WALPER 302:)

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by piotrk (TOPGUN), Mar 29, 2005.

  1. piotrk (TOPGUN)

    piotrk (TOPGUN) Active Member

    Joined:
    Jan 29, 2005
    Messages:
    42
    Cześć jak się wam podoba mój twór:) oceńcie w skali do 5 co 1....


    pozdrówka
     

    Attached Files:

    • 302.jpg
      302.jpg
      File size:
      58.6 KB
      Views:
      143
  2. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    miixcha na zdjeciu nie widze...

    :)

    poza tym..
    pobaw sie jeszcze kompozycja..:)
    ogolnie pomysl dobry..:)
    dam 4
     
  3. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    cc miixch musi byc :)

    dam 3.5 - moim zdaniem za duzo warstw tu sie przez siebie przenika nawzajem i w rezultacie kiepsko widac cokolwiek. Nie jestem grafikiem a moja subiektywna ocena moze byc calkiem nie pasujaca do gusta ogolu wiec sie nia za bardzo nie
    przejmuj :)

    pozdroo
     
    Last edited: Mar 29, 2005
  4. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Joined:
    Mar 20, 2003
    Messages:
    1,397
    Location:
    Legnica Poland
    hmm najbardziej napis jest nie tegen. Zrob cos z nim by pilotow nie zasłaniał.
    I zmniejsz troszke przenikanie tego samolotu i bedzie gites.
     
  5. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    Moja ocena 3,5 :D

    troszke za duzo warstw, poszlifuj jeszcze te foty by nie bylo widac krawedzi tych zdjec, a jesli nie wiesz jak to wyszukaj foty o podobnym formacie bo te linie to za dobrze nie wygladaja, taki chaos sie zrobil ;)

    a co do czcionki to mi sie wlasnie bardzo podoba :)

    ale nie zniechecaj sie bo pomysl rzeczywiscie dobry :)
     
  6. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Interesujące, ale:

    1. za małe na mój pulpit (chyba 800x600 jest... trochę przymałe na 1280x1024)
    2. zabawa z warstwami całkiem całkiem... ale inaczej bym to zrobił- przede wszystkim pozbądź się krawędzi (np przez nałożenie masek na wtapiane zdjęcia, rozmywających krawędzie-> transparency [przejrzystość] powinna się zwiększać do niemal 95% w wypadku krawędzi- wtedy ich nie będzie widać). Innym sposobem może być dodanie do zdjęcia warstwy z efektem "hard light" na czarnej powierzchni a potem zasłonięcię nią warstwy ze zdjęciem w taki sposób, żeby odciąć pozostającym czarnym kolorem niechciane krawędzie i elementy, których sobie nie życzymy. Daje to ładne, zaokrąglone krawędzie, które przechodzą w czerń. Potem scalamy obraz ("merge") i dopiero tak przerobioną całość, po zamienieniu koloru czarnego na przeźroczysty, nakładamy na tworzony collage. Więcej pracy, ale efekty też bardziej "profesjonalnie" wyglądają :)

    ale jak na pierwsze próby- WTG
     
  7. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    Huh Frog'u zarzucil fachowa terminologia :) Poczulem sie taki malutki ;)
     
  8. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Wywal polskie litery...
     
  9. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    OK-wywalam

    teraz ja poproszę o opinie...

    to wstepny projekt belki tytulowej strony www 302 na Hyperlobby:
    [​IMG]

    jeszcze bez literek, bo czekam na sugestie co zmienic i jak poprawic
     

    Attached Files:

  10. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Czemu dales poznego Spita Mk. XVI, i Messera G6 poznego???
    Mk.14 kroplowy i G10 Erla byloby lepsiejsze ;)
     
    Last edited: Apr 1, 2005
  11. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Spit to Mk.VIII- moja ulubiona bryka u aliantow (najbardziej dweebny plane na niektorych serwerach btw :D)
    Mesio to G6 w barwach (poza dorobionym numerem bocznym) I/JG302... wiec takze ma uzasadnienie na tym obrazku :)
     
  12. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Rozumiem, ze projekt jest mocno wstepny, wiec nie bardzo wiadomo co wolno juz krytykowac a co nie :D
    Przydaloby sie troche koloru tym samolotom, slabo to wyglada jak sa takie blade na, badz co badz, barwnym tle. Bedzie tam jeszcze jakis napis na srodku, czy takie wolne miejsce ? ;)
     
