302 na HL

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -frog-, Mar 19, 2005.

  1. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Troche w temacie, a troche nie - NIE POTRAFIE NIC USTRZELIC W TYM IL-e :p Koszmar po prostu, nawet jak spreyuje nic nie wchodzi :)
     
  2. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @-al---

    1. 300m (ewentualnie 400m) coverg KM-ów
    2. 200m (ewentualnie 300m) dla działek
    3. Weź offline jakąś maszynę z bronią w skrzydłach (najlepiej Spitfire V, VIII lub IXc).
    4. Weź nieskończone ammo i ustaw za cel kolumnę statków (własnych, żeby nie strzelały do Ciebie).
    5. Naucz się, strafując w dośc płaskim nurku te statki ostrzeliwac tak, by na początku pociski z kmów krzyżowały się na celu, a pod koniec serii pociski z działek (strzelaj krótkimi seriami).
    6. Gdy już przyzwyczaisz się do rozpoznawania odległości celów, wyjdź i ustaw formację przeciwników na jakieś słabe buffy (albo weź im loadout empty... żeby Ciebie przypadkiem ottony nie posiekały przed nauczeniem się)- idealne są Blenheimy i R10... Me323 czy też TB3M na razie nie ryzykuj :D
    7. trenuj aż dojdziesz do wprawy w trafianiu z conv dist (oba pociski z działek trafiają na raz i robią duże kuku celowi, dużo większe niż nawet 3-4 pojedyńcze trafienia)
    8. weź formację myśliwców wroga na cel...
    po kilku takich treningach:
    9. zamień Spita na 109F2, powtórz cwiczenie numer 6-7 i 8, ale tym razem z ograniczonym zapasem ammo.
    10. trenuj aż uda się Tobie rozjechac minimum 3-4 Blenheimy/R-10 na jednym zapasie ammo (lub 2-3 myśliwce).
     
  3. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Huh po takim tutorialu to nawet slepy by sie nauczyl ;) Thx Frogu poprobuje jak tylko znajde czas ;)
     
  4. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    heh, ja conv dzialek mam na 160m, a kaemow 170 ;)
     
  5. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    w 109 tez zmeiniacie conv?
     
  6. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Male pytanie - pogrzebalem w ustawieniach PFmanagera i z cyfrowego wskaznika altu, predkosci i kursu (lewy dolny rog ekranu) pozostal mi tylko kurs. Jak je wlaczyc z powrotem?
     
  7. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    conv mam ustawiony uniwersalnie, z reszta to glownie pod 109 wlasnie tak ustawilem :)
    tylko jak wsiadam w cos z .50kami to przestawiam gdzies na 200-220m

    @conrad
    pewno masz w ustawieniach realizmu przestawione "no speedbar" czy jak to sie tam nazywalo, a jesli nie, to mozesz sobie ustawic klawisz do przelaczania info wyswietlanego na speedbarze (przelacza sie chyba miedzy metryczne/imperialno-koslawe/tylko hdg/wylaczone)
     
  8. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    ...tak na wszelki wypadek, bo moze ktos nie wie :)

    Jesli dla kogos pilot za wolno macha glowa, to mozna go z deczka popedzic:
    w conf.ini:
    [HookView Config]
    Speed= i tu dopisac np. jeszcze jedno 0 na koniec tej liczby
     
  9. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    szyja speed hack ? :D
     
  10. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    szkoda, że ammo nie dodaje :(
    ;)
     
  11. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Czyli maly debiut mam za soba. Polatalem troche na pierwszej z brzegu arenie (serwer 334) cos zestrzelilem cos mnie zestrzelilo - ogolnie nauka nowego otoczenia. I w zwiazku z tym mam kilka pytan:
    1. U gory jest 1 wierszowy pasek radia - czy mozna go zwiekszyc (wiecej wierszy) lub przeniesc w inne miejsce?
    2. Ciekawa sprawa: gdy wszedlem pierwszy raz na serwer byla mapa zielonych gor i podzial na red gora, blue dol. Poniewaz jednak 800x600 przy tej ilosci pamieci ktora mam chodzilo momentami zabka wyszedlem z serwera, zmienilem rozdzialke po czym z powrotem sie zalogowalem. I nagle na tym samym serwerze (specjalnie sprawdzilem) pojawila sie zima i mapa z podzialem red lewa, blue prawa. Tak sie dzieje???
    3. Czy jest cos podobnego do prawego klawisza myszy w WB czyli ostrzeganie kumpla o conie na 6?
    Ogolnie gra sympatyczna choc jakos archaizm WB bardziej do mnie przemawia.
     
