Wybiórczy Świat Michnika

Discussion in 'Warbirds Polish' started by -frog-, Nov 14, 2004.

  1. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Wybiórczy Świat Michnika

    Witam, piszę by wylać z siebie choć trochę żółci na Gazetę Wyborczą.
    Otóż pisuję tam na Forum jako qqbek i dziś wczesnym popołudniem uznałem, że należałoby oddać należny honor pamięci Gen.Skalskiego... nie tylko przez dopisanie się do wątku, ale także poprzez sprostowanie kilku idiotyzmów wypisanych przez GW w sobotnim wydaniu.
    W sposób grzeczny i nienahalny sprostowałem, że nie Spitfire a Hurricane, nie 303 w BoB a 501 no i że nie BoB ale raczej Kampania Wrześniowa i "Cyrk" rozsławiły imię Generała w świecie.
    Liczyłem na notkę redakcji na Forum, sprostowanie na łamach gazety nawet mi przez myśl nie przeszło... TAK SAMO JAK KURWA USUNIĘCIE WĄTKU BEZ PODANIA JAKIEJKOLWIEK PRZYCZYNEY!

    (ze względu na solidne wkurwienie, zwane też ładnie "negatywnym ładunkiem emocjonalnym", jakie cechuje niniejszy post, zdecydowałem się nie umieszczać go w wątku poświęconym pamięci Generała-> myślę, że zrozumiecie i nie oskarżycie o floodowanie Forum)
     
  2. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    wyborcza to szmatlawiec
     
  3. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Niestety, drobne info dla niezorientowanych

    Gazeta Wyborcza nie jest gazeta polska w pelnym tego slowa znaczeniu (ze tak subtelnie to ujme).

    Jest to dziennik spolszczony.

    Dla zrozumienia podam, ze jesli Gen Skalski mialby odpowiednie korzenie, z pewnoscia szpalty by nie starczylo na opis jego zycia, dzialan, etc...

    Poniewaz jednak dzialal przeciw TEJ nacji (vide jego dzialalnosc w latach 1990-2000) to niestety nie mozna sie bylo niczego innego spodziewac jak to co zrobili....

    Radze poczytac niezalezna prase i historie (zyciorysy) wspoltworcow Gazety Wyborczej a wszystko bedzie jasne.

    pozdro
    lolo
     
  4. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Chwila lolo... wkurwienie na GW to jedno, ale antysyjonistyczna chamska hucpa to już odmienna historia...
     
  5. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    jasne, im chodzi tylko o to,że nie lubią przyznawać się do błędów
     
  6. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    frog.. co ty piep....sz... zastanow sie zanim cos napiszesz.

    Przeczytaj mojego posta i zrob co w nim napisane. Zanim zaczniesz wyglaszac poglady INNYCH sam wyrob sobie poglad spedzajac nad historia pare dlugich wieczorow.

    Inaczej dyskusja z Toba nie bedzie miala najmniejszego sesu.

    Jesli chce sie cos dokonac, o czym spoinformowac takie pismo ja GW, to trzeba wiedziec jak. Zeby to wiedziec, trzeba zapoznac sie jaki kierunek ma to pismo.

    Zareczam, ze nie zuzylbys grama energii na pisanie jakichkolwiek sprostowan do GW gdybys odrobil lekcje historii.

    Pozdro
    Lolo
     
  7. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    @lolo

    Gdyby nie tacy ludzie jak Adam Michnik, Andrzej Gwiazda, Jacek Kuroń i Lech Wałęsa, to nadal byś do Pewex-u chodził pooglądać sobie zachód na półkach.
    Tak się składa, że lekcję historii najnowszej odebrałem w domu przednią. A Jacka Kuronia miałem okazję nawet widzieć u siebie w domu jako dziecko. Pamiętam także z tamtych czasów smutnych panów z SB, którzy zwykli zwijać mi od czasu do czasu tatusia i przetrząsać nam szafy.
    Jedno mieli smutni panowie z Tobą wspólnego lolo... też się uważali za prawdziwych Polaków.
    Jacek Kuroń takich pretensji nigdy sobie nie rościł, Michnik z tego co wiem również.
     
  8. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    ok ZABCIU

    przyjmij do wiadomosci wiec ze rzeczywiscie jest tak jak piszesz. Ja pozostane przy swojej wersji (to akurat wolno bylo zawsze).

    Szereg wymienionych osob, dzieki ktorym jest obecnie ten lapowkarsko-kolesiowski system (z wylaczeniem L.Walesy) swiadczy dobitnie, ze myslimy inaczej o tej samej sprawie. Dziwie sie ze nie umiesciles tam imc Gen Jaruzelskiego. To w koncu czlowiek rozgrzeszony przez w/w.
    Nie wspominajac o grubej kresce... a o prawdziwosci bycia Polakiem nie Tobie i nie mnie wyrokowac (czasem mozna sie naprawde zdziwic).

