Probny scenar w IL2

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by Snakeye, Jan 12, 2006.

  1. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Zeby nieco rozruszac konkretniej towarzystwo, sprobujemy pchnac pierwszy scenar na FB. Bedzie to polowanie na admirala Yamamoto.

    Proponowany termin: niedziela (15.I) o 22:00

    Czas wymagany na rozegranie scenariusza: 1h (+ czas na zebranie luda i sprawy organizacyjne)

    Max liczba pilotow: jakies 28 glow - z tego 12 P-38, 6 A6M, 2 G4M z ew. strzelcami


    Termin do dyskusji, ale chyba w niedziele wieczorkiem najlatwiej bedzie zgromadzic najwiecej pilotow.
    Jak bedzie jakis odzew, to nieco bogatsze info o misji pojawi sie jutro :)
     
  2. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    termin chyba dla mnie najbardziej odpowiedni
     
  3. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    :@popcorn:
    bede !!
    i kce latac na zero ..
     
  4. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja fighter... Zeke lub jeden z p-38 z grupy uderzeniowej. (P-38 osłony i G4M zostawiam innym) :)
    Czas mam, byleby nie rano, bo obiecałem kobiecie jakieś wyjście "na miasto" w sobotę, to mogę być lekko niedysponowany rano (+poza domem zapewne).
     
  5. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    to ja tyz zeke :)
     
  6. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Jak wszyscy Zeke to i ja też - niedziela 21,30 będę na 90% :znaika:
     
  7. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Andy - moze od razu na rezerwowym, bo jak córa wyłączy serwer 5 min przed ladowaniem to tak trochę dziwnie będzie.
     
  8. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    To bedzie coop, wiec na moim kompie bedzie serwer.
     
  9. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Ja P38 z prawem atakowania Betty.Jak w pierwszym scenarze!
     
  10. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    14 kwietnia 1943, Poludniowy Pacyfik

    0600 depart Rabaul by medium attack plane (accompanied by six fighters). 0800 arrive Ballale. Depart immediately for Shortland by sub-chaser (1st Base Force will prepare one boat), arriving Shortland 0840?

    Komunikat tej tresci zostal przechwycony i rozszyfrowany przez wywiad amerykanski. Dotyczyl on przylotu w dniu 18 kwietnia na wyspe Bougainville admirala Isoroku Yamamoto, glownodowodzacego marynarki wojennej Imperium Japonii i autora ataku na Pearl Harbour. Takiej okazji Amerykanie nie mogli przepuscic i major John Mitchell otrzymal rozkaz zorganizowania ataku celem przechwycenia i zestrzelenia samolotu admirala.

    Do wykonania zadania wyznaczone zostaly P-38 jako jedyne samoloty o wystarczajacym zasiegu. Ponadto zostaly one wyposazone w powiekszone dodatkowe zbiorniki paliwa, gdyz z lotniska Hendersona na wyspie Guadalcanal do Bougainville bylo okolo 400 mil w linii prostej.

    Grupa zadaniowa zlozona z 18 P-38G zostala podzielona na 3 zespoly - 4 mysliwce mialy atakowac bombowce przewozace admirala i jego ludzi, 6 kolejnych stanowilo bezposrednia oslone, a pozostalych 8 wystepowalo w roli wysokiej oslony.

    Z powodow technicznych w akcji udzialu nie wziely 2 P-38. Wzdluz calej trasy lightningi lecialy tuz nad woda, zeby uniknac wykrycia przez japonskich obserwatorow omijajac przy tym wyspy kontrolowane przez Japonczykow. Tuz przed celem samoloty pierwszej i drugiej grupy weszly na 5000 stop, oslona na 20000 stop.
    Japonskie bombowce w eskorcie 6 A6M3 pojawily sie dokladnie o wyznaczonej porze, zauwazone na godzinie 11, nieco powyzej grupy atakujacej.

