Wybiórczy Świat Michnika

Discussion in 'Warbirds Polish' started by -frog-, Nov 14, 2004.

  1. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Otoz wszyscy jestescie niedokladni :p:
    Michnik to kapitalistyczny socjalista,
    Rokita to dyktatorski republikanin,
    a
    Lepper to faszystowski komunista.

    Ot i cala III RP...

    Serio coraz czesciej zaczynam sie denerwowac (delikatnie mowiac) z powodu mojego polozenia w czasie i przestrzeni (przede wszystkim przestrzeni).
     
  2. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    to podobnie jak 75% Polakow ;)
     
  3. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Cza zmienic przestrzen
     
  4. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Czyli stosunkowo niedlugo. Na AH trwaja prace nad finalizacja TOD. Nie wiem kiedy wejdzie w zycie, ale raczej czas liczyc trzeba w tygodniach a nie miesiacach

    pozdro
    Lolo
     
  5. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Mógłbyś poinformować nas, gdy plany te wejdą w życie... całkiem serio dość mam już niektórych cech FH (warpy, siberrians itepe) a te pieniążki za AH nie wydają się wcale taką wielką sumą :)
     
  6. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Pomnoz $15 x12 miesiecy i wyjdzie calkiem przyzwoite polatanie patykami w sezonie, wiec ja nie wiem czy to nie taka wielka suma jak za udawanie latania ;)
    Ja raczej bede szukal sposobu na oszukanie HTC i granie non-stop na kolejnych trialach :)
     
  7. dasko_308

    dasko_308 Member

    Joined:
    Aug 21, 2003
    Messages:
    5
    Location:
    Lublin/Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    Z taką mentalnością to zmiana przestrzeni Tobie nie pomoże :mad:
     
  8. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    stuaszna sprawa
     
  9. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    stec chce znalezc tylko luki w zabezpieczeniach zeby nikt htc w balona nie robil ;) :D
     
  10. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Wybiórczy Świat Michnika

    BTW- jakie wymagania ma teraz AH na nowym Engine?
    Mam trochę kasy odłożone, ale coś czuję przyda się do rozbudowy sprzętu w razie przesiadki :)
     
  11. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    nie polecam zmiany przestrzeni :flyer:
     
  12. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA

    a co masz?
     
  13. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Dokladnie!
     
  14. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    no juz nie badz ramzey taki tajemniczy ;), Ah potrzebuje niestety troche lepszego sprzetu niz WB, do przyzwoitego grania (1024x768 tekstury 256x256 ew 512x512 zalezy ile jest ramu na karcie + wlaczony mipmapping ) powinno starczyc P1,5 ghz + gforce od titanium w gore
    lub odpowiednik ati, najlepiej wersje ze 128mb ram lub wyzej.
    problemy powstaja gdy zaczyna sie robic furball na decku przy atakownym lotnisku, plana hangary acki wala we wszystkich kierunkach i w promieniu 5 mil banda 50 jankesow kreci mlyna, podejrzewam ze nic nizej 2ghz i karty na poziomie gf5800 tego nie wytrzyma, ja mam wtedy w granicach 8-9 fps
    przy konfiguracji podobnej jaka podalem wyzej (proc P1,7ghz)
     
  15. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Naprawde bedzie ToD na AH??
    Uwazam ze bedzie wtedy zajebiscie ciekawie - tak jak na rusku, tylko sporo realistyczniej. Szczegolnie, ze na AH wszelkie odmiany ammo dzialaja tak jak poczeba i nawet spitem1 da sie pociachac 110 pez problemu, jesli sie znajdzie w promieniu razenia. Czekam Czekam :)
     
  16. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    @ frog
    Moj sprzet nalezy dzis do chyba najslabszych konfiguracji aby lotac w miare przyjemnie na AH. Jak mowi piterk procek najnizszy to 1,5-1,7GH (realnie) oraz karta grafiki GF titanium lub ATI 9000 128 ram.
    Pamiec minimum 512. Da to rozdzielczosc 1024x768 i 512 dla szczegolow lub 1280x 1024 i 256 dla szegolow. Frame mam od 15 do 60fps w zaleznosci od umiejscowienia (morze lub teren lesisty) i natezenia walk (1 vs 1 lub furbal).

    @all
    Co do terminu wejscia TOD, to mowi sie o tym (na powaznie) od minimum roku. Mialo wejsc z wersja AH2 ale .... narazie nic z tego. Za malo poparcia ze strony milosnikow P51 i P38 z lat 44/45...

    wg mojej oceny okolo 40% pilotow lota glownie jednym typem wybranej przez siebie maszyny i nie chca zmieniac upodoban. To stoi w jawnej sprzecznosci z celami TOD.

    Poniewaz to przedsiewziecie komercyjne - wlasciciele beda sluchac platnikow, choc idea TOD jest sluszna z chocby historycznego punktu widzenia.

    Pomysly ustawienia dwoch aren (Main i TOD) wydaje sie ze spala na panewce od poczatku, gdyz piloci beda zmieniac areny tylko w okresach pojawienia sie maszyn ktore lubia - a pozostaly czas spedzac beda na Main arenie.

