Target Rabaul - ktos lata?

Discussion in 'Warbirds Polish' started by --stec, Jul 22, 2004.

  1. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Pytanie jak w temacie. IMO gierka rokuje na wielki hicior dla maniakow harcorowych simow wojennych online... jak nad nia jeszcze sporo popracuja. Ale i tak zabawa niezla. Ktos dolaczy? W razie czego latam jako "Kropa" -zobaczycie podziurawione austrailjskie p40 krecace sie z 2 albo 3 zekami gdzies w przesiekach w jungli to bede ja :)
     
  2. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Ja czasami tam wpadam ale na krotko bo zadko kiedy jest tam wiecej osob. Zazwyczaj 3 lub 2 co przy ustawieniach areny jakie tam sa powoduje straszna nude. I zawsze trafiam na te same samoloty z poczatku wojny ( P40 A6m F4F )
     
  3. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja też nie miałem szczęścia do frekwencji... a teraz, ostatnio, do wyładowań atmosferycznych. Dostałem maila od nich dzisiaj, że 0.62 wyszedł... ale dopóki nie postawię PCeta na nogi (perspektywa się niestety wydłuża), to nie mam co marzyć o TR... latałem (nie wiem czy odzyskam dane konta zapisane na dysku spalonego kompa) jako "cooba".
     
  4. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Wlasnie go sicagnolem sobie i jedno moge powiedziec, zaden symulator przy konfiguracji mnie tak nie wyprowadzil z rownowagi. W sumie od pozcatku latanie tam jest dla mnie cholernie frustrujace i nie mowie tu o modelu lotu ale tez o paru innych sprawach. Po pierwsze od nowa trzeba klawiszologie ustawiac przy czym mapowanie przyciskow do joya odbywa sie w odzdzielnym menu ( oczywiscie po zmapowaniu jednej funkcji program autmattycznie przewija do ogry wiec jak ktos mam rolke w myszce to sie nia pobawi). Jest tez jedna denerwujaca opcja z nowych mianowicie kalwiszem f8 mozna sobie zachowac widok zdaje sie ze cos na wzor AH, mozna ustawic sobie glowe dla kazdego z widokow i to zapisac, tyle tylko ze dziala to jakby chcialo a nie moglo bo, gdy ustawissz juz wszytko jak trzeba nacisniesz f8 i pojawia sie text, prosze nacisnac przycisk ktory ma odpowiadac temu widokowi, wiec jezeli trzymasz hata na danym widoku, musisz go puscic, aby znowu go nacisnac i zachowac ten widok tyle ze wtedy zachowa ci wdok do przodu na np widoku do tylu w lewo wiec szybko mozesz sie pozbyc mozliwosci sprawdzania 6. Do tego nie ma zadnego klawiszu resetujacego te ustawienia. Jedynym wyjsciem jest nacisnac winkey i zamknac gre tak zeby ustawien nie zapisal.
    Takze ikony w tej grze denerwuja mnie. Walczylem na zece przeciwko 3 x p400 a w tej grze tylko ikona jednego samolotu pojawia sie na duzej odleglosci a reszt 1 s przed dystansem w ktorym zaczynaja strzelac. Praktycznie wiec dwoch z nich bylo prawie ze niewidzialnych a mnie mieli jak na tacy .
     
  5. Pikkot

    Pikkot Well-Known Member

    Joined:
    Sep 28, 2003
    Messages:
    234
    Location:
    Katowice,Poland
    w ciągu tygodnia zamierzam to u siebie uruchomić, dam znać jak tylko będe gotowy do latania.
     
    1 person likes this.
  6. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Kopi- ja zaglądam na TR od ponad roku (TR 0.58 chyba) i pomyśl sobie, że wcześniej wszystkie przyciski mapowało się wpisując odpowiednie ciągi aliasów w configu... więc jak dla mnie to od 0.60 konfigurowanie gry jest super (mysz bez rolki można zaś nabyć u Idiotów za 4-5zeta). W końcu to tylko beta, gierka która po wyjściu na rynek kosztować będzie zapewne krocie... nie ma co narzekać na nią, serio wcześniej było jeszcze gorzej.

    A tak btw- najpotrzebniejszy klawisz w grze to dla mnie F3... wciśnij a zobaczysz jak ułatwi to zarządzanie silnikiem i wyważeniem samolotu (zbiorniki w zeke).
     