    Sam atak na bombowce przeprowadzily tylko 2 lightningi, bo druga para miala klopoty z odrzuceniem zbiornikow. Zgloszono zestrzelenie 3 Betty, choc w istocie byly tylko 2, w tym jeden awaryjnie ladowal na wodzie i czesc osob na jego pokladzie sie uratowala (w tym admiral Ugaki, szef sztabu admirala Yamamoto). Jednak bombowiec przewozacy Yamamoto roztrzaskal sie w dzungli na Bougainville, admiral zginal wraz z reszta zalogi.

    P-38 wrocily do bazy bez strat wlasnych unikajac walki z eskorta.

    -------------------------------------

    W scenariuszu udzial wezma:

    12 P-38J zaopatrzone w dodatkowe zbiorniki paliwa (do 12 pilotow)
    6 A6M5 (do 6 pilotow)
    2 G4M1 (tu zniechecam do zajmowania miejsc, najwyzej jako strzelcy - latwiej bedzie sie trzymac scenariusza jesli Betty beda leciec wg kursu jako AI)


    Terenu dzialan, tras i czasow przelotow nie ujawniam, niech zostanie jakas niespodzianka dla obu stron :p

    Piloci P-38 musza umiec nawigowac, pozycja na mapie bedzie wylaczona, a jakies pol h trzeba bedzie leciec wg kompasu z okreslona predkoscia, zeby trafic na bombowce. W dodatku caly dolot tuz nad woda i bez zadnych punktow odniesienia. Tak wiec prowadzacy grupe musi wiedziec co robi :) Do bazy po walce piloci jakos potem moze trafia przy uzyciu radia ;)
     
  11. oldwin

    oldwin Well-Known Member

    Joined:
    Dec 14, 2002
    Messages:
    50
    Location:
    Bialystok, Poland
    pisze sie na p38
     
  12. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Pisze sie na jeden z dwoch p38 z problemem technicznym ;)
     
  13. plushack

    plushack Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2001
    Messages:
    207
    Location:
    Chelm,Poland
    Ja sie pisze na cokolwiek byle nie na prowadzacego jakakolwiek grupe...
    Moga byc nawet drzwi od stodoly :p :fly2:
     
  14. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    W trakcie lotu do celu dobrze by było pogadać - a TS 303 chwilowo nie działa. Może ktoś postawiłby na czas misji serv TS ? Mój dostęp do netu niestety na to nie pozwala. :nono:
     
  15. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    mysle, ze oldwin pozwoli nam skorzystac z serka TS ;)
    od biedy ja sam moge postawic, ale najwyzej na jakims slabym kodeku, bo mam mizerny upload...
     
  16. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    Ale pech, w niedzielę rano wyjeżdżam. O godzinie dwudziestej drugiej będę pił litworówkę i zajadał kwaśnicę, lecz bez dostępu do komputera. :( Mam nadzieję, że to nie ostatni scenar i po powrocie uda mi się załapać.
    Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych łowów. :fly2:
     
  17. rax

    rax Well-Known Member

    Joined:
    Aug 5, 2003
    Messages:
    291
    Location:
    Poland
    po wstepnych probach w dniu wczorajszymtez sie pisze na ta zabawe w "dogonic p38" :mafia:

    wczoraj w zekach siedzial stan, slepawy sid i ja. sid przy pierwszym kontakcie postnowil zlapac troszke olowiu i spad a ja i stan krecilismy sie jak gowno w przereblu usilujac dogonic p-38. Wiec prosze mnie dopisac do p-38....chetnie popatrze jak zeki wypruwaja flaki usilujac dogonic p-38 :znaika: :mafia:
     
  18. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    OK- jako, że zbliża się czas rozegrania scenara- może ktoś pokusił by się o jakieś detale? Lezę na serwer andych-a zaraz jak tylko napiszę jeden wątek (lub na HL jako I/JG302_Frog), ale potem zajrzę jeszcze na Forum po 20:30.
     
  19. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Od Andycha:
    IP: 153.19.156.120
    start zbiórki pilotów (i serwera): 21:55
    czekamy do: 22:15
    TS- proponuję 302
     
  20. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    hmmm cos nie moge wejsc na serwer, czyzby juz koniec?