IL2 serwer dedykowany-propozycja

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -stan-, Dec 6, 2005.

  1. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Dobrze prawi dać mu wódki. :alc: Ikona w powietrzu dla samolotów przynajmniej tej samej strony. A żeby nie było zbyt pięknie niech bedzie z odległości nie większej niż 1,0.

    Nazw miast na stacjach kolejowych też nie widziałem, ale skrzyżowania dróg z koleją mają najprawdziwsze szlabany. Ciekawe czy się zamykają przed nadjeżdżającym pociągiem. :mafia:
     
  2. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    1 - Faktycznie naciskając S jest bardziej realistycznie. To coś w rodzaju kierunku sztuki zwanego "socrealizm" :super:

    2 - Ziomek radiokompas to trochę, co innego niż kompas. Na mapach DF pokazuje jak lecieć do domu. To urządzenie niema nic wspólnego z kompasem (jedynie to, że pokazuje kierunek jednak na innej zasadzie). To coś w rodzaju obecnego GPS, wtedy działało na zasadzie namierzania radiolatarni, dzisiaj są satelity. W grze DF radiolatarnią jest lotnisko, z którego wystartowałeś. W singlu każdy punkt przelotowy.:fly2:
     
  3. graatz

    graatz Well-Known Member

    Joined:
    Jan 3, 2005
    Messages:
    916
    Noto byłem.

    Po pierwsze - dzięki radom Kibicca gra dostała kopa na 256MB, super i dzięki.
    Po drugie - próbowalem włączyć mapę, ale tylko mi się pojawiała taka czarna rameczka u góry ekranu, tak ma być czy mam w klawiszach pokićkane?
    Po trzecie - jak tam napisać 'czesc'? Wpadł sid, potem wpadł -andy- (sinior andych?) a moje próby powiedzenia cześć kończyły się tabelką MY ARMY / ALL, dopiero jak się wylogowywałem to sie moje cześć pojawiło
    Po czwarte - jak rozciągnąć radio buffer (tabkey w WB)?
    I po piąte - jaki jest obowiązujący IP? Byłem na obu i oba chodziły, ale któryś jest ważniejszy, nie?
    A, i po piąte - jak mierzycie pingi?
     
  4. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    Bomba :)
    Nie wiem czy ma to cos wspolnego z klawiszami. Masz mape pod M defaultowo. Powinna pojawic sie rameczka ale z wypelnieniem w postaci widoku np. ikony Twojego lotniska, jakis szczegolow terenu.
    No ja tez mialem problemy z pisaniem. Teraz po prostu po napisaniu wciskam 2x Enter. Pierwszy dla wprowadzenia tekstu, a drugi dla potwierdzenia komu chcesz to poslac. MY ARMY - tylko swoi, ALL - dla wszystkich.
    Myszka. Na krawedziach radio masz strzaleczki. Tak jak w windozie :)
    hmm.. wlasnie :) Ja teraz wchodze tylko na ten wolniejszy. Czy moze mamy na niego wchodzic dopiero po 23.oo?
    Wcisnij "S" wyskakuje info. Liczby w nawiasach informuja cie o pingu.

    A teraz moje pytanie:
    Bo przygotowuje sobie cammo dla Hurric'a specjalnie na te mape. Tzn. kolory pustyni :)
    Czy to ma sens? Czy serwer pozwala na uzywanie wlasnego malowania?
     
  5. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    W czasie kiedy pisales ta wiadomosc, "ten szybki" serwer byl uruchomiony.
    Wczoraj zmienilem tam klawiature i myszke ne bezprzewodowa, sterownik tych urzadzen dodal do systemu jakies dodatkowe funkcje hibernacji. Mam nadzieje ze to nie bedzie powodem problemow z zalogowaniem w czasie dluzszej bezczynnosci komputera, trzeba bedzie sprawdzic.
    Dzisiaj beda mogly wystapic przerwy z dostepem do serwera w godzinach 15:30 - 17:00, z powodu umieszczenia komputera za NATem, wrocila na swieta druga pociecha i niezbedna jest praca w sieci lokalnej (ciagle wymieniaja sie jakimis smieciami :) ). Po uporanie sie z przekierowaniem portow bedzie nowe IP, oczywiscie niezwlocznie podam na forum.
     
  6. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    kurde andych ty to masz tam niezle centrum w domq ;)

    ja ze swojej strony dodam ze uporalem sie z instalacja tego calego syfu, potrzebuje jeszcze ino PF, kilka paczy i wpadne do was :)

    mam nadzieje ze dzieki radom kibica i mnie sie uda posmigac :)
     
  7. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Przez tyle lat korzystania z netu troche sie tego nazbieralo, problem w tym ze ciagle sie cos zmienia i czlowiek wywala do piwnicy zbedne routery modemy kablowe i inny zlom, a kiedys niezla kase sie w to ladowalo.
     
