Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

Discussion in 'Warbirds Polish' started by -frog-, Apr 10, 2004.

  1. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Już drugi raz go oglądałem. Pierwszy raz oglądałem film, a teraz efekty i samoloty. Podobał mi się przelot bokiem między budynkami :) Zdjęcia były spoko. Jedynie mało realistyczne było to, że po takim nurku w wodę samolot się nie rozpadł, a gość przeżył. :D
     
  2. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Święta racja... nie zwróciłem uwagi- gdzie do cholery te Lucky Strike, Chesterfieds i Red Apples (to ostatnie to żart- ukłon w stronę reżysera, który w swoich filmach zawsze umieszcza motyw z fajkami tej marki :D )... no bo fakt, jest Jazz, są Cadillaci a nie ma papierosów... do dupy z takim realizmem społeczno-historycznym.

    BTW-czy armia amerykańska miała kiedykolwiek Thompsony z magazynkami bębnowymi? (bo z takich strzelają tam w flimie-scecna na lotnisku) czy po prostu zamienili zwykłe (prostopadłościenne) na bębnowe, żeby ludzie wiedzieli z czego strzelają ( :mafia: )?
     
  3. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Dobre pytanie Frog, nigdy nie widziałem GI z tommygunem z bębnowym magazynkiem :) Aż zapytam na innym forum...
     
  4. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Bardzo mozliwe, w koncu na Hawaje przed wojna wcale nie musialo trafiac zestandaryzowane uzbrojenie jakim byl ten pudelkowy mag dostarczany w setkach tys. ezgemplarzy juz po wybuchu wojny, gdy produkcja zostala przestawiona na masowke.
     
  5. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Co do realiow musieli by se fetke aktorzy wciagac by było realnie :D
     
  6. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Fetkę to chyba tylko Japońce, bo to Japoński wynalazek i AFAIK to dopiero w trakcie IIWŚ został zsyntetyzowany w USA :D
     
  7. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Co do filmu to zdjecia walk mi sie podobaly. Jak na taka komercje starali sie przynajmniej troche realizmu zachowac i tak widac rozniece miedzy tym co robily 7 mm ,a 20 mm ;-) . Nawet Liczba samolotow straconych w brawurowej akciji sie zgadza( 7 straconych bylo ,jescze pare prawdopodobnych ale mniejsza o to ) chociaz rzeczywista walka oczywisice wygladla inaczej i mniej widowiskowo ale fajnie sie ogladalo. Co do bledow to wkorzaly mnie spity 5 w czasie bitwy o wielka brytanie, wybuchajace nisczczyciele z konca XX wieku no i P40 E zamiast B i P36 ,oraz teksty ze to japonce maja szybsze maszyny :D o takie tam szczegoly .
     
  8. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Nigdy nie paliłem i nie palę, ale ostatnio czytałem jakieś wspomnienia (chyba któryś "western" Arcta po raz enty) i tam po prostu każdył kurzył aż miło. A w Hollywood prohibicja tytoniowa.

    A dla łowców bugów w PH mam taki fajny link: http://www.moviemistakes.com/film964
     
  9. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Al Capone strzelal z Thompsona zasilanego z bebna przeciez:)
     
  10. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    adamec a widziałeś to?? :)
     
  11. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Tak potwierdzam była taka wersja tomphsona z bebenkowym magazynkiem. Była produkowana w małej ilości z przeznaczeniem dla Gwardii Narodowej i Policji. Na hawajach mogła też występować. Niszczyciele klasy spurance i chyba nawet krążownik Ticonderoga widziałem to błędy. Pozdrawiam
     
  12. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Re: Dziś, 20:15 TVP1, "Pearl Harbour"

    Co?:)