IL2 serwer dedykowany-propozycja

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -stan-, Dec 6, 2005.

  1. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Już wszystko OK., dzięki Stan.
    Co prawda mam jeszcze zgryz, bo nie mogę sam się załogować do własnego serwa :) jak stoi na moim kompie, ale na razie postawiłem na starej maszynce. IP do serwa: 153.19.156.121 na razie bez hasła i na jakiejś durnowatej mapie z wysepkami, taka jest domyślna, a nie mam już czasu się bawić bo idę zaraz do pracy. Jak komuś się chce i ma doświadczenie w temacie to niech przygotuje jakąś ciekawą mapkę.
    Serwer będzie stał dopóki córcia nie położy się spać, niestety nie cierpi jak jej cos burczy :)
    Ja postaram się wyrwać na chwilę z roboty koło 23 to sprawdzę jak to będzie działać.

    Zapraszam do testow :fly2: :turret: :flyer:
     
  2. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    wpadlem na chwile na serv do andycha
    ping szkok :) ok 25ms
    inni mieli kolo 100ms
    a tylko johoony skoki az do 2000ms
     
  3. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja miałem 70-80ms, czyli bardzo znośnie...
    ale:

    @andych
    Było chociaż ustawienia zmienić... wszystko na najtrudniejsze poza speedbar... bo ja latałem z kokpitem i dopiero Snakeye mnie wyprowadził z zaskoczenia na temat widoczności w jaku i gladiatorze, mówiąc, że widoki zewnętrzne są włączone :D
     
  4. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Ciesze sie ze jakos to dziala.
    A jesli chodzi o johoony, skad i jaki typ lacza ma?
    Serwer stal na P III 1000MHz i 512MB RAM, ale gdyby to wynikalo ze slabego kompa to wszystkim by rwalo. Jak zainstaluje wszystko na nowym systemie to bedzie wydajniejsza maszyna.
     
  5. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Postawilem serwer na goraco tuz po pierwszym odpaleniu na domyslnej mapie, nie mialem czasu zeby cos zmienic, zreszta narazie nawet nie wiem jak :)
    Jak masz jakas przygotowana mape z odpowiednimi ustawieniami to wyslij mi ja do umieszczenia, ja tez wole takie ustawienia jak sugerujesz tylko narazie brak mi czasu i umiejetnosci do konfiguracji tego serwera dlatego wszelka pomoc mile widziana :)
     
  6. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Ja do serwa mialem 280ms,czyli podobnie jak do rusfh.Najwazniejsze ze wogole ruszyl!Teraz dobrze byloby coby przetestowac stabilnosc przy jak najwiekszej ilosci lataczy:)
     
  7. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Właśnie odpaliłem, zmieniłem mape z ograniczonym wyborem sprzetu do 41 roku. Nadal nie wiem jak wyłączyć widoki zewnętrzne i inne ułatwienia.
    Czekam na pomoc w tym temacie, oraz na jakies ciekawe mapy że o scenarze nie wspminając. Dot do roboty :)
    IP taki jak wczoraj i na tym samym sprzęcie.
    Info slijcie na: andych na go2.pl, w temacie koniecznie piszcie IL2 serwer, bo spam wywalam bez pobierania na kompa :)
     
  8. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Acha, jestem zalogowany i stoje na pasie, ale niema mnie nawet w domu.
    Nie dziwcie sie jak nie bede odpowiadal :)
     
  9. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Co do łącza to korzystam z osiedlowej sieci LAN. Raczej nie mam kłopotów z konektem i nie wiem czemu u mnie takie skoki. Po za tym gdzie się sprawdza ping w ile ? Na WB miałem zazwyczaj koło 150-200. Wczoraj w czasie fruwania nie miałem żadnych zawieszeń i nikt się nie skarżył, że skaczę po ekranie. Konfiguracja PC raczej nie jest problemem.

    Co do ustawień poziomu trudności to kokpit powinien być cały czas włączony bo latanie bez niego to nie symulator lotu tylko jakaś popierdułka. Po za tym na mapie powinna być widoczna tylko ikona osobistego latawca co by wiedzieć gdzie się jest i którędy do kantyny. Można dopuścić external view bo to fajny bajer. Gdzieś na HL latałem przy ustawieniu, że widoczne były tylko ikony własnej strony i to dopiero z odległości 1,0 lub 2,0. Gdy po zbliżeniu się do dota nie pojawiała się ikonka wiadomo było że mus w niego walić ale model fruwaka trzeba było samemu rozpoznać.
     