    No nic - jestem spokojny ze za 10 lat spojrzenie na te czasy ulegnie znacznej krystalizacji i spokojnie bedziesz mogl powiedziec sobie... hmmm ........... a pomimo tego ze zdjecie Michnika lub Kuronia bedzie dalej stalo na komodzie.

    Choc jestem starszy i nie jako dziecko przezywalem to co ogladales ponad zabawkami, uwazam ze nie jest tu miejsce na tego typu dysputy.

    Twoje wypowiedzi potwierdzaja stara jak swiat maksyme:
    ....im mniej wiesz tym masz mniej watpliwosci, a im wiesz wiecej, watpliwosci rosna, co skutkuje mniej czestym zajmowaniem zdecydowanego stanowiska....

    Pozostanmy na swoich stanowiskach, Ty piszac na forum Wyborczej - ja majac wlasne odrebne zdanie na ten temat - a forum lotnicze uzywajmy dalej do uwag pozbawionych pogladow politycznych - to sila i niezaleznosc tego forum.

    Historia pokaze jak naprawde bylo a ze wszyscy szukamy "prawdy" w roznych miejscach... to w koncu nasz przywilej:)

    Dla mnie temat OT

    pozdro
    Lolo
     
    Last edited: Nov 16, 2004
  9. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    zgadzam sie, a to o czym mowicie chyba nie mialo znaczenia, bo watpie by Michnik czy ktos tam interesowal sie poznanskim forum
     
  10. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    A tak w ogole to w wybiórczej do czytania nadaje sie "sport" i kiedys nadawal sie "Magazyn vel. Duzy Format", bo teraz on jest na takim papierze ze se mozna podetrzec, a nie czytac.
     
  11. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    @pedzel

    za śliski ten papier do tego (odnośnie zastosowania sobotniego wydania ;) )
     
  12. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Ha!!! Przeczytaj dokladnie i kup to zobaczysz (i teraz to chyba poniedzialkowy numer jest) :p.
     
  13. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    A skończył się Tobie pedzel kiedyś Tobie papier toaletowy w trasie, jak jechałeś samochodem? Bo mi tak... i akurat Wybiórcza była, więc wiem co piszę :D
     
  14. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Zabcio moja kochana, bo wysnuje takie wnioski jak Lolo (ktorego przy okazji serdecznie pozdrawiam [i tutaj cala rodzina macha wszelkimi konczynami do kamery]), ze nie zrozumiales o co mi chodzilo. Pozwol, ze wypunktuje. Sposob podobno skuteczny - Golote po raz kolejny wypunktowali w NY i w koncu stwierdzil ze NY jest cytuje: "sucks".
    Primo: GW to taka gazeta, ze jesli dostaniesz ja w swoje lapy w pracy i masz malo czasu, to przewalisz od frontu do konca w minute i nic nie znajdziesz.
    Secundo: kiedys bylo cos co sie nazywalo "Magazyn Wyborczej" - genialna rzecz (BTW - NA PAPIERZE ŚLIZGIM I BŁYSZCZĄCYM).
    Secundo Secundo: zmienili nazwe na "Duzy Format" - merytoryczna zawartosc siadla ale papier ciagle zajebisty...
    Secundo Tertio: Obecnie Duzy Format jest na papierze do dupy.
    Co lepsze, z racji wykonywanej pracy (a raczej jej braku ;) ) udalo mi sie przeczytac z nudow parenascie razy "od deski do deski" GW.
    Wniosek: czytajac okladke "Faktu" na przystanku mozna przynajmniej sie posmiac :D.


    Czyli pozostaje sie tylko Sport.
     
    Last edited: Nov 17, 2004
  15. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    @Pedzel

    Ja mówiłem tylko o "właściwościach zbierających" Dużego Formatu, stwierdzając, że mogą dać jeszcze gorszy papier, jeżeli ma się to chociaż do dupy nadawać :D
    Nie kwestionuję zaś opinii na temat zawartości merytorycznej GW :D
     
  16. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    co do rubryki sportowej gw to siadla ona dobre 2-3lata temu
    felietony sa na poziomie szkoly sredniej, do tego informacje zawsze jakos pojawiaja sie z duzym poslizgiem;
    jezeli chodzi o fakt, to nie wiem jak w innych miastach, ale w gdyni i gdansku stali przez jakis czas nawolywacze w poblizu dworcow czy w jakichs szczegolnie ruchliwych miejscach i szczerze im wspolczulem gdy wykrzykiwali bez zajakniecia 'nius dnia' zachecajac (odstraszajac?) do zakupu
    kto raz mial w rekach fakt, ten wie jaka niewdzeczna robota to byla (ale zawsze to fajnie jak tak rozwesela cie z rana :))
     
  17. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    :super:

    pozdrowka wazjamne od wszystkich moich bab

    kiedy sie wreszcie pojawisz na AH zeby poszturchac reszte starych piernikow i zmobilizowac nas troszkie co?

    :)

    pozdro
    Lolo
     
  18. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Michnik to socjalista przecież
     
  19. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Jak 109 przestana walczyc ze 109 :D.

    pozdrawiam
     
  20. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    A Lepper ludowy komunista :p