych cech, jak chociażby to, że w lvl ucieka Spitfire w cuglach :p
     
  7. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    Hmm, ucieka przed spitem, a p40b go moze dogonic ? Chyba, Holmes, musiales miec duzo farta ;) Jak widze 202 na spicie czy p40b to sie tylko ciesze :) P40 jest zwrotniejsze, szybsze, lepiej sobie radzi w verticalu... A spit to najlepsza maszyna ever ;)
    W dodatku niedawno kilka razy pod rzad wygralem z maccim na jaku-1, zaczynalismy na tej samej wysokosci. Choc fakt, ze tamten pilot nie byl rewelacyjny, choc to zaden nowy. Jakis Rusek, ale nie pamietam kto w tej chwili.
     
  8. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    Snakeye, spróbuj dogonić Spitem V Mc.202 który ma chociażby 1 km altu i delikatnie nurkuje do poziomu morza Nie ma żadnych szans. Sam wielokrotnie wykonywałem lot: start hvy, zniszczenie radaru na jednym lotnisku, climb na 1,5 km, zniszczenie dar na drugim i ucieczka w lekkim nurku aż do poziomu 50m. NIC nie było w stanie dogonić Mc.202 w "jego czasie" (Spit V, P40E) - za każdym razem spokojnie wracałem do domu. Naprawdę poważnym zagrożeniem stawał się dopiero Lighting z jego fenomenalną zdolnością do nabierania max prędkości w płaskim nurku w ciągu 5 sekund - temu potworowi na MC.202 w poziomie już się nie zwieje :(

    Poza tym - P40B i E jest wolniejsze (na WEP i w okolicach 1km), tak samo zwrotne i wcale nie radzi sobie lepiej w verticalu :), a już w nurku zostaje daleko z tyłu. Lecąc na Mc.202 zawsze się cieszę widząc P40 na podobnym alcie :flyer:

    Mnie też zdarzało się ubić Spita na Ki-27 ale "expection makes the rule" :cool:
     
  9. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    macci przypomina mi z modelu lotu ki84
    dosc kiepska zwrotnosc pozioma (na stall speedzie) ale bardzo dobra pionowa, do tego przyzwoita predkosc i dobry - mimo ze "twardy" - nurek;
     
  10. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    jedyna maszyna ktorej sie obawialem latajac na P40,glownie dlatego,ze mialem watpliwa przyjemnosc spotykac zawsze pary ;)
     
  11. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    Bez przesady. franz to uber ktory roznosi wszystko bezlitosnie, a macci to tylko mily gest dla tych ktorzy lubia oryginalnosc i walke mniej wiecej rownym poziomie mozliwosci samolocikow. W tym tod w zrobilem 200 zestrzalow, a nie wsiadalem do niczego innego jak tylko 109e4 (1940) i 109f2 (1941) .
    Porownywanie mozliwosci franza i macci jest nie na miejscu, rzeklbym nawet profanacja :)
     
  12. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    Ja nie twierdzę, że Mc.202 jest lepszy niż F4, tylko że jest myśliwcem mogącym stawać w szranki ze wszystkim co mają wtedy Alianci. Dla mnie F4 jest monstrualnie wszechstonny :) i kojarzy mi się z absolutną supremacją w zasadzie aż do Spitifre IX (którego dobry pilot wymanewruje w DF :flyer: )
     
  13. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    a wszystko to czynnik ludzki :p
     
  14. deey

    deey Well-Known Member

    Joined:
    Sep 1, 2002
    Messages:
    203
    Location:
    Lublin/Bialystok Poland
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    Fakt nie ma chyba teraz drugiego z takimi statsami...

    A btw pisek-=duriel z 1 czech lions

    a np. reszta to:
    vodka=sshado
    tomass=jasand

    :@popcorn:
     
  15. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    lol deey, skad to wiesz? :)
    i na ile procent to jest prawda? bo wlasnie uroslem w swoich oczach :D
     
    Last edited: Jan 31, 2004
  16. deey

    deey Well-Known Member

    Joined:
    Sep 1, 2002
    Messages:
    203
    Location:
    Lublin/Bialystok Poland
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    Sa sposoby, aby sie wszystkiego dowiedziec :p Ale na 100% to ci ludzie ;) Da sie znalezc kazdego inne nicki ;)
     
  17. yano

    yano Member

    Joined:
    Oct 21, 2003
    Messages:
    20
    Location:
    Poland
    Re: Ten gośc jest tak dobry gość?

    Tylko mi nie mów że badając ip z którego sięłączysz, bo mi wyjdzie że połowa 303 to ja ( w końcu zlocik był w kafejce u mnie :D )