  12. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    mam troche wstpnych lotow glownie na serwie War clouds WF
    lata sie po stronie osi 109 190 110 i he111 i pare innych maszyn i
    alinci spity p51 p47 itp ruskich maszyn nie spotkalem ale moze sa :)
    mapa co jakis czas sie zmienia jak i w raz z nia misja do wykonania
    po wejsciu podane ogolnie w brifingu zadania dla obu stron konfliktu
    np zniszczyc stanowiska ackow i kolumne czolgow
    owszem acki ladnie pruja do nas ale pojazdy stoja jak kolki ;)
    i tak niektorzy se lataja bombia ale wiekszosc wisi w fajterach i robia wieksze lub mniejsze furbale low lub hi

    niestety mnogosc serewrow powoduje ze latamy tam sami a mnie rajcuje najbardziej latanie zespolowe z ludzmi ktorych znam
    na serwer WB wchodze i wiem ze przynajmnie paru kolegow lata
    mozemy cos zorganizowac i wspolnie polatac

    na hl owszem organizuja roznego rodzaju misje ale czesto sa to przypadkowi ludzie
    i to juz nie to :)

    moze ma ktos pomysl by to zmienic bo coraz wiecej ludzi probuje latac na hl
    ja mimo ze odbylem juz kilkanascie lotow nie spotkalem nikogo ze znajomych
    z wb
     
  13. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    @ conrad,
    1. okienko radia mozna "zlapac" i przesowac mniej wiecej jak windowsowe okienka... wciskasz mape ("m" standardowo) i wtedy pojawia ci sie kursor myszy, wtedy lapiesz, przesowasz, rozciagasz (albo mozesz to zrobic zanim wsiadziesz do samolotu)
    2. tak, mapy zmieniaja sie na wielu serwerach po wykonaniu zadania na dana mape.
    3. niestety nie ma :-/
    @ art
    Zarejestrowales sie na CW?
     
  14. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    A jak wyglada sprawa postawienia swojego dedykowanego serwera?
     
  15. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    hmn.. od jakis dwoch dni zaczolem zagladac na HL ale nie widze nikogo z naszych, wczoraj widzialem Voughta z 303ego, ale juz nie zawracalem mu gitary bo akurat konczylem sesje, wrazenia:
    po zmianie sprzetu napewno gra sie duzo lepiej, gram obecnie w 1280x960 i framerate jest calkiem dobry (na oko jakies 30-40fps). Z serwerow na ktorych bylem najlepsza zabawe mialem na 109vsSpit
    planeset to europa zachodnia 41-43 (czyli gustawy i antony vs spity 5 i 9 oraz wczesne dzbanki) kompletny brak ikon (nie tak jak na Warclouds gdzie wyswietlaja sie ikony swoich gdy podlecisz blizej), na szczescie jest wlaczona opcja minimap path wiec widze swoja pozycje na mapie, bez tego ten serwer bylby chyba dla mnie za harcorowy ;). podobalo mi sie ze od razu sa dostepne skiny dla wszystkich polskich sqds latajacych na spitach (nie wiem czy to jest standard, nie zworcilem na to uwagi latajac na innych serwach) mala rzecz a cieszy. co do samej gry to nie ma sie co rozpisywac, jaka jest kazdy widzi, jedni uwazaja ja za superrealistyczna inni za kolejny arcade z bajerami typu skok smigla itp, imo prawda jest taka ze to tylko faktycznie malo znaczace dodatki, w bezposrednim starciu licza sie tylko twoja glowa, flapy i manetka gazu, ja sie tego trzymam i na kilkanascie lotow ktore odbylem wiekszosc wyladowalem, natomiast latanie bez ikon to swietna zabawa choc napewno znacznie utrudniajaca walke wyrabia jednak dobry zwyczaj podlatywac tak blisko jak sie da by miec pewnosc do kogo sie strzela :), dosc powiedziec ze moja pierwsza ofiara byl... spit5 CW ktory pogratulowam mi precyzyjnego strzalu przeplatajac to wiazanka fuckow :), pozatym jak podlecisz blisko od tylu to koles slyszy twoj silnik, co powoduje okreslone reakcje:
    1. (moja ulubiona) kolo podnosi maszyne do gory by zobaczyc kogo ma na 6
    i przy okazji moge go obejrzec w calej okazalosci :). jak ma czerwono niebieskie kolka lub biale gwiazdy na skrzydlach to leci dalej, jak nie to wiadomo co :)
    2. kolo robi split-s albo zaczyn zawrot, jak zrobi to w miare energicznie to sie zaczyna zabawa, a jak nie to wiadomo co :)

    reasumujac bede na was polowal panowie na HL, mam nadzieje ze wreszcie na ktoregos trafie i polatamy razem.

    pzdr

    btw serwer jaty do TS stoi?
     
  16. jfm

    jfm Well-Known Member

    Joined:
    Jan 6, 2003
    Messages:
    848
    wlaśnie kupiłem 512RAM i chętnie bym iła przetestował
    sa jakies ftp gdzie to mozna pobrac bo od edonkeya
    moze mnie przypadkiem szlag trafic
    a WB juz bokiem wychodzi , moze od nowego tod bedzie lepiej
     
  17. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    niestety serv Jaty dalej lezy i nawet nie kwiczy ;)

    ja deko sie sie zniechecilem wlasnie przez te icony a raczej ich brak
    niestety moje patrzalki nijak nie chca wypatrzyc cona na tle tekstury :)
    na tle nieba jeszcze jako tako :)

    chetniej bym tam zagladal jak by ktos z naszych tam latal :) na tyle czesto by go spotkac
    jako skrzydlowemu moze by jakos szlo ;)
    kurna na 10 lotow 1 kill ;) 10 razy dead
    no na 4 zuzyte roxy wszystkie w celu :)
    ale skubane leca parami (190) da sie to zmienic?
     
  18. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    nie da sie, to nie arcade ;)
     
  19. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    na razie mam na glowie pare innych spraw..
    jak sie wyrobie, serwer TS wroci na pewno..
    na razie bardzo mi przykro, ale Out Of Order..:(