TrackIR2 na sprzedaż - śledzenie ruchu głowy w kokpicie

Discussion in 'Warbirds Polish' started by Steku, Dec 15, 2004.

  1. Steku

    Steku New Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    2
    TrackIR2 na sprzedaż - śledzenie ruchu głowy w kokpicie

    Za ok. 200-250 zł (nówka w www.pilots.pl kosztuje 399 zł + wysyłka) sprzedam urządzenie Natural Point TrackIR2. Prawie nówka (używane 3 miesiące, oryginalne opakowanie, itp.). Urządzenie to mocuje się na monitorze, po czym na słuchawkach, czapce, okularach, czole umieszcza się odblaskową kropkę, dzięki czemu można za pomocą ruchu głowy sterować obrazem w kokpicie. Można zapomnieć o hat switchu, klawiszach itp.

    Swoboda rozglądania się wokół podczas walki powietrznej wnosi zupełnie nową jakość do symulacji.

    Jak to działa:

    http://acn.waw.pl/sturm/hardware.htm#TRACK IR 2

    http://www.pilots.pl/trackir2_start.html

    Zainteresowanych prosze o kontakt mailowy: stecki@cybernet.com.pl

    Opinie i testy

    "Po blisko półtora miesiąca używania Tracka IR2 muszę przyznać, że do stosowania Tracka tak się przyzwyczaiłem, że nie lubię latać już bez niego. Urządzenie bardzo dobrze oddaje ruch głową. Ułatwia orientację, śledzenie celu w powietrzu jak i na ziemi oraz dokładne przycelowanie. Loty z zastosowaniem tracka to już zupełnie inna, bardziej realna rzeczywistość w środowisku komputerowych symulatorów."
    IŁ-2 Forgotten Battles by YoYo (fragment news'a z 27 kwietnia 2004)


    "Your virtual flying experience and combat success, will improve immeasurably with Track IR™."
    Ilya Shevchenko, Pacific Fighers Lead Development Producer


    "Using TrackIR2™ with Lock-On is an amazing experience that brings the 3D cockpits to life."
    Matt Wagner, Lock-On producer


    "This bad boy could very well change the way serious PC simheads pilot their virtual aircraft."
    PC Gamer


    "Your virtual flying experience and your combat success will improve immeasurably with TrackIR2™."
    Computer Pilot (marzec 2004)


    “…well worth the investment, and the bliss and visual sensations it brings you is worth millions.”
    Computer Pilot


    “The closest to a true VR experience we’ve ever had on the PC.”
    Atomic PC Magazine


    “…there’s no more cost-effective way to get the situational awareness it delivers.”
    Computer Gaming World


    “[TrackIR Enhanced] support alone is worth the price.”
    Computer Pilot


    "For owners of NaturalPoint's TrackIR, you're definitely in for a wonderful experience. The support for NaturalPoint's product is near perfect in this title..."
    Simulation News (28 maj 2004)
     
    Last edited: Dec 15, 2004
  2. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    Re: TrackIR2 na sprzedaż - śledzenie ruchu głowy w kokpicie

    Wiesz ze w WB to nie dziala, prawda? :@popcorn:
     
  3. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Re: TrackIR2 na sprzedaż - śledzenie ruchu głowy w kokpicie

    @Ramzey
    Pewnie nie wie, bo nie wydaje mi się, żebym gościa kiedyś widział online :D

    @Steku
    Co do sprzedawania czegoś online, to polecam bardziej www.allegro.pl niż Forum maniaków leciwej już gierki.
     
  4. vought

    vought Well-Known Member

    Joined:
    Oct 24, 2003
    Messages:
    115
    Location:
    Gdansk, Poland
    Re: TrackIR2 na sprzedaż - śledzenie ruchu głowy w kokpicie

    Zgadzam sie z Frogiem, pozatym sam wynalazek wydaje mi sie totalną wpadką.
    Niby poco mi kontrola widoku za pomoca ruchu głowy skoro monitor stoi przedemną :D jak sie obróce do tyłu żeby sprawdzic szóstą to niebede widział monitora :D
     
  5. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    Re: TrackIR2 na sprzedaż - śledzenie ruchu głowy w kokpicie


    blad w mysleniu ;) w track IR nie musisz sie ogladac za siebei zeby zmienic widok, wystarcza niewielkie ruchy glowa. Poruszajac glowa masz przelozone to na ruchy HAT-a, co w konsekwencji jest bardziej realistyczne niz HAT, pozatym zwalnia palec od krecenia hatem, a przyciski HAT mozna wykozystac do innych celow. Bardzo fajna zabawka, szczegolne jesli sie do niej przyzwyczaisz.
    Wiekszosc a nas lata na twisted stick, co nie jest za bardzo "realistyczne" (o klawiszach czy myszy nie wspomne). Track IR generalnie jest dobrym uzupelnieniem systemu HOTAS, bajer, ale przydatny dla maniakow :)
     
  6. geobrt

    geobrt Well-Known Member

    Joined:
    Nov 23, 2004
    Messages:
    135
    Location:
    Gdynia/Longyearbyen
    Re: TrackIR2 na sprzedaż - śledzenie ruchu głowy w kokpicie

    @vought:
    w zestawie sa takie mini szyny na monitor. Urzadzenie odczytuje polozenie Twojej glowy i odpowiednio przesuwa ekran:d
    @ramzey:
    tu chyba wiekszosc to maniaki...:)
     
  7. Conrad

    Conrad Well-Known Member

    Joined:
    Jul 19, 2001
    Messages:
    995
    Location:
    Poznan, Poland
  8. Steku

    Steku New Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    2
    Re: TrackIR2 na sprzedaż - śledzenie ruchu głowy w kokpicie

    Sprzedane...

    P.S.
    Przyznaję się bez bicia, że nie wiem czy TrackIR2 działa w WB czy nie. Wielu ludzi lata jednak w różnych symulatorach. Sam latam w FS2004 i można mnie spotkać na innych forach (http://forum.vatsim.pl/). W FS2004 i Sturmoviku TrackIR2 działa genialnie. Sprzedałem swojego TrackIR2 (za pół ceny) ponieważ dostałem TrackIR3. Przepraszam za śmieci na Waszym forum, na Allegro jednak trudno trafić na prawdziwych maniaków ;) .
     
    Last edited: Dec 29, 2004