Zelazna zasada capow

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by adamec, Jul 17, 2003.

  1. adamec

    adamec Well-Known Member

    Podczas capu fielda priorytetem jest zamkniecie lotniska a nie koszenie konow nad nim. Wyznaczone przez prowadzacego cele maja absolutne pierwszenstwo!!

    Mozna kosic cony dopiero po zamknieciu celow. Pamietajmy ze my sie bawimy (mamy ciekawe zajecie - niszczenie/ rozstrzeliwanie), ale tam gdzies niedaleko lata delikwent w ju52/li2 i czeka az zamkniemy fielda.

    Wczoraj nad f2 chec zestrzelenia conow nie pozwolila nam pozamykac fielda. Mielismy 100% uprzywilejowana sytuacje: bylismy na Fw190 - zaden z konow ktore sie podniosly nie mogly zagrozic nawet rozpedzonej foce - to tez trzeba brac pod uwage.

    to tyle z moich uwag
    wczorajsze capy 2/3 sie udaly wiec nie jest jeszcze tak zle :)

    pozdro

    ada

    PS
    dlaczego wczoraj nie uzywalem voica?:)
     
  2. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    Moj schemat na capa:

    - 1 x ju52 (li2)
    - 2 x cover (ktore climbuja i os?aniaja reszte)
    - I reszta do zamykania fielda.

    Mysle, ze to wam tez sie spodoba.

    btw... moze zrobimy tak by kazdy mal funkcjie
    Przyk?adowo:
    cover: piterk i miixch dlaczego oni (miixch AL, no i obaj dobrzy sa, co zapewni nam przwie 100% ochrone)
    ju52 (li2): ktos z durzym stickiem
    CapMen; ca?a reszta :kruto:
     
  3. adamec

    adamec Well-Known Member

    ...

    tia....
    1x autobus
    2x cover

    hmmm... to wg mojej rachuby zostaje gora dwoch na jobo robote
     
  4. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    czyli 5 na ma?y field ;) 99% CAP :)
    zalerzy do tego co kazdy hvy wezmie.
    Cover roxy tez moze miec jakby co, ale nie bmby

    A jak jest wiecek memberow to i wieksze fieldy CApnac da sie
     
  5. adamec

    adamec Well-Known Member

    troche treningu i dyscypliny i 3 jabole z palcem w :ass: beda zamykac medfieldy
     
  6. pietas

    pietas Well-Known Member

    gdy leci wieksze stado drapiezcow wscieklych z gatunku 302 to mozna sie pobawic w wieksze lotniska... i to som fajne mysliwsko bombowe akcje tylko trzeba sztywno reguly czymac

    Atak na mid field standardowy z AWT:

    SQ - 1 autobus , reszta jabo z podzialem na Jabo i jabo.

    *** 1 faza dolot - climb na 4+ km i nad field

    *** 2 faza nad fieldem zdobycie panowania na alcie 3+ km (jesli sa cony hi)

    *** 3 faza jabo schodza na 3km , Jabo na 2km in niszcza flaki 40mm i 20mm (w tej kolejnosci)

    *** 4 faza jabo in schodza strike zamykac field , Jabo w gore na 2-3km

    *** 5 faza CAP

    hehe dajcie znac co sadzicie, imo super akcja, 1 taka podobna sie udala niedawno (f4) :p
     
    Last edited: Jul 17, 2003
  7. pietas

    pietas Well-Known Member

    w sumie chodzi glownie o to aby przeprowadzic uporzadkowany atak - nie tyle podzial celow ile fazy co gdzie i jak

    jest duza elastycznosc
    tylko fazy trzymac - jak sa 20 i 40 to jabole cierpliwie czekaja az Jabole utoruja im droge do ziemi obiecanej
    Jabole kombinuja cele miedzy soba i jabole nie wnikaja w ich robote, elastycznosc i indywidualne upodobania, do nich nalezy tylko zgasic flaki i dac zielone swiatlo reszcie

