Dodatek PE-2

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by andych, Apr 30, 2006.

  1. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Poszukiwany, dajcie znac gdzie to tanio zdobyc, bo u nas to pewnie za rok wydadza.
    Moze jakis wiekszy wspolny zakup zorganizowac, aby podzielic sie kosztami przesylki.
    Inne pomysly?
     
  2. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Czy ten dodatek jest taki wazny i niezbedny dla nas?Swoja droga pare miesiecy temu widzialem plyte do IL2 z misjami,kampaniami.Jezeli przydalaby sie nam na cos i jezeli jeszcze jest to moge nabyc.
     
  3. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    PE-2 zmienia wersję IL2FB na 4,05. To nie tylko misje skiny i inne duperele. To coś bardziej takiego jak PF. Mówiąc po normalnemu chodzi o kasę - to taki płatny patch. Ruscy pomału na to już przechodzą i świat pomału też zaczyna.
     
  4. Szymon

    Szymon Well-Known Member

    Joined:
    May 4, 2004
    Messages:
    104
    Location:
    Pilica
    Ja go znalazłem na mułku jak na razie, waży 122 MB, spakowany rarem z dopiskiem, że wszystko działa. Jest też kilka innych:

    Hash:
    ed2k://|file|Pe2.addon.v.4.05.eng.[.Pe-2,.IL2.Sturmovik.Forgotten.Battles,.Pacific.Fighters.].[.not!.exe.file.].[.all.work.].rar|128146353|07B4CFE906F86B451AB455807989300B|/

    ed2k://|file|PE2.AddOn.rar|170007660|B90F7EDE32F5B710212D5DB8FD20C0EE|/

    ed2k://|file|PE2.rar|155575247|95B2FE60004978825D82EC50030EB8C2|/

    Nie wiem tylko, jak on współdziała z Iłem (cd-key'e i cała reszta)
     
    Last edited: Apr 30, 2006
  5. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Mam wrazenie, ze w tej chwili to jest "download only" ze strony ubi i na CD tego nie wysylaja... Ale moze mi sie tylko tak wydaje :dunno:
    4.05 zawiera chyba z 5 czy 6 wersji Pe-2, jakies kampanie i skiny. I chyba zadnych godnych uwagi zmian.

    Ech, dopiero co skompletowalem wszystko oryginalne, a tu juz nastepna rzecz platna wychodzi :ass:
     
  6. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Jest nowy soft do serwera, ktory ma poprawiona wspolprace z MySQL 5.x i nowe statsy do tego.
    Moze by wkoncu ruszylo lokalnie.
    A i tak pewnie wszyscy lada moment przejda na nowa wersje i bedzie kupa :)
     
  7. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Na razie bym nie zmieniał- 90% serwerów nadal lata na 4.04m

    Co do zaś płytki z misjami, którą widział -stan- to mam ją w domu (oryginałek) i nazywa się toto "Battle over Europe"... nijak nie warte instalowania (żadnych nowych obiektów/samolotów) o ile się nie lata wyłącznie offline (i wylatało się już wszystkie kampanie)
     
  8. Szymon

    Szymon Well-Known Member

    Joined:
    May 4, 2004
    Messages:
    104
    Location:
    Pilica
    Cudów ten dodatek nie zawiera:

    * 4 flyable Pe-2 variants
    * 2 flyable Pe-3 variants
    * Extensive Read-me for the new aircraft
    * 4 campaigns - 2x Pe-2 (Airforce and Navy), 1x fighter, 1x IL-2
    * 5 Pe-2 Cooperative multiplayer missions
    * 5 Pe-2 and Pe-3 Single player missions
    * A Pe-2 Bombsight Training Mission
    * Many new skins for the Pe-2, Pe-3, Yak-1b, La-5 and others
    * New German and Russian vehicular and static AA guns
    * New German and Russian artillery and antitank pieces

    Ale mam już 20%. Jak będe miał całego nie omieszkam się dać info, to może ktoś ma ftp'a gdzie się to dało będzie wrzucić, ja mam tylko 100 mega od tepsy, bo firmowego już nie mam ftp'a to nie mam gdzie wepchnąć.