    Moze trochie kracze - ale tego mozna sie spodziewac. Dopiero czas moze przekonac ze walki typu TOD sa daleko bardziej interesujace niz lotanie wszystkim wszedzie na losowych arenach.

    Inna sprawa to koniecznosc uzupelnienia parku maszynowego bomberow axis. Samo ju88 nie rozwiazuje problemu. He177 bylby dobrym strzalem, takze do215 lub 217. Maszyny szturmowe takze sa ubogie (tylko 110g2).

    Zdobywanie lotnisk to glownie sila ognia, co wlasnie bylo cecha niemieckich maszyn. Choc 110g2 jest najpopularniejsza obecnia do tego celu, to uwazam ze nie mozna robic sytuacji takiej, ze pomiedzy 1940 a 1943 axis mieliby do dyspozycji tylko 110c4.

    Alies maja mosqiuto, il2m3, A20, etc... rozmaitos jest dalece wieksza. Nie mowiac o lotnictwie pokladowym. Poza Zeke 2 i 5 axis nic nie maja...

    Z tego wynika jedno - wiele jeszcze spraw bedzie musialo byc rozwiazanych, zanim TOD wejdzie w zycie. Ale ja spokojnie poczekam.

    @Dot
    kasa 180$ rocznie jest niczym w porownaniu z ok 680 $ co trzeba zaplacic TPsa za polaczenie 640kb/s... nie sadzisz??
    Dlatego zrobilem tak ze zrezygnowalem z tego i przeszedlem na polaczenie dzielone: 300kb/s radio (bez limitu sciagania i w obie strony) i 12 miechow (do AH wylacznie, z limitem sciagania) 128kb/s w tepsie. Dalo to wynik laczny ok 370$ co rocznie jest prawie polowe nizsze !!! jak dodam tera 180$ to jeszcze 130$ mam w kieszeni.

    Stalke w tepsie zaloze po nowym roku... tero jeszcze pokimam na radiu ten miech. Ale to rozwiazanie w mojej ocenie spelnia moje wymagania i jest ekonomicznie uzasadnione.
    Radio do latania sie nie nadaje niestety zupelnie(zbyt duze straty UDP, po TCP/IP dalo by sie wytrzymac), ale inne funkcje (sciaganie, etc) wypelnia bardzo dobrze. Stalka jest konieczna do lotania AH, wiec tylko z tego powodu musze ja wykupic. Ale i tak wyjde na tym lepiej niz gdybym podpisal aneks z TP na kolejny rok (za polaczenie 640kb/s).

    Wiem...
    zara uslysze ze jezdem poznaniak dusigrosz.... brrrrrrrr


    pozdro
    Lolo
     
    Last edited: Nov 20, 2004
  17. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Lista zakupуw dla mnie w takim razie:

    jeszcze 256 RAM i jaka¶ zno¶na grafa... jak nie przepijк kasy na wyjeјdzie Sylwestrowym, to po Nowym roku nie powinno z tym byж їadnych kіopotуw (wyjdzie jakie¶ 500-600zeta).
     
  18. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    jesli chodzi chodzi o TOD to mysle ze klientela to najmniejszy problem , problem to park maszyn, szczegolnie jesli chodzi o bombery, brak wczesnych bomberow po obu stronach praktycznie zamyka sprawe, dochodzi do tego jeszcze brak jakichkolwiek mysliwcow VVS z czasow Barbarossy, mozna miec tylko nadzieje ze rusza z kopyta i zaczna dodawac nie tylko skiny (zreszta i tak robione przez graczy) ale rowniez poprawione modele 3d samolotow (za wyjatkiem 109tek fw190 ki84 i b24 wszystko to stare modele z ah1 ze skinami w wyzszej rozdzialce) oraz nowe bryki( szczegolnie wczesny VVS typu lagg yak1 i wczesne bombery)
    niestety ilosc zaangazowanych ludzi w hitechu raczej nie rokuje ze szybko to nastapi, choc niewatpliwa zaleta ich jest to ze fm jest dopracowany i niezmienialny przez osoby trzecie ;), pozatym ostatnio zauwazylem ze roznorodnosc zlomu w powietrzu wzrasta szczegolnie gdy walki tocza sie na neutralnym terenie, juz nie tylko lalas i runstangs ale tez foki messery, yaki, p47,
    o spitach i niki nie wspomne,
    reasumujac: pedzla lolo to ty pewno jeszcze dlugo nie zobaczysz ;)

    apropos skinow HTC dorzucil wczoraj nowe , radze przejrzec skiny spita5 i 9 , bardzo mile dwa rodzynki tam sa :)
    pzrd
     
    Last edited: Nov 20, 2004
  19. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    AH ma oryginalny tytul AH2 TOD ( life in 8th Airforce)
    czyli TOD bedzie dedykowany glownie do tej jednostki
    Raczej nie bedzie to RPS w pelnym tego slowa znaczeniu
     
  20. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    czy chodzi o walki na west front??
    poczatek od 1942 do 45? bo jakby co AH w sumie ten okres moze zrealizowac tym parkiem maszyn co jest.

    pozdro
    Lolo