Serwer leży?

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by lepper, Sep 6, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Re: Serwer leży?

    Wassermany juz leca
    =)
     
  2. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Re: Serwer leży?

    To co mi sie podoba w AH to to ze samoloty maja takie osiagi jakie powinny miec. Klucimy sie o model lotu niektorych maszyn z adminami tutaj czy gracze pacific fighters z olegiem a w AH jest juz to zrobione.Tam naprawde kazdym samolotem da sie wygrac trzeba tylko znac jego dobre strony.
    Odnosnie modelu lotu. Zdanie zmienilem po kursie szybowcowym i locie na symulatorze orlika. Naprawde bardzo chcialem wprowadzic ten samolot w korkociag. Lecialem w poziomie, wytrymowalem go nawet aby byl ciezki na ogon ( tzn tak ze aby zachowal poziom musialem oddawac drazek od siebie) pociagnolem drazek jak najmocniej tak ze mialem go w brzuchu i co? I nic lekko zajeczal a w korka nie wszedl. Wniosek jest jeden latanie pod tym wzgledem jest latwiejsze w rzeczywistosci niz W PF i WB na freehoscie. Wczesniejszy model lotu proponowany przez IEN wydaje mi sie lepszy. Samoloty nie powinny zachowywac sie jak zylety gdzie lekko po przekroczeniu granicy zamieniaja sie w wirowki jak np seria la5 czy p47 czy p38 na FH. W AH tego nie ma, tak samo jak w targetware.
    Fajnie ze ilek ma te skoki smigla, sprezarki, miksturki, mogli by jeszcze dodac jakies lampki i kolejne bajery tak dla zabawy. W TW to wszystko ma sens w ilku nie za bardzo. Model uszkodzen jak dla mnie w AH jest o niebo lepszy niz w ilku gdzie radzieckie maszyny z drewna sa niezniszczalne a metalowe platowce rozsypuja sie wmiare szybko. W AH po oddaniu dobrej serii w jakas czesc wrogiego samolotu ma sie pewnosc ze ona odpadnie. W PF czasem odpadnie czasem jeszcze sie 10 min trzeba z kolesiem meczyc aby spadl. Do tego beznadziejne 7 mm ktore nic nie daja a w AH jest to skuteczna bron.

    Podsumowujac PF jest dla mnie badziewiem ladnie wygladajacym z modelem lotu i uszkodzen zrobionym jak za czasow stalina. WB FH moze cos z tego bedzie jak admini naprawia pare denerwujacych spraw. AH moim zdaniem nic lepszego teraz nie ma tylko szkoda ze platne. TW bedzie moim liderem jak w target tobruk wkoncu zawita bf 109.
     
  3. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    Tylko czy tak powinno byc? Czy tez osiagi wszystkich maszyn nie sa za bardzo splaszczone w celu uratowania grywalnosci w przypadku braku RPS-a? W RPS np 109F4 nie musi nawiazywac walki z Tempestem (bo jej juz nie ma). W AH tak.

    Lolo - pisales jakis czas temu o probach wprowadzenia w AH RPS. Powiedz - jakie sa glosy przeciwko temu pomyslowi. Oraz przeciwko podzialowi areny na axis i allies? Co sprawia ze dosc absurdalny podzial na trzy strony sie utrzymuje i ma zwolennikow?

    Podobalo mi sie w AH gdy czysto trafilem w skrzydlo i po chwili te skrzydlo pieknie w polowie sie oderwalo. Z gracja :)
     
  4. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Re: Serwer leży?

    To co odrzuca najbardziej ludzi od AH wedlug kolejnosci imo to

    1 Platnosc
    2 Brak RPSu
    3 Nie wiem bo gralem 2 tygodnie ;)
     
  5. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    Re: Serwer leży?

    wracajac do MAC karty
    jak znajde czass wsadze inna karte sieciowa do kompa i sie zobaczy:)
     
  6. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Re: Serwer leży?

    Conrad wejdz na stronke do ktorej link podalem wczesniej i posprawdzaj sobie jakie osiagi maja tam maszyny. Moim zdaniem wszytsko zgadza sie z tym co czytalem i jaka wyrobilem sobie opinie. Zreszta te same maszyny sa dostepne dla wszystkich stron wiec po co zmieniac osiagi dla grywalnosci? Juz bardziej taki sposob modelowania potrzebny jest w przypadku rps.
     