    @Frog - racja i raczej szybko wszyscy nie przejdą na 4.05, bo poza obiektami nie wnosi nic nowego, wolałbym zamiast tego pe-2 czy pe-3 jakiegoś ładnego buffa B-17 np :>
     
  9. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    nikla szansa ze ten PE2 addon wejdzie w "zycie" na HL biora pod uwage problem z "zabezpieczeniami" ktora sa raczej szpiegami - wiecej sie mozna dowiedziec tutaj -

    http://forums.ubi.com/groupee/forums/a/tpc/f/63110913/m/1981029734

    http://www.simhq.com/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=144;t=004589;p=1

    niejaki "boontybox" ruskich programistow ktory laduje sie do kompa robi skana wszystkiego a pozniej bog wie gdzie wysyla

    pare infa od ludzi ktorzy zainstalowali tego ruskiego addona

    "Apparently the program never goes away, starts up with windows everytime, and continues to send various info about your PC, checks for game licenses, and other useless crap and updates for this horrible program."



    "Even though I uninstalled it from my system, its still there, the little leech.

    Start->Run->msconfig You will still see it running as a "service" on your OS.

    Start->Run->regedit You will find AT LEAST 16 entries in your registry, in various locations.

    Hows that for paranoid ?
    These people have got alot of nerve filling up my PC with the spyware."

    ja sie nie dotykam do tego 4.05 narazie,,,,,, nie robilem formata juz dlugo i niech tak zostanie
     
    Last edited: Apr 30, 2006
  10. Szymon

    Szymon Well-Known Member

    Joined:
    May 4, 2004
    Messages:
    104
    Location:
    Pilica
    "moja angielski być słaba", ale chyba bb ładuje się przy ściąganiu z ubi pe-2, choć przy takich zagrywkach kufajków to chyba będzie bojkot tego dodatku.
     
  11. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    lol dopiero co wszystkie pacze zainstalowalem, a tu juz nowy wyszedl??? LOL mam nadzieje ze nie wejdzie on jednak w zycie za szybko...
     
  12. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Vipe bo to nie jest taki "normalny" patch.
    Najpierw wyszedl juz jakis czas temu w Rosji ( jest platny ). A teraz mozna go dostac w niektorych czesciach Europy.A podobno do stanow nie trafi wogole lol.

    co to wogole za pomysl zeby za 2 dodatkowe samoloty i pare misji placic kase :/.
    A bojkot tego addona to juz jest , mam nadzieje ze ten 4.05 zdechnie szybko.
     
  13. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    4.05 życzymy rychłej śmierci... z tego co dziś widziałem na wszystkie df-owe serwery dwa były 4.05... a było ze 40

    Poza tym samo wczytywanie się w czat już robi atmosferę obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec tych wybryków...

    dobra, dam radę spokojnie zapłacić 15 czy nawet 75 Euro za patch bo latam na oryginałkach, szanując twórców gry... byleby coś wnosił a nie dwa flyable Ubery (Pe2 i Pe3) i kilka misji dla nich.
     
  14. Szymon

    Szymon Well-Known Member

    Joined:
    May 4, 2004
    Messages:
    104
    Location:
    Pilica
    Dodatek już mam, nie oryginalny.

    162 mega waży. Jak się odpali instalatora, to kerio zaraz mi podał, że setup próbuje się łączyć z netem z jakimś IP. Setup chce sobie coś tam ściągnąć i pobrać informacje. Ale jak się klepnie [cancel] (przy wcześniej zablokowaniu go na wszelki wypadek w firewallu), to mędzi, że download failed, i leci normalny setup. Więc chyba BB da się ominąć przy instalacji.

    Całości nie instalowałem, bo musiałbym najpierw zrobić sobie kopię iła. Więc nie wiem, czy potem się jeszcze jakaś menda nie instaluje.

