kolejny ksiazkowy link

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by piterk, May 12, 2004.

  1. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    pewno znacie ale podam http://kagero.pl/main.php, kupa fajnych pozycji np: "Samuraj" :), tak btw czy ktos wie moze co to za ksiazka Wladcy Nieba autorstwa Gottfrieda Leske?

    pzdr
     
  2. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Znasz może jaką strone z projektami samolotów na uwięzi? :D Bo na wakajach chcę taki model zbudować.
     
  3. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Piter jak jestes cienki z funduszami i wolalbys ja pozyczyc zamiast kupowac to przyniose te ksiazke Leskego do Lola :)
    Pamietnik pilota He111, ale pisany "na zywo" - bodajze od francji do 41 roku kiedy go spruli nad anglia i trafil do obozu. Ksiazke konczy akapit po ktorym moze sie nam zrobic milo, ale tez po ktorym mozna sie niezle usmiac :) :
    "Moeller mowi ze Polacy sa doskonalymi lotnikami. Nie on pierwszy to mowi, zauwazylo to wielu kolegow.Sa nieobliczalni, walcza zaciekle jak psy, cholernie dobrze. Moeller mowi ze czuje sie w powietrzu jak nas nienawidza. Osobiscie nie zywie do nich takiego uczucia. Niby dlaczego? Przeciez to nie my zaczelismy wojne i rownie dobrze, by zniwelowac wszelkie roznice mogliby atakowac z nami Anglie. Ludzie jednak nie zdaja sobie sprawy z tego, co jest dla nich dobre. Wielu z nich nie wie nawet dlaczego nas nienawidzi." :D (Moeller to z tego co pamietam to pilot 110tki)
     
  4. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    @dot bardzo chetnie , jesli ci to nie sprawi problemu to jestem jak najbardziej za. zamowilem juz sobie Samuraja i zastanawiam sie nad ich monografia fw190, w aj-press na dodruki nie ma co liczyc wiec moze to jest jakas alternatywa, w sumie dziwna sprawa bo posciagalem wszystko co mozliwe z sieci na temat fokerow i wszystkie opracowania byly raczej kiepskie
    w porownaniu z tym co udalo mi sie dorwac o spicie i 109tkach

    @hrabia - niestety nie znam zadnych stron o takiej tematyce za wyjatkiem www.modelarstwo.org.pl ale to pewno juz znasz :)

    pzdr
     
  5. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    No... tę stronę znam. Na stronie z mojego tematu nic nie ma, ale znalazłem link w czerwcu biorę się za robotę :D
     
    Last edited: May 13, 2004
  6. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    Posiadfam polskie tłumaczenie jak by ktoś chciał moge przesłać.