    kurcze ja to musze lepiej rozpisac
     
  8. adamec

    adamec Well-Known Member

    jestes jabol mastah kombinu i rozpisuj, zeby wsie wiedzieli
     
  9. hrabia

    hrabia Well-Known Member

    heh dziś spuint, arttii i ja capneliśmy field.
    ino we 3-jke :D
    Wystartowalismy f16 i szukalismy conów, niestety żaden się nie trafił. arttii -40, -20 stuknoł. Wrucilismy obaj po roxy. Przyłaczył sie spuint Spowrotem do 28 dolecielismy. Walnłem 12mm i radio. artii 20mm i cos tam jeszcze. Został hanga...
    spuint nie wzioł roxów. więc climbował i pilnował fielda gdy my wracaliśy do f16. arttii wzioł roxy, ja ju52.
    niestety 1 rox nie zniszczył hanga, arttii poprawił i zamknół.
    Po 30sek nadleciałem z W i rzuciłem pajaców... i tak 3 gości capneło field :p

    heh podobało mi się ;P
     
    Last edited: Jul 17, 2003
  10. pietas

    pietas Well-Known Member

    .

    to zbyt skomplikowane i jak na razie poza mozliwosciami sq
     
  11. pietas

    pietas Well-Known Member

    ot: czasem lepiej miec na cap mlodych pilotuff , fakt ze moze i mniej trafiaja, ale sa w 99% procentach przypadkow bardzo zdyscyplinowani


    cos przypomne dla przykladu :p

    kiedys (oj bedzie z pol roku) zrobilem takiego szturmowego sweepa na big field
    w 3 na spitach5 polecielismy - wzialem handzz i uechti , zabralismy 2 bombki 250lbs kazdy
    i spokojnie na 4km dolecielismy nad field (z boku)
    o tyle to wazne ze to nie byl big na zadupiu , tylko field z sajgonem i roster dla przeciwnikow , to bylo middteranean, i field chyba f18 czy f8 , z f2 lecieli nasi a z f18 goldy i furballe midway
    my z f6 chyba upnelismy, z daleka badz co badz, myslenie nie boli, spokojnie za to sobie nad field dolecielismy

    i zasada byla 1 prosta - trzymac twardo alt 3km , robic b&z , i po kolei , sciagac cony jak ktos wychodzi z b&z w gore, slowem oslaniac sie, garowac
    no i siup, na dzien dobry z bz poszly bombki z nura i na 3km pogarowalismy
    score - kazdy z nas po 3 kille przymniosl , i wszyscy do bazy wrocili w 1 kawalku
    a to nie byly asiory jeszcze wtedy oj nieee
    score moze nie imponujace - ale w jakich warunkach (roster sux i zadyma) , tam nawet mart sie dal na to nabrac, i ktos tam jeszcze a w gorze tylko ja i 2 newbie , taa te akcyje zawsze bede pamietal....

    to tylko przyklad na to ze twarda zespolowa gra i taktyka mozna robic swietne , wspaniale wyniki, potrzeba tylko zgrania spokoju i dyscypliny, no i ciekawego pomyslu, bo schematy sa szybko rozpieprzane przez przeciwnikow :D

    PS aha to byl time gdy juz byly wszedobylskie france f4 mueheheh a my na spitach5... ok ok juz koniec EOT

    no wiecej sie pocil nie bede bo i tak na palcach 1 reki policzyc moge ludzi ktorzy choc w czesci jarza to co pisze
     
  12. adamec

    adamec Well-Known Member

    Gromady niejarzacych glupcow ma wokolo , a wsrodku jeden potezny pietas ich ostoja :@prayer: :@prayer: :@prayer: :@prayer:

    ave pietas ave

    sry ale mnie powoli acz konsekwentnie rozwalasz:D

    ada
     
  13. Kryzyz

    Kryzyz Well-Known Member

    uechti pol roku temu byl newbie?
    cos mi sie nie wydaje :-> ale moze sie myle..
    w kazdym razie TOD do grudnia 2002 r: Uechti: streak: 47

    Pozdrawiam