  10. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Po wcisnieciu klawisza s pokazuje ci sie lista graczy i ping kazdego
     
  11. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    No witam!
    Wchodze do tej zabawy. :)
    Ping 30!!! ms.. no jak dla mnie bomba :)

    Dzis nie odpalil mi sie TS, ale jutro na TS beda 2 kanaly. Il2 Blue i Il2 Red
    Wiadomo :)
     
  12. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    telia, 30% straconych pakietow ping okolo 200 :(
     
  13. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    pls nie przesadzajcie z ustawieniami hard core;)
    jakes icony musza byc bo slepy jestem ;)
    widok zewnetrzny przynajmiej dla bomberow
    czyli ustawienia al'a fhwb mogly by byc :)
     
  14. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Ramzey,zanim zaczniesz krecic nosem sproboj polatac troche.Ja mam jeszcze gorszy ping i nie jest zle:)
     
  15. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Wtg Andy , swietny serw , ping 17 i stoi twardo

    ramzey: ping 200 to jest malo jak na sturmovika, spokojnie da sie grac z pingiem do 400-500

    tylko Andy jak bedzie gra na powaznie to te ustawienia bedzie trzeba zmienic,,,, bo teraz to ,, ekhu ekhu,, lekko mowiac za latwe ;)
     
    Last edited: Dec 14, 2005
  16. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Ziomku!Teraz sa ustawienia treningowe!Scenary musza i beda hard!
     
  17. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    w wb to hc bylo cos :) ale w ilku to juz duzo latwiej sie te wielkie czarne kropiska zauwaza, nawet przez chmury, a dzieki zoomowi mozna w miare latwo rozpoznac dziada (pod warunkiem, ze sie ma cos wiecej niz 800x600 ustawione)

    szkoda natomiast, ze dedyk nie obsluguje misji coop (ale mozna je sprawnie zapuszczac na zwyklej wersji gry) - te sa szczegolnie przyjemne ze wzgledu na to, ze mozna spora mlocke zrobic nawet przy niewielu graczach, a dodatkowo obsadzic kamikaze w bomberach za pomoca AI ;) choc mozna tez i w druga strone - upchnac po 5 chlopa do jednego bombowca (w trybie DF sie nie da)

    coopy maja te wade, ze jak sie juz je rozpocznie to nie ma przebacz - jak ktos sie nie podlaczy przed to juz nie poleci, tak samo jak kogos rozlaczy to ma po rozgrywce; bo co do bezwzglednego 1life w coopie, to i tak na naszych starych hostach tak bywalo

    i jeszcze jedna sprawa - jako ze wiekszosc z nas sie juz dlugo zna, to mozna pomyslec w takim przypadku o externalach - dla trupkow; po smierci bez externali to malo ciekawie jest na serwerze, wiec niech delikwent sobie chociaz pooglada jak inni strzelaja; oczywiscie uzycie externala podczas lotu bedzie karane smiercia z klauzula natychmiastowej wykonalnosci :p
    a tak serio, to udawalo sie takie bajery "na slowo honoru" wprowadzac (np. nie wolno bylo uzywac F1, tylko nawigowac z wydrukowanej mapki), wiec moze i teraz sie uda :)
    btw, kiedys nie dalo sie sprawdzic bez tracka czy ktos wlaczal externala czy nie, ale nie wiem czy nie wprowadzili jakiegos info do logu w stylu "Player A has switched to external view at X. Be sure!"
     
  18. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Serwer ciągle stoi na maszynie testowej (poza okresem kiedy corka idzie spac a ja wstaje :) ). Mam juz gotowy do postawienia serwera dedykowanego komp docelowy, ale niestety nikt nie przygotowal map ani odpowiednich konfigow, dopuki tego nie bedzie nie odpalam serwa.
    Tak dla przypomnienia IP serwa: 153.19.156.121 prosze o liczniejsze testy aby naprawde wyeliminowac przyszle niepodzianki.
     
  19. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    buuu ale mnie zabawa mija :)
     
  20. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    dobra, zamknalem wreszcie sprawy ze studiami, wiec bede mogl pokombinowac cos z robieniem misji na potrzeby serwera :)
    mam nadzieje, ze za kilka dni bede mogl sie czyms pochwalic, a jeszcze w ten weekend sprobuje przygotowac jakies teatry na nieskomplikowane DFy