  7. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    Tacy sami piloci swojego czasu udowadniali jak realistyczny jest MSCFS, air warrior czy... WB. Kazdy probuje udowodnic ze sim na ktorym lata jest lepszy od pozostalych. Ja mowie o MOIM subiektywnym odczuciu - przede wszystkim odniesieniu do bezwladnosci samolotu odczuwalnej w locie, reakcji na stery przy wprowadzaniu i wyprowadzaniu z poszczegolnych manewrow w akrobacji, utrate predkosci i przyspieszanie w poszczegolnych fazach lotu i zachowanie na granicy i po przeciagnieciu.

    Kopi,
    Dmg model w AH to w 100% dmg model z WB tyle ze mozesz zniszczyc o pare elementow wiecej (left elevator, right ele, left flap, right flap) - poza tym to takie same hit bubbles z jakas tam iloscia "punktow zycia" czyli rozwiazanie jeszcze z czasow 'tomahawka' na spectrumie. Poza tym nawet na FH uszkodzenia maja wplyw na mozliwosc kontynuowania walki (overg), w AH samolot przypierdziela na 120% dopoki mu czegos nie urwiesz (co zreszta przychodzi niesamowicie latwo - snapshot paradise). W ile 2 jest najbardziej zaawansowany dmg model jaki do tej pory zaistnial na pecetach.

    A skad wiesz jakie powinny miec osiagi? Jestes pilotem doswiadczalnym, latales na tych samolotach o ktorych mowisz? O wspomnieniach pilotow mi nie mow bo kazdy z nich twierdzi w opisach ze jego samolot byl szybszy, zwrotniejszy, lepiej sie wznosil i byl lepiej uzbrojony od wszystkich samolotow wroga i friendly jakie spotykal. Dane fabryczne i z oblotow z kolei czesto roznia sie na tyle (zaleznie od tego kto testowal) ze niemozliwe jest ustalenie faktycznych osiagow.
    targetware rzeczywiscie jest bardzo zaawansowanym simem i postawilbym go na drugim miejscu po ile gdyby zdarzalo mi sie soptykac wiecej niz 5 osob na arenie.
     
  8. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Re: Serwer leży?

    "Do tego beznadziejne 7 mm ktore nic nie daja a w AH jest to skuteczna bron."
    Toz to chyba w innego ilka Kopi grales :). 7mm w Ile sa zabojcze jak nigdzie , celna seria i juz cieknie paliwo albo olej. W spicie 1 lub hurr 1 gdzie jest 8x7 to jak poszatkujesz przeciwnika to wszystkie stery nie dzialaja i wygladem przypomina ser szwajcarski
     
  9. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    P.S. wszyscy placza na ruskie ufo. A w rzeczywistosci po wejsciu yaka3 niemieccy mysliwcy dostali kategoryczny zakaz nawiazywania walki z "nowym typem yaka bez chwytu powietrza pod silnikiem" - ten samolot przewyzszal wiekszosc niemieckich mysliwcow pod kazdym wzgledem! Lavoczkiny to byly lekkie samoloty z poteznymi silnikami - w rekach przecietnego kolchoznika przeszkolonego w miesiac na mysliwca mogly byc latwym lupem dla experten ale doswiadczony pilot ktory potrafil latac nie mial wiekszych problemow z nawiazainem walki z niemcami. Watpie zeby wielu pilotw LW moglo sobie w RL pozwolic na rycerskie manewrowe pojedynki 1 vs 1 z ruskimi poznymi fajterami (tak jak wyglada 90% walk w simach), moze gdyby ludzie w simkach prowadzili walke zespolowo i na wysokosciach na ktorych 109tki czy 190 faktycznie zyskiwaly przewage bylo by mniej bzdurnego placzu.
     
    Last edited: Sep 9, 2006
  10. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    hehe Lolo czekalem tylko na taka odpowiedz, bo generalnie jestes juz nie tyle przewidywalny co nudny. Mimo wieku nie masz ZADNEGO poszanowania dla zdania innego niz Twoje, a na tym forum jak juz cos piszesz to robisz zamet jak jakis gowniarz 15 letni.

