Żegnaj 302...

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by hrabia, Aug 14, 2004.

  1. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Żegnaj 302...

    ze zdjecia wnioskuje ze pisales bez okularow i nie zauwazyles ze tekst nie pasuje do dzialu...
    spoko - no problem

    pozdro
    Lolo

    PS
    Lalu???
    boszzz.... okulary znow zginely????
     
  2. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    Re: Żegnaj 302...

    :)
     
  3. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    Re: Żegnaj 302...

    lolu a co ty mnie tak od gowniarzy wypominasz? menopauze jakas przechodzisz? jak masz jakis uraz do młodych to udaj sie do psychologa anie mnie tu wrzucasz ni stad ni z owąd. apropo wrzutek to pisanie uwag na temat czyichs okularow jest na poziome 6 klasowej podstawowki

    ktos z 302 pisal ze forum nie jest prywatne bo kazdy będzie tu mile widziany... pozatym jak meczy cie xenofobia albo masz inny problem to powiedz głośno łussaaaa albo pisz do ręki.
     
  4. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    Re: Żegnaj 302...

    panowie
    lusaaa luuusaaa lusaaaa
    :D
     
  5. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Żegnaj 302...

    tekst do Ramzeya nie byl mile widziany - piszac taki tekst powinienes miec swiadomosc ze komus sie to nie spodoba.

    Zszedlem do Twjego poziomu i odpisalem - tyle.
    I nie przypominam sobie zebym Cie wyzywal ani obrazal. Pisanie w "lekkim" stylu nie mialo na celu Ciebie obrazic. Inna sprawa obsmiac... to sa dwie ROZNE rzeczy.

    end of my answer

    pozdro
    Lolo

    BTW - jesli jestes tak dobry w ocenianiu poziomu klas szkolnych - jak ocenisz poziom Swojej uwagi do tekstu Ramzeya???
     
  6. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    Re: Żegnaj 302...

    mam nadzieje panowie ze wrzuciliscie juz na luz, ostatni aktywny moderator tego forum czuwa :). btw ramzey tez bys sie zastanowil co piszesz 303 juz dawno przestal byc dostarczycielem miesa, i faktycznie taka notka mogla co niektorych wkur....

    pzdr
     
  7. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    Re: Żegnaj 302...

    lol, jak pisalem to mialem jeszcze BOB w glowie:)
    ale jesli ktos zaczynal w 302, czy przelatal kupe czasu w 302 zawsze zostanie 302, chce czy nie! cialem ,duchem, cokolwiek.
    Nie wiem jak 303 sie spisuje na FH,nie obchodzi mnie to czy sa miesem czy asami.
    Ale widac nie najmądrzejszy z nich odpisał jesli nie zrozumial przenosni :p
    moze to faktycznie brak okularów i dysleksja. :mafia:


    wiec 303 sie bywa a 302 zostaje sie na zawsze
     
  8. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Żegnaj 302...

    Ramzey - fakt, 302 to legenda freehosta,ale niestety w kurz już obrasta, wciąż macie kilku świetnych pilotów, ale chyba sam przyznasz, że nie stanowicie takiej siły jak kiedyś?
     
  9. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Żegnaj 302...

    @Beryl

    302 wymiatał jak cholera jak zaczynałem latać na FH (312, potem WoF). Teraz coraz częściej to kilka indywidualnych pilotów latających samodzielnie a nie w grupach. Stopień zdobyty w sq upoważniałby mnie do rozkazywania i zarządzania akcji zbiorowych tak samo jak uprawnia mnie do nieuczestniczenia w nich o ile nie mam na to ochoty. Jednak wakacje przetrzebiły nas ostrzej niż 303 i akcji ostatnio nie latamy wcale (bo co tu zrobić jak online bywa 2, 3ch?-> nie ma sensu stresować ludzi jakimiś durnymi rozporządzeniami odgórnymi), obiecujemy poprawę w październiku.