  13. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Napis planowany rzecz jasna, tak samo jak loga 302 i I/JG302 przy samolotach. Co do koloryzowania obrazkow, to nie wiem, czy jest sens- wstawilem w formacie .jpg zeby zaoszczedzic na przestrzeni. W wersji roboczej to 1,5 megowy plik .psp z 6 warstwami i częściową przeźroczystoscia tla, wiec jak sam stwierdziles projekt jest mocno wstepny... a kolorki maja okreslona funkcje... czerwony i niebieski to najczesciej uzywane kolorki krajow na serwerach PF i FB, wiec raczej z nich nie zrezygnuje.
    109G6 to autentyczna maszyna I. Rote (oryginalnie miala numer boczny 33, ale jako ze Spitfire jest nieautentyczny, to takze 109 oberwaly sie pewne zmiany :) - na zdjeciu byl tez mechanik zaslaniajacy prawie caly silnik [chyba w trakcie ladowania MG], wiec mechanika tez trzeba bylo wyretuszowac :D ).
    Srodek bedzie zagospodarowany napisami rzecz jasna :)
     
  14. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ok- czekam na kolejne sugestie
    [​IMG]
    Spit został lekko rozjasniony i bardziej wtopiony w tło, doszly loga squadronow w miejscu, gdzie zamierzam zaczac napisy.

    Czekam glownie na sugestie odnosnie doboru czcionki i ogolnych wrazen :)
    Tym razem .gif w palecie 256 kolorow- czyli wersja bardziej "sieciowa" pliku
     

    Attached Files:

  15. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    a co jest z kadlubem tego spita, bo lekko jest poszarpany??????
     
  16. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Sie poprawi krawedzie i miejsce po holenderskich znakach na stateczniku, na razie sie nie chce... inne sugeste pls :D
     
  17. vojtas

    vojtas Well-Known Member

    Joined:
    Sep 4, 2002
    Messages:
    1,801
    Location:
    Ur anus
    daj no temu troche glebii , wrazenie trojwymiarowosci :) jestem fanem roznych takich efektow, dlatego polecal bym dodanie efektu szkla, tutaj masz przyklad : http://www.good-tutorials.com/track/4795 , co do czcionki to mysle ze dobrym rozwiazaniem bylo by zastosowanie zwyklego typewritera z jakims ciekawym efektem postarzania tekstu , moze to : http://www.good-tutorials.com/track/151 no ale nic na sile :)
     
  18. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    ok inna sugestia :) tak srednio mi pasuja te loga Sq, tzn loga sa ok ale nie w tych miescach co teraz, moze rozmiesc je troszke inaczej np na srodku i troszke wieksze
     
  19. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @Vojtas

    Ja bawie sie Paint Shopem a nie Fotoszopa- tutoriale na nic sie mi nie zdadza

    co do wygladzania Spita... chyba starczy:
    [​IMG]
     
  20. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    hmn... mam lepszej jakosci spity, w monogafiach jest tego od cholery, np: spit5 z 302-ego w wersji malowania stosowanej w operacji dieppe (biale pasy na oslonie silnika) albo spit5 Skalskiego (jak latal w 315tym) to tylko dwa przyklady, moze znajde cos z jg302, jesli chodzi o sam projekt to zrezygnowalbym z tego gradientu ktory dal to przyciemnienie na dole, dodalbym jakis efekt w miejscu przejscia niebieskiego w czerwony np: jaks dodatkowa linie potraktowana embosem albo poprostu drop shadow na ktorejs z warstw, mogloby to dac ciekawszy efekt (ciekawszy dla mnie ;))

    [​IMG]

    [​IMG]


    niestety spit5 z operacji dieppe jest fatalnie swiecony, a szkoda taka fajna zebra z niego byla :)
    ta 9-tka prala szkopow podczas Bodenplatte ;)

    ps: wlasnie przeczytalem ze sie bawisz PSP wiec nie wiem jak to sie ma do moich powyzszych rad, w kazdym badz razie powodzenia zycze

    pzdr
     
    Last edited: Apr 2, 2005