  7. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    jak to czytam (a zamierzalem to dzis sciagnac) to nie dziwi mnie ze na serwach lata zwykle tylko kilka osob....

    czy mozna ustawienia klawiszy wpisac do pliku bezposrednio? zeby nie przechodzic calej gehenny opisanej przez kopiego?

    pozdro
    Lolo
     
  8. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @lolo
    Po kilka osób to lata raczej ze względu na to, że to nie CFS/AH/IL2 czy nawet WB... to jest beta. Gra nie poraża grafiką (znacznie poniżej IL2 jeżeli chodzi o detale takie jak chmurki n.p.), nie poraża też urozmaiceniem (w kółko lata się 5 czy 6 dostępnych scenarów)... poraża za to niektórych poziomem skomplikowania, przy którym WB/AH/CFS czy nawet Iła można nazwać gierkami bliższymi arcade niźli symulacjami (tu celowo przeginam, żeby pokazać na ile skomplikowany jest model lotu i możliwości regulacyjne...). Tu nie ma shift+x i lecimy wziąć trochę altu, w międzyczasie odpalając fajkę... tu G4M Wildcatem czy P40 nie dogonisz jak popieprzy się Tobie ustawienie sprężarki, żaluzji chłodnicy i kurków paliwowych). Tu wreszcie zeke nie ma genialnego ruddera... za to genialne jest w całokształcie. Tu przestrzelenie jednego zbiornika z paliwem nie jest tragedią wreszcie (przełączasz na przestrzelony a jak silnik się zaczyna dławić- na przeciwległy żeby móc z powrotem latać bez trymu w lżejszą stronę). Tu da się zrzucić nie tylko zbiornik dodatkowy ale też nadmiar paliwa... wreszcie (zwłaszcza dla takiego maniaka japońców jak ja) tutaj Zeke na 5-6Km altu walczące z Wildcatem czy P40 nie jest ani nie na miejscu, ani bez szans.

    Zaś w odpowiedzi na Twoje pytanie- tak, można (wszystko opisane jest w dokumentacji dołączonej do gierki). Można też kupić mysz bez rolki za 3.99 w Media Markt (właśnie byłem i widziałem) dla takiej gierki warto.
     
  9. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Rolka akorat sprawe ulatwia :). Frog nie zrozum mnei zle gra jest fajna ale ma wiele idiotycznych niedorobek ktore jak nigdy doprowadzily mnie do szalu a szegolnie to walniete f8. Co do zeki to jest to niezly samolot mozna nim powalczyc ale wielu pilotow wycfanilo sie tam i jak widza zeke leca prosto i juz ich nie dogonisz i jak sa dwie osoby mozna sie ganiac tak przez 10 min bez efektu . Zreszta nie dziwie im sie poprostu dogfight z zeke nie da sie wygrac. W porownaniu do amerykancow ten samolot tanczy w powietrzu jest jakies 2 x lub wiecej zwrotny, ale ma takze wady ktore jak kompresja i kiepskie uzbrojenie. lata sie tam zupelnie inaczej niez w innch simach. Trzeba sie troche tez podenerwowac ale tez mysle ze warto. Jescze co do tych ikon, mozna myszka nakierowac takim celowniczkiem na dota nacisnac lewy przycisk wtedy pojawi sie ikona na duzym dostansie jak tego nie zrobicie pojawi sie dopiero jak bedziesz mial cona na ogonie w odleglosci 200m.
     
  10. Manius

    Manius Well-Known Member

    Joined:
    Sep 2, 2003
    Messages:
    80
    a ja mam pytanie da się tu latać na myszy?? ja innego sprzetu nie uzywam?? w AH mysza sie super wymiata pozdrawiam 315 :D
     
  11. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    a czego innego spodziewac sie po becie? ;)
     
  12. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @manius

    AFAIK da się latać nawet na klawiaturze.
     
  13. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    pojdzie na 500mhz,192MB ramu i GF2mx? i jest jakis trening offline?
     
  14. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Mi poszlo na 400 mhz 192 MB ram i nvnidi vancie ale mialem 4 fps ;) .
     
  15. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Jesli juz tyle dobrego zrobiono dla lubiacych trudnosci... to czy w konsekwencji jest to projekt free czy tez po fazie gold bedzie to sim online platny?

    Jakos nie znalazlem odpowiedzi na stronce....

    pozdro
    Lolo
     
  16. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Prawdopodobnie bezpłatny... pewności nie mam. Mam za to E-mule :D
     
  17. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    W DID'a tez na tym sprzecie grasz? :eek:
     
  18. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    Tez sadze jak Frog , bedzie free
     
  19. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Nie nie berylku juz mam nowy sprzet :) . Athlon 2.2 512 ramu i radka 9200 i na tym mi wszystko smiga :) .
     
  20. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Sim bedzie free do sciagniecia ale z czasem maja wprowadzic jakis sposob na sciaganie jakichs "oplat lotniskowych" wzorem AH.

    Osobiscie jednak watpie zeby nastapilo to szybko skoro tak malo ludzi jest zainteresowanych lataniem na tym serwerze na dzien dzisiejszy.

    No i btw, da sie grac nawet na klawiaturze ale na myszy niestety nie. Rozwiazaniem jest swietny sterownik ktory zamienia mysz w joystick, AFAIR do sciagniecia gdzies na ruskim forum Hardware.

    Pozdrawiam,
    Daedal