    Co do umiejętności pilotów 303, to jest kilku b.dobrych (vought, igi, rax...), ale lata u was też trochę mięska pierwszej świeżości- co jedni nadrobią, inni popsują w stats-> stąd możliwość konfuzji u osób, które nie latają już na FH, za to lubią wciąć się z komentarzem. Fakt- trudniej teraz przeciwnikom zbijać punkty na 303.

    Jedynym prawdziwym polskim mięskiem na FH są uechtony, gdzie przyjmują chyba wszystkich a lata doskonale jedynie robcez, reszta zajmuje się obniżaniem monstera uzbieranego przez niego ;)

    Sprawa ogólnego osłabienia wizerunku 302 na FH wynika z tego, że lata tu coraz więcej doskonale zorganizowanych sq's (Ruskie z 228 i FB, Czech Lions np.) i coraz mniej pilotów zielonych lub średnich. Poziom przeciwników spotykanych na Arenie jest coraz wyższych, "świerzynki" albo wymiękają momentalnie, albo wessane przez któryś sq szybko uczą się przeżyć... to już nie ten FH co nawet rok temu, gdy latałem w WoF.
     
  10. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Re: Żegnaj 302...

    Przeszedłem do 303 bo miałem dość błagania by ktoś na akcje poleciał, większość wolała latać samemu. A w 303 :D i dużo luda i organizacja lepsza... tam jak jest akcja to wszyscy lecą. Samotne loty przestały mnie bawić... Już od paru miechów latałem z 303 latając w 302. No i to była tylko kwestia czasu aż tam przejde. Myślę, że głownym powodem była długa nieobecność miixcha i odejście dużej ilości pilotów (lub ich nie wielki czas poświęcony wb)
     
    Last edited: Aug 18, 2004
  11. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Żegnaj 302...

    ja ciągle żyje , tylko czasu mi choroba brakuje na latanie .... ale polatałbym oj polatał ... by znów krew na rękach poczuć
     
  12. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Żegnaj 302...

    @hrabia

    A ja latam na akcje z 303 czasami, jak poproszą to najczęściej im pomagam, ale uważam, że nie muszę w tym celu zmieniać "barw klubowych".

    Pomimo tego, że zdecydowaną większość pilotów 303iego lubię i szanuję (a z 2ma- plushack'iem i deey'em miałem nawet okazję spotkać się na piffku) to czekam jednak na wielkie powroty w 302- mii, pędzla, kryzyz-a (stana, vipe i conrada widuję nawet już znów ostatnio :) )... nadal widzę w 302 swoją przyszłość na FH a w 303 jedynie zaprzyjaźniony sq.

    Mam nadzieję, że jak w końcu skończą się te wakacje, to znów będziesz miał ochotę zmienić zdanie :)

    @miixch

    Zauważono, powitano nawet na Arenie ze 2 razy... ale widzę że z czasem u Ciebie jeszcze gorzej niż u mnie (mam w tym ToD może 1/4 sorties z "typowego dla frog-a 1000+").
    Szkoda, że nie dało się w tym roku zorganizować jakiegoś zlotu. Może rzeczywiście coś się pokombinuje na 1szego września z pilotami 303 w Wawie :)
     
  13. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Żegnaj 302...

    no to czas na mnie...

    jesli chodzi o zloty 302nd SQ inicjatorem jestem niestety ja..
    czasem udaje mi sie zwerbowac ktoregos z poznaniakow do pomocy i..
    i tyle..
    wyjatkowo w te wakacje zero czasu na organizacje czegokolwiek [zawalony praca lipiec, dzisiaj wrocilem z 10-ciodniowego urlopu] owocuje tym, ze i malo latam, i nie mam czasu na organizacje czegokolwiek..

    no ale wakacje sie koncza, czasu tez jakby wiecej, nie bojcie sie nic, bedzie zlot 302-nd..:)
    i przyjaciol i znajomych tez..
    i nie chce teraz obiecywac jakiegos wydumanego terminu, ale najpozniej bedzie to pazdziernik..

    jak na razie glownym problemem jest znalezienie kafejki w poznaniu, ktora oprocz pomieszczenia 20-stu osob mialaby sprzet potrafiacy uciagna w rozsadnej rozdzielczosci IL'a-2 czy AH2..[od razu uprzedzam, ze e-24 odpada z braku mozliwosci instalowania wlasnego oprogramowania, portal-cafe [rataje] jesli jeszcze zyje, to sprzet od zeszlego roku sie nie zmienil, u zibiego to samo [duron 800 + GF2 400 MX!!!], wiec jesli ktos wiec cos o porzadnej kafejce, niech da znac..
    chyba ze po prostu zmienimy lkokalizacje z ponania na inna miejscowosc...:)) czekam na propozycje..:)]

    to tyle OT..