    Dygresja: nawet gdybym miał same oryginały na dysku (a nie wszystko mam niestety) to i tak leje na takie zagrywki jak ta, popierane górnlotnymi hasłami, że to dla kompatybilności przyszłych gier. Coś a la Wielki Brat :)

    Jak ktos jest zainteresowany tym "patchem" to niech da znać.
     
  15. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Tez zdoilem dziada przez mula.Jesli Andy chce i moze wrzucic toto na ftp lub sobie do przetestowania to sluze.
     
  16. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    No to teraz musiz zaprowadzic mula do wody i porzadnie umyc ;-)
     
  17. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Ja sobie odpuszczam. Chociaz zamierzalem przy najblizszym pobycie w Polsce kupic oryginalny zestaw do Il2 to jednak po tej zagrywce ubi wywalilem doczesny semi-oryginal z dysku i wiecej sie na nich nie ogladam.

    Dlugo rozwazalem czy kupowac czy nie, dlatego ze nie podobalo mi sie ich mieszanie dodatkow ilosciowych z poprawkami i ulepszeniami jakosciowymi. Tzn. np. nowy model lotu i zmniejszony ogien z luf mogliby moim zdaniem wprowadzic do kazdego produktu (FB, AEP i PF) osobno a nie tylko dla posiadaczy wszystkich elementow. A teraz to juz przegieli. Platne patche moga byc, najwyzej sobie nie sciagne ale jesli to oznacza koniec zabawy on-line (za ktora ludzie juz zaplacili kupujac wczesniejsze produkty) to jest to nie w porzadku.
     
  18. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    To nie jest koniec gry online.Z pewnoscia zawsze bedzie mozna grac do wersji 4.04m.Poki co to niewielu sie wyrywa do 4.05.Spokojnie poczekajmy na nasteny ruch :cheers: :@drunk: :cheers: :super:
     
  19. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    Podchodze do sturmovikow bardzo negatywnie. Okazalo sie ze aby polatac na sewrze andycha, trzeba miec 2 gry a nie jedna. Kupilem wersje deluxe il2, okazalo sie ze brakuje mi PF. Luz, dossam z sieci. Miliard patchy. Dossam. Kiedys tam.
    Do tego straszny syf. Tutoriale sa, pisze co masz robic, ale nie mozesz bo sie okazalo ze to filmy instruktazowe. Nie ma czegos do praktykowania. Masz albo generator kampanii, albo online. Ok, ja wiem ze realizm, ale glupie AI mnie niemal porazilo. Ja doty widzialem i fajnie, moj dowodzca nie, a jak skrecilem zeby zidentyfikowac, to sie w radio darl ze zbaczam z kursu. Nastepnym razem trzymalem sie w formacji, i poprostu cony rzeznie urzadzily. Syf ogolnie. Latalem w kilka symulatorow, przewaznie odkurzacze i bylo ciezko, patchowanie skomplikowane... Ale, do diabla, nie tak jak w sturmoviku! I nie tyle!

    Narazie zostane przy falconie 4.0 i wb.
     
  20. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @Lesiu
    AI jest takie jakie ustawi generator misji, odpowiednio do Twojego stopnia wojskowego.
    Czasami spotkasz asa, w większości przypadków tylko veteranów (lub beginnersów jak grasz jakimś sierżanciną).
    Co do kampanii offline, to zabawa się zaczyna jak dostajesz dowództwo klucza dopiero, bo wtedy grasz jak chcesz i nie musisz bzdetnych waypointów po sznurku lecieć.

    Co do online, to jak się możesz wypowiadać o simie całościowo, skoro nie latałeś online?
    My ostatnio kilka wieczorów spędziliśmy siedząc na TS-ie i latając w wirtualnych wojnach lub na serwie u andycha... o ile serwer DF w miodności dorównuje WB to zabawa w wirtualne wojny miodność tą zwielokratnia (rzecz jasna to moja własna opinia na temat).
    Co do miliarda patchy, to może po prostu spiknij się z Pędzlem, który je wszystkie posiada, żeby nagrał Tobie na płytkę i podrzucił?