Serwer leży?

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by lepper, Sep 6, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Re: Serwer leży?

    Hmm, no to sie wreszcie wyjasnilo.
    Zreszta juz wieki temu blue pisal ze odsetek powietrznych debili w AH jest niebotyczny.
    Ponoc lepiej jest juz w IL2, aczkolwiek nie raz widzialem kotlesi ktorzy zaliczali chwilowy powrot do korzeni i nie mogli wyjsc z podziwu jak na arenie WB mozna latwo zgarnac czape ;)
    Szkoda ze ivan tak te gierke podkopuje, kiedys latali naprawde wybitni ludzie, nie mylic z panem enter ;)
     
  2. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    Bo jest! Pomijajac rzezbe terenu (Gory Stolowe ;)) to tekstury wygladaja jak... tekstury! Nie mam poczucia unoszenia sie pare k stop nad ziemia tylko nad polygonami pokrytymi takimi sobie teksturami. Pod tym wzgledem WB osiaga IMO lepszy efekt a il2, BoB czy np takie sredniowieczne european air war potrafia przy AH przyprawic o atak leku wysokosci (widoczek lawic Liberatorow na tle mgielki scielacej sie nad polami normandii i klaczkow flaku w EAW jest do dzisiaj nie do podrobienia :)). Samoloty? To ze maja pare polygonow wiecej i ruchome powierzchnie sterowe do samej symulacji nic nie wnosi, widac to tylko z bardzo bliska (czyli mozna to zauwazyc moze w 2-3% czasu walki), a zzera na pewno sporo mocy obliczeniowej.
    Postep techniczny? Przeciez to jest to samo co WB. dmg model nawet biedniejszy niz na FH gdzie ruski wprowadzily imo swietn y i bardzo realistyczny overG.

    Lolo, to ze gierka potrzebuje lepszego sprzetu wcale nie znaczy ze jest lepsza, rownie dobrze moze znaczyc ze HTC ma koderow do dupy ;).
    Mnie sie gierka specjalnie nie podoba od strony technicznej, realizmu nie oceniam bo to takie samo arcade jak WB, a gameplay to kompletna, stuprocentowa porazka. Nie wydam 40pln miesiecznie zeby grac tylko w eventach albo ganiac sie w 4 samoloty w axis vs allies.
     
  3. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Re: Serwer leży?

    Dziwni jestescie. No ale... Na czas "nudy" kiedy serwer fh lezy zaczelem grzebac po archiwach, i wygrzebalem kilka ciekawostek symulacyjnych. Pierwsze to, hehe, red baron. Wyglada koszmarnie, jak na dzisiejsze czasy, ale sympatyczne. Chwile pozniej wykopalem stare x-wingi, tie fightery, i mnie zassalo. A teraz wkrecilo mnie f1 challenge (kubicomania). A wy marnujecie czas na jakies AH, gdzie lata dzieciarnia ;-)
     
  4. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Serwer leży?

    podoba mi sie to co piszesz Dot :)

    najlepsze, ze autorytet powoduje, ze ludziska sami sprawdza.. i sie zdziwia :)

    na najlepsze mialem dzis od Ciebie na AH, ka ze zdziwieniem stwierdziles, ze przywaliles w drzewo.

    Znajdz mi drzewa lub krzaki na WB... a przestane lotac w AH:)

    To tyle podsumowania.. bo nie chce zapeszac:)

    pozdro
    Lolo

    Edit
    PS
    Ciekawe co powiedza Condi i Pedzel :)
    Kto chce przez 2 tygodnie polatac w SQ - zapraszam w sobote po 21 - szukajcie piterkO lub Pug lub 1olo
    w radio wpiszcie nicka i nadajcie ze jestescie.
    Pug was nie zna.. ale juz wie co ma robic:)
     
    Last edited: Sep 7, 2006
  5. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    jezu masz tie fightera działającego pod win xp ???
    ... tego pierwszego ?
    zemby zjadłem na tej grze , jeszcze na 486.
    daj znać lesiu jak to uruchomić pod winxp, tez chetnie polatam :mafia:
     
    Last edited: Sep 8, 2006
  6. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Re: Serwer leży?

    Mam x-wing collector series, czyli x-wing, tie fighter i XvT flight school. Pierwsze dwa to "stare" wersje, strzelasz glutami a nie laserem, wykorbiona trudnosc, tyle ze z poprawiona grafika. Natomiast fizyka z pierwowzoru.

    Trzecia pozycja to klon X-wing vs. Tie Fighter - taka sobie.
     
  7. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    Lolo - napisz pls pare slow jak skonfigurowac AH by byly widoki jak w WB. 2 lata temu sie odbilem wlasnie gdy za chiny nie moglem tego ustawic poprawnie.
     
  8. lepper

    lepper Well-Known Member

    Joined:
    Sep 17, 2002
    Messages:
    531
    Location:
    Poland
    Re: Serwer leży?

    To akurat bardziej realne od tego co jest na FH. W normalny hangar tez mozesz wystrzelac 1000 hispano i raczej bedzie sobie stal. Na TabaFH zapewne trzeba bomby uzyc.
     
  9. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    Re: Serwer leży?

    po wyjsciu na pas wciskasz F9 i masz przesuwanie takie jak w WB,
    Kursorami ustawiasz pozycje glowy w prawo, lewo, przod tyl.
    PgUP i PgDown podnosi i opuszcza glowe.
    Kiedy juz sobie ustawisz widok wciskasz F10 zeby go zapamietac i od tej pory kiedy nacisniesz hata bedziesz mial ustawiony przez siebie widok.