    ---------

    teraz na temat aktywnosci 302-go..

    1) sa wakacje..
    wiekszosc pilotow z 302nd to:
    a) studenci - ktorzy w wakacje jada w chate, czesto w ostepy puszczy zielonki badz lochy walu pomorskiego i inne przyjemnosci i siedza tam twardo do pazdziernika
    b) ludzie pracy - ktorzy w wakacje wykorzystuja kazda wolna chwile, by zalapac na skore troche promieni slonecznych, pobyc z rodzina na wolnym powietrzu, wyjechac na urlop
    c) uczniowie szkol srednich - Ci akurat lataja, bo czesto nie maja nic innego do roboty..
    d) bezrobotni - Ci najczesciej nie lataja, bo nie maja na to pieniedzy, az do czasu znalezienia pracy [na pewno bylo kilka takich osob..:(]
    e) odbywajacy jakies sluzby, szkolenia, wyjazdy sluzbowe - ktore nie pozwalaja na latanie
    f) majacy dosyc latania na jakis czas.. n/c

    2) odkad siegam pamiecia, zawsze w wakacje w 302nd byl problem i z organizacja latania zespowlowego i z punktacja..
    z powodow wymienionych w pkt 1)

    3) po jakims czasie niektorzy piloci angazuja sie w cos, co uwazaja za lepsza rozrywke, jesli chodzi o symulatanie [vide lolo, piterk, ramzey i inni] lub nie-symulatanie [vide stec aka dot i inni] i wcale im sie nie dziwie..
    jest to poniekad naturalne, stac ich na to i mam nadzieje, ze niedlugo sam do nich dolacze..
    takie jest zycie.. i takie jest granie..

    4) moze zamiast narzekac, to wziac sie do roboty i nie przejmowac sie tym, ze nie wyszlo, tylko robic swoje.. namawiac, namawiac i jeszcze raz namawiac reszta do wspolpracy..
    kiedys na pewno poskutkuje...:)

    5) ogolnie to nothing personal, ale obrazanie sie i obrazanie innych na ogol nic dobrego nie daje..

    6) sie rozpisalem..
    koncze juz..:)
     
  14. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Re: Żegnaj 302...

    ???
     
  15. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Żegnaj 302...

    Heh- 4ty września mam ślub i wesele kumpla, 17ty i 20 zarezerwowany na "Kampanię Wrześniową" na uczelni. Poza tymi terminami mogę się zlatywać, dawać wywiady do TV i w ogóle zajmować się konsumpcją piwa na skalę przemysłową ;)
     
  16. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Żegnaj 302...

    Temat kryzysu formy 302sq pojawia sie co jesien niemal kazdego roku ale nie bede wiecej sie na ten temat rozpisywal gdyz podpisuje sie obiema rekami pod tym co napisal Jata.

    Conrad
     
  17. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    Re: Żegnaj 302...

    hrabia:

    pkt 5) dotyczy starcia lola i yivan-a..

    conrad:

    :)))
     
  18. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Re: Żegnaj 302...

    czy "psztyczek" obrazowo podany musi oznaczac obrazanie??
    eeee... nie mialem zamiaru sie obrazac ani tego czynic:)

    Ale jak ktos wlazi na grunt, ktorego nie zna... to obowiazkiem kazdego z nas jest wskazac wlasciwa droge - czyz nie?

    Pozdro
    Lolo
     
  19. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    Re: Żegnaj 302...

    czasami tak bywa...ale jak dobrze pamietam to dlugo u was nie zagrzalem lawki :rolleyes:
     
  20. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    Re: ?egnaj 302...