Skiny sq302 do IL2

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by lucas261, Oct 22, 2010.

  1. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Oto jest... wersja beta do Spita Vb (niestety niekompatybilna do Vc - trzeba zrobić od nowa albo mocno przerobić). Paczka do pobrania pod tym linkiem: http://dhost.info/sq302/download/skins/SpitVb_302.rar - trzeba skopiować i wkleić do paska przeglądarki - niestety taka specyfika tego serwera

    Wersje są 4 - jedna z oznaczeniami, druga bez, do każdej dodatkowo wersja kolorystyczna normalna i z tzw. ditheringiem. Po prostu skiny do iłka mogą mieć tylko 256 kolorów, ponieważ mamy tu trochę delikatnych przejść tonalnych, w niektórych miejscach zwyczajnie brzydko to wygląda, z ditheringiem jest lepiej ale za to widać charakterystyczne ziarno (na tym polega ta metoda - kropki o tych samych kolorach, przy różnym zagęszczeniu dają optyczny efekt płynnych przejść i pozornego uzyskania większej głębi ostrości).

    Oceńcie co lepsze, co jest spoko a co wypadałoby zmienić/dodać/usunąć:)

    PS. Skiny powinny działać na wszystkich wariantach Vb ale oczywiście trzeba te pliki wrzucić do wszystkich katalogów.
     
    Last edited: Oct 26, 2010
  2. swanca

    swanca Well-Known Member

    Joined:
    Mar 4, 2006
    Messages:
    1,505
    Location:
    POLSKA
    Error
    link mi nie działa
     
  3. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    patrzac po samej bitmapce wyglada lepiej :)
    podoba mnie sie jak poprawiles piorka ;)
     
  4. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    skiny w praniu:)
    troche za bardzo blyszczace,da sie je zmatowic?

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Niestety nie - a przynajmniej nie w jakiś prosty znany sposób. Niedługo (pewnie dzisiaj) zrobię aktualizację z pewnymi kosmetycznymi poprawkami. Widzę, że ze standardowymi oznaczeniami wygląda w miarę ok więc już daruję sobie tę drugą wersję.

    Co myślicie o tym białym dziobie? Niby jest spoko ale zastanawiam się, czy nie zrobić jednak czarnego - tak jak cała reszta przodu.

    W ogóle myślę, że trzeba stworzyć na stronie dział Downloads - będą tam skiny a poza tym linki do wszystkich patchy, ultra packów i modów, generalnie to co mamy w wątku na forum ale może bardziej przejrzyste.
     
  6. arttii

    arttii Well-Known Member

    Joined:
    Aug 16, 2002
    Messages:
    2,112
    rzeczywiscie ten dziub mozna by zmienic
     
  7. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Aktualizacja, w pełni skończone skiny do Spita Vb i Spita IXc.
    Do pobrania w nowym dziale download na naszej stronie.

    Spit Vb działa tylko do tych wersji faktycznie (plik do Vc jest zupełnie inny).
    Spit IXc działa również przy wersji e ale są tam głupie droben różnice i narazie działko jest białe ale to chyba specjalnie nie przeszkadza.

    Może nie wysyłajmy od razu Turkom, tak żeby się upewnić, że wszystkim się podoba.
     
  8. pirake

    pirake Well-Known Member

    Joined:
    Mar 25, 2008
    Messages:
    136
    Location:
    Rio de Janeiro-Brazil
  9. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Mi się podoba :)
    Nawet dziobka bym nie zmieniał, bo jest, IMHO, OK.
     
  10. casink

    casink Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2008
    Messages:
    116
    Location:
    Piotrków Trybunalski
    zgazdzam sie z frogiem dziobu mozna nie zmieniac fajnie tak kontrastuje z reszta kadluba:) lukas to nad ktorymi mam sprobowac sie pomeczyc zeby sie robota nie nalozyla :) a co to za poprawki kosmetyczne to od razu poprawie w tym swoim pliku .psd chyba ze wyslesz mi jeszcze raz po poprawkach
     
  11. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    tez bym dzioba zostawil, mnie sie podoba, przynajmniej patrzac po screenach ;)
     
  12. casink

    casink Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2008
    Messages:
    116
    Location:
    Piotrków Trybunalski
    p47 skonczone w 90%. lucas powiedzial ze detale moze dokonczyc :)

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 29, 2010
  13. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Na stronę wrzuciłem zaktualizowane skiny - z szarym dziobem, już chyba nic nie ma do zmiany:).

    Nieźle Casink, osobiście bym może dał logo trochę wyżej albo w ogóle przełożył je na nieruchomą część statecznika - tam jest więcej miejsca.

    Edit: Skin będzie jeszcze pasował do Spita I (do II chyba też ale nie mogę się doszukać katalogu, może nie ma?) oraz innych wersji IX po drobnych przeróbkach. Z kolei Jak się zrobi do Spita Vc to już łatwo będzie przerobić do pozostałych.
    Zrobiłbym teraz F4U albo P51, żeby trochę od Spita odpocząć;), może być?
     
    Last edited: Oct 28, 2010
  14. casink

    casink Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2008
    Messages:
    116
    Location:
    Piotrków Trybunalski
    w sumie moze i masz racje sprobuje to na nie ruchoma czesc przerzucic bo wyzej to probowalem i ucina czesc loga. a co do f4u p51 to ja moge sie zajac p51 jak skoncze p47 a ty wez f4u albo dla dzika zrob a20 :) ano i obowiazkowo trza taxi zrobic
     
  15. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Ale taxi to może zrobimy z jakimś żółto-czarnym paskiem:D. To to będzie w pierwszej kolejności (bo chyba szybko pójdzie) a potem F4U.
     
  16. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
  17. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Dobry link Lesiu. Właśnie stamtąd wziąłem szablon do c-47 bo ten dostarczony z Il2 trochę mały był...
     
  18. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Pomijajac fakty historyczne to moze jednak duze szachownice zamiast angolskich kolek?
     
  19. casink

    casink Well-Known Member

    Joined:
    Sep 23, 2008
    Messages:
    116
    Location:
    Piotrków Trybunalski
    kolejne moje wypociny p51:) lukas mam problem z kolpakiem smigla w czasie wyboru malowania ma kolor taki jak ciemny kamuflaz a jak biore lot to jest taki jak na screenach. stan niestety sie nie da tego zamienic bo znikna takze oznaczenia 302

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Nieźle:). Może cofnij nieco pióra na skrzydle - tak, żeby lepiej się łączyły z tymi na kadłubie. Co do kołpaka - na kołpak są dwa elementy: jak się kręci i jak się nie kręci (to ze względu na efekt rozmycia), więc po prostu pokoloruj również ten fragment obok (z tego co widzę to tuż nad kołpakiem w "bezruchu").