    Ja nigdy sie nie wypowiadalem na temat ktory sim jest bardziej realistyczny, bo nie mam takiej wiedzy. Nigdy tez nie twierdzilem ze AH jest mniej realistyczne od innych simow. Ale jak mi piszesz ze tamci ludzie sa wiarygodni bo to "fizycy i ...informatycy(LOL)" to sie osmieszasz.

    Podzielam zdanie Dota i mam do tego prawo, ale sadze ze Ty nawet nie chciales zrozumiec tego co napisam, byleby tylko w chamski sposob odpowiedziec i przypomniec "hej ja jestem X lat starszy od Ciebie i to ja mam racje gowniarzu"

    Pilotowales kiedys chodziaz szybowiec by wogole wiedziec z czym to sie je?? Jesli tak, to czy pilotowales kiedys 109??? nie?? To przestan udawac ze pozjadales wszystkie rozumy.

    Kiedy Ty sie nauczysz czytac ze zrozumieniem posty a nie od razu odpisywac jakies bzudry???

    Kiedy sie w koncu nauczysz ze ludzie juz maja dosc bezsensownej gadaniny ktory sim jest lepszy???

    I w koncu kiedy Ty sie nauczysz ze temat AH juz jest tak nudny ze wychodzi bokiem??

    W sumie nie licze i nawet nie chce juz bys mi cokolwiek odpisywal bo juz od dawna wiem ze rozmowa z Toba nie ma sensu.
     
    Last edited: Sep 9, 2006
    1 person likes this.
  11. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Re: Serwer leży?

    Eja, chlopaki sie juz nudza widze. Trza zorganizowac cos bo sie pozabijacie.
     
  12. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: Serwer leży?

    Moze zagrajmy w cos o czym malo kto ma jakies pojecie? :D
     
    1 person likes this.
  13. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    Re: Serwer leży?

    jest propo w nowym topiku ;)
     
  14. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: Serwer leży?

    No ciekawe czy tam model lotu nie jest spaprany :D.
     
  15. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Serwer leży?

    VIPE!!!Twoj tekst znacznie odbiega od przyjetych tu norm!To co pisze Lolo nie jest zadna zlosliwoscia w stosunku do kogokolwiek,tym bardziej do mlodszych:)
    Najlepsza zas sprawa jest to,ze pomimo rozniacych nas...simow:)wciaz stanowimy pewna grupe,ktora byc moze zacznie kiedys fruwac pod jednym znakiem,mordujac pozostalych:)Swoja droga opinia "starego"symulotnika z doswiadczeniami pilotazowymi w real jakim jest Dot jest wiecej warta niz opinie fizykow,informatykow odnosnie FM,model zas DMG moze byc(w real byl)zupelnie zaskakujacy.W real czasami wystarczalo 1x7.62 i to nie konicznie w glowe.
    Odbiegajac od tematu,osobiscie wole WB w istniejacej(moze juz nie)formie niz AH z trzema stronami.Dwa razy fruwalem w trialu-raz z Polski,raz z UAE i czesto widzialem dwa spity(lecac spitem)z pozostalych dwoch stron!I kogo mialem atakowac?To jest i byla dla mnie najwieksza wada AH z ktora raczej ciezko jest sie pogodzic.
     
  16. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    ciesze sie ze ktos zrozumial mniej wiecej o co mi chodzilo

    przykro mi Stan ale mylisz sie, nigdy bym tak nie napisal gdyby to byl pierwszy raz. Ale wielokrotnie lolo wlasnie w taki sposob mi odpowiadal, czyli mowiac krotko "dzieciaku nie wypowiadaj sie bo nic nie wiesz". Czyli ciagle ten sam chamski sposob. Sorki nie wielokrotnie bo raczej ZAWSZE.

    A te jazdy o AH to akurat sa ciagle tez przez jedna i te sama osobe...
     
  17. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    Re: Serwer leży?

    tia, a nastolatki zawsze wiedza wszystko najlepiej..............
    i strasznie wkurza je to ze starzy zawsze sie madrza
    ale to strasznie pozniej boli jak trzeba przyznac racje starym.......
    a gdziezby, w zyciu ;-)
     
Thread Status:
Not open for further replies.