    Jesli chodzi o konfiguracje joya to jest tak jak w wb tylko lepiej ;) mozna ustawiac klawisze w locie

    wchodzisz w opcje potem controlls i potem w map key


    Dot stall limiter wylaczyles? ;)
    Sciagnoles high-res texture pack?
    level of details podciagnoles na maksa? i wszystkie inne slidery w ustawieniach gry zeby lepiej wygladala?
    wode sobie daruj bo to kaszanka

    jak juz to zrobiles jaki masz FPS?;-)
     
  10. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Re: Serwer leży?

    Ktos mial jakis pomysl kiedys jak polatac na trialu bez instalacji ponownej systemu, co o rejestrze bylo. Pomocy tez chce polatac w AH!!!
     
  11. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    Re: Serwer leży?

    daj 50 zl to ci zalatwie:)
     
  12. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Re: Serwer leży?

    :)???
     
  13. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    Re: Serwer leży?

    lol, dolara chce na tobie zarobic:) pewnie poznaniak
     
  14. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Re: Serwer leży?

    kicha wyczyscilem resestr zalozylem nowe konto, a tu mi pisze ze .....stary co ty ku**** odpie**** swoje 2 tygodnie juz wylatales. Zaplac to pogadamy.... czy cos w tym stylu :(
     
  15. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Serwer leży?

    Stall limiter poszedl na pierwszy ogien. Detale zrobilem na maks i specjalnych zmian nie widze - za przeproszeniem chujowizna jak na atari. Mnie ta grafa odrzuca i nie zmienie zdania chocbyscie tu sciagneli wszystkich swoich propagandzistow :). A gierka haczy mi nawet na srednich detalach co nie dowodzi nic innego jak tylko to ze ktos w HTC powinien zostac kucharzem a nie programista. Il2 chodzi mi rownie plynnie a graficznie i technicznie te simy dzieli epoka albo i dwie.
    Zapomnialem napisac przedtem o jeszcze jednej sprawie ktora dziala mi na nerwy: o amerykanskich WSIOKACH! :D Ruski sa glupie, tepe, zlosliwe i maja nasrane w glowach ale sluchanie tych wsiokow w AH albo zapoznawanie sie z ich cudownym swiatopogladem na forum staje sie powoli ponad moje sily. Jak slysze w sluchawkach kolejne zaciagane YIIIIHAAAAAAAW to mam ochote polamac joya. a w dodatku, nie wiem jak, nie wiem dlaczego ale jakis gnojek uzywa na forum AH mojego starego avatara z czarno-biala morda 109tki!! :eek:

    @Kazan
    Nie wiem jak oni weryfikuja rejesrujacych konto bo ja na tego samego maila mam drugiego triala.
     
  16. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    Re: Serwer leży?

    ja nawet reinstalowalem system i tez nie mogle zalapac sie na darmore 2 tygodnie:(
    zostaje im zaplacic...... ja chyba sie szarpne jak tak dalej pujdzie....
     
  17. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Serwer leży?

    Po kiego im placic za to badziewie?Samo to ze fruwaja trzy rozne strony,a wiec np.trzy spity moga walic do siebie w tym samym furballu jest juz wystarczajaco odpychajace od tego wynalazku.Jedyna zaleta,lub nie,jak kto woli jest to iz stoi ino jeden serwer,jeden ranking,wiec kto chce w toto grac jest nan skazany.Gdyby w IL2 stal ino jeden serwer to frekwencja bylaby znacznie wieksza niz na AH.Problemem jest tu jednak ilosc informacji wysylanych od i do serwera,co tez swiadczy o roznicy klas.Tak wiec AH to niestety wlasciwie bardziej rozwiniety WB,ale o tym juz bylo. :cheers:
    ps. Dot jak juz Ci ILek chodzi to po co sie w to pchasz?
     
  18. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    Re: Serwer leży?

    mnie tez nie chca wpuscic :(
    dziwne bo mam dynamiczny ip
    i system juz byl ze 2 razy reinstalowany
     
  19. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Re: Serwer leży?

    Panowie zerknijcie na ta stronke: http://gonzoville.com/ahcharts/index.php ,porownajcie sobie osiagi paru maszyn i dajcie mi znac, jak znajdziecie jakis inny sim, w ktorym jest to zrobione lepiej.
     
  20. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Serwer leży?

    OK - odpal gierke i na pierwszym meny wejdz w video opcje. Zmien tekstury z 256 na 512 lub 1024.

    Chyba tu jest przyczyna.

    Z tego co pamietam to Twoj sprzet ma ze 2 lata... to prawdopodobnie nie da rady uciagnac plynnie tekstur 512 nie mowiac o 1024.

    Jesli masz porownywalny do: PIV 2,4GHz, 512 DDR, ATI 9550 GT 128 RAM, to w 1280 x 1024 nie polatasz inaczej jak na teksturach 256, czyli nieco ladniejszych od max co moze dac WB.

    Pierwsza sprawa:
    Zacinanie swiadczy ze sprzet ledwo wydala. Mi sie nic nie tnie.
    Normalna rzecza jest ze w pierwszych 2-ch misjach moze dochodzic do tzw "doladowywania" tekstur, co u mnie daje znac w postaci minimalnych zaciec. Po kolejnym starcie wszystko chodzi plynnie.

    Druga sprawa:
    zauwazylem na niektorych mapach miejsca niedopracowane - gdzie tworza sie bugowe warpy. Jest tego niewiele ale to fakt

    Trzecia sprawa:
    Przy problemach z konektem - tzn - skaczacy ping - zawsze beda warpy, jak w kazdej grze online. Moje polaczenie 512 czasem daje znac o sobie i zwykle po wcisnieciu Net-editora - widze ze warp byl z mojego powodu - lub nie.

    I przestan zrzedzic :director:

    pozdro
    Lolo
     
Thread Status:
Not open for further replies.