dla posiadaczy cyfry+

Discussion in 'Warbirds Polish' started by piterk, Jan 30, 2004.

  1. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    dzisiaj byla premiera Dark Blue World (nie wiem czy dobrze pisze ten tytul) na canal + , film moze nie jest wybitny ( wynudzilem sie bardziej niz na Pearl Harbor) ale sceny walk imo bardzo tresciwe i znacznie lepiej wygladajace niz te z PH, znajac canal+ to pewno poleci jeszcze z 15razy wiec ci co maja cyfre napewno na niego trafia :)

    pzdr
     
  2. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    A wlasnie ze jak dla mnie byl nieskonczenie lepszy od Pearl. Po prostu w pewnym momencie trza sie nastawic ze to jest dramat i tyle. Zajebisty film (jak na dramat :D ).
    W ZADNYM WYPADKU NIE NASTAWIAC SIE NA FILM BELETRYSTYCZNY.

    p.s. Tutaj przynajmniej jak spit sie w wode wpieprza to Ben Affleck nie przezywa :p
     
    Last edited: Jan 30, 2004
  3. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    Jak dla mnie (ogladalem duuuzo wczesniej) film (tzn watki w sumie te same co w PH - ogolnie rzecz birac to kicha...) jednak sceny walk w sumie zadowalajace, reasumujac , gdybym nie widzial PH , pewnie bylbym wniebowziety, tymczasem wrazenia na jednakowym poziomie
     
  4. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    PH jak dla mnie przegieli za bardzo jezeli chodzi o efektownosc walk, imho sa pewne granice
    w DBW wszystko jest zrobione ladnie, czasem wyglada moze i troche zbyt animacyjnie :> ale za to nie ma jakichs wzietych z rekawa fajerwerkow

    nei powiem ze PH bylo brzydko zrobione, ale zbyt przebajerzone ujecia, choc byly i bardzo sliczne i ciekawe, np z przod na kabine p40 z bliska pokazujace jednoczesnie sytuacje za samolotem, bardzo dynamiczne, naprawde ladnie zrobione;
    za to w DBW nie potrafilbym sie wlasciwie przyczepic do niczego, zarowno jezeli chodzi o mozliwosci wykonania takowych manewrow, ich sensu i efektywnosci;
    faktem jest ze walk troche brakuje i zbyt lzawo, ale imho PH sie nie umywa :>
     
  5. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Mi sie bardzo podobal :)
    Caly czas trzymam ten film na dysku :) (C+ nie mam ;))
    Co prawda romanse i sceny w wiezieniu byly czasem nudnawe, to cala reszta nadrabiala z nawiazka :)
    Aha, ogladalem w oryginale, czyli po pepicko-angielsku. Po 20 min przyzwyczailem sie do tego czeskiego i nie bylo problemow ze zczajeniem o czym gadaja. W razie potrzeby wspomagalem sie tlumaczeniem od Oldwina ;) (ktore wyszlo mu momentami dosc zabawnie ;))
     
  6. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    CC oldwin powinien medal dostac :D
     
  7. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Ja tam widzialem tylko trailer ale scena ze scierajacymi sie pilotami na rowerach w formacji "finger four" podobala mi sie bardziej niz jakakolwiek walka ;-)))

    Gdybym byl mlodszy to bym na podworku zalozyl z kumplami dywizjon rowerowy i bysmy po calym osiedlu DFightowali ;-)) Ech czemu tego filmu nie bylo 10 lat wczesniej...

    Pozdrawiam,
    Daedal
     
    Last edited: Jan 31, 2004
  8. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Witam,

    Ja oglądałem sporo temu po brzydalsku piracąc z divixa ale wrażenie zrobił na mnie znacznie lepsze niż obleśnie cukierkowy Pearl Harbour. Nawet wątek romantyczny da się przełknąć, bo nie jest osią dramatu - nie jest tak nahalny jak w Hollywoodzkiej szmirze.

    Walki powietrzne wyglądają świetnie, a scena diczowania Spita rewelacyjnie :eek:).

    I pomyśleć, że nasi chłopcy zasłużyli co najmniej tak samo na udokumentowanie tego celuloidem. W zamian nasi rodzimi twórcy serwują nam różne, pożal się Boże, "Tadeusze", "Zemsty" i inne odgrzewane kluchy! Fuj! :turret:
     
  9. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    BTW w niedziele (jutro) o godzinie 21.10 na Polsacie bedzie Bitwa o Midway ... jeszcze nie ogladalem wiec moze sie skusze :)
     
  10. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    qrde, taki film w taki dzien, tak pozno
    wiadomo ze ludziska ida rano do roboty - a o ile pamietam to dluugi film?
     
  11. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Vojtas, czy u was w Kajaku to Polsat ma inny program niz w reszcie Polski ? ;)
    Bo ja cos nie widze tego jutro w programie - jest w poniedzialek... :p
     
  12. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    o pacz.. jaki feller :)
     
  13. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    lol, jeszcze lepiej ... :p
     
  14. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    THX Patrys za DBW, naprawdę świetny film, w porównaniu z PH porażajacy realizmem. Nie ma się szczególnie do czego przyczepić. Ujęcia w walkach świetne, żadnych superbohaterów. Fajna była scena po ataku na pociąg, kiedy pepik ratował kumpla po ditchu (sam ditch też niezły)


    btw: ciekawe ile polskich ogonkow mi sie teraz wykrzaczy....