Nowa historia?

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by 308_lolo, Aug 24, 2006.

  1. --vipe

    --vipe Well-Known Member

    Joined:
    Jun 2, 2003
    Messages:
    1,954
    Location:
    Poznan, Poland
    mylisz sie bo to przedewszystkim przyniosla wartos polakom. Zreszta przeczytaj to co podales. Propaganda nie spala. Nikt nie zdobyl a polacy tak, wiec morale sie odbudowalo. I o to tu chodzilo, bo sowieci twierdzili ze polacy nie chca sie bic z niemcami.

    A w Londynie tez nas nie zaprosili na parade i co?

    hmmmm a ciekawe kto byl w tym korpusie oO

    nigdy miesem nie rzucam bo wole je zjesc

    Kazan jesli nie rozumiesz co mnie zbulwersowalo to ja nie mam zamiaru Ci tego tlumaczyc.
     
  2. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    Wiesz dla dobra przyszlej powojennej Polski, to ci wszyscy powinni przezyc. Ta wojna juz nie byla nasza wojna. Polska ja przegrala, taka jest prawda. Powinni stac i spokojnie przygladac sie, az do konca wojny. Komu i co udowodnili? W dniu zdobycia klasztoru owszem wzmianki na 1 stronach gazet i koniec.. Sowieci i tak mowili co uwazali ze jest dla nich wygodne. Oni dyktowali warunki. W obliczu kolosalnych strat jakie ucierpial narod przez cala wojne. W 44 nie powinni tak szafowac zyciem tych wszystkich ktorzy jeszcze ocaleli. Churchil napisal "...Polacy waleczny narod, dowodzeny przez nikczemnikow.." Cytat z glowy ale miej wiecej w tym sensie.

    Wiem doskonale co Cie wyprowadzilo z rownowagi. Tylko sie zastanawiam dlaczego?
     
  3. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Vipe, to juz nie pierwszy raz sie tak bulwersujesz zauwazylem. Jesli chodzi o mnie to staralem sie wykazac ze zdobycie klasztoru i sama bitwa byla taktycznie do bani, nagrobilismy woja o pietruche, no moze o to zeby na pierwszej stronie poczytnej gazety ktos napisal. Czyli jeszcze raz - z taktycznego pkt widzenia byla to katastrofa zeby nie powiedziec porazka - pyrrusowe zwyciestwo. Jak sie bic, to z glowa i z.. sensem. Jakby Niemcy szli tak w 39r jak my pod Monte Cassino, to bysmy ich wytlukli 20km od granicy i pogonili az do Wrocka.