    Last edited: Dec 21, 2005
  8. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    ad pkt 1 : ;)

    ad pkt 2 : nawet jezeli nie widac radiokompasu to mozna przez radio poprosic wierze o wektor do domu :) , nie widze problemu


    3- mowiles jeszcze o ikonach na mapie , moge sie zgodzic ale tylko ze swoja ikona tak jak jest teraz WB, co za zabawa by byla jakbys wiedzial gdzie jest przeciwnik.
    Co do ikon podczas grania to dla wrogow nie powinno ich wogole byc a dle friendliesow to tylko z malej odleglosci , cala zabawa polega na tym zeby zajsc kogos tak by o tym nie weidzial , i wierz mi kibic , duzo lepiej bawilem sie w onlinowych wojnach gdzie byl pelny realizm i trzeba tylko bylo polegac na mapce ,radiu , skrzydlowych niz na tych dogfigtowych gdzie sa wlaczone ikony , widoki zza samolotu - to psuje klimat , jezeli bedziemy robic scenara to powinno byc jak najciezej , wkoncu bawimy sie w asow a nie rolnikow ciagnacych przyczepe :rolleyes:
     
  9. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Wyrobilem sie z NATem na czas :)

    Nowy IP serwa: 153.19.156.125
    Rezerwowy bez zmian: 84.40.195.85
    Prosze niech sie ktos zaloguje, bo ja wszedlem, ale chce miec pewnosc ze innym tez sie to uda.
     
  10. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    3xNIE dla ikonek w locie...

    a że popiera Kibicc-a Joohny, to po tym jak moją 109 ostrzelała 109 Joohny'ego (w powietrzu poza nami były same Hurriki- których "garby" widać z daleka) to się nie dziwię ;) Chociaż ja też raz na CAD-War rozjechałem P-40 komuś, bo w furballu wziąłem za 109... no ale tutaj łatwiej pomylić się było (sam leciałem LaGG) :D

    co do ikonek na mapie- 3xNIE dla tak małej mapy, przy większej mapie jak zaczną się gubić "Loty 47" to możnaby rozważyć ich wprowadzenie.
     
  11. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    Ziomek podpowiedz gdzie w multiplayerze można poprosić przez radio o wektor do domu, bo ja nie mogę znaleźć. W singlu wiem jak to zrobić.

    Jeżeli chodzi o ikony to oczywiście mogą być tylko strony , po której się lata - przeciwnicy bez ikon.
     
  12. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    w trybie DF nie dziala radio, wiec sie z wieza polaczyc nie da
    natomiast mapki (obecna i taka, nad ktora zaczalem pracowac) sa na tyle male/proste, ze gps jest niepotrzebny, a najwyzej maly trening z nawigacji nikomu nie zaszkodzi :p
    i lepiej tej nawigacji uczyc sie juz teraz, bo na tych przyszlych scenarach to juz nie ma ze boli ;)
     
  13. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Sugestie co do mapki kibicc-a (obecna mapka na serwerze):

    1) Za dużo dostępnych samolotów (w tym i Jet-y :p )- proponowałbym ograniczenie do góra 1942 roku, jak ma być DF, to DF :D
    2) Za niska odległość pomiędzy f, ale ciekawy teren- może by wybrać skrajne lotniska miast tego, na tej samej mapie.
    3) Ni cholery czymś HVY nie da się zrolować z lotniskowca... light to i owszem, ale tak poza tym, to lotniskowce wydają się zbędne.
    4) Przegięty jest ack na fieldach.... fakt same 20mm, ale za to Wirbelwindy... a te cholery trudno zniszczyć (mniejszą niż 500kg bomba albo Rox-em trzeba trafić bezpośrednio w cholerę, bo inaczej nie ma szans na jej zepsucie), do tego mają taką szybkostrzelność, że wystarczyłyby dwa do skutecznej obrony f (a jest po 5 sztuk, co w praktyce oznacza, że trzeba 4-5 samobójczych misji, żeby je zniszczyć). Proponowałbym raczej 1x40 Boforsa, 2 (lub 3) x 20 (lub 25mm)- stacjonarne, + 1-2xBrowning .50cal jako obronę fieldów- byłoby ciekawiej :D
    5) brak celów dla jabo- jak loguję sam, to przynajmniej bym coś pobombił... a tak latam na Wirbelwindy (misja straceńcza :D - wiecej jak dwa w sortie jeszcze nie udało mi się zepsuć, bo nawet jak cela mam, to mnie zaraz sąsiedni sieknie, czasami nawet pierwszy nurek kończył się kaplicą jeszcze przed rzuceniem zabawek)

    A dodatkowo:
    Czy ktoś się orientuje jak w edytorze misji ustawić jadącą kolumnę pancerną? Zrobiłem małą mapkę do DF-u, udającą "późny wrzesień'39, wersję alternatywną" (doleciały Hurriki, ale są tylko na odległym lotnisku, na froncie nadal tylko "jedenastki", FIAT-y G50 za 109D i "Val" za "Karasie" <nie wspominając o Blenheim-ach, udających "Łosie" na pasie jednego z lotnisk, będące celem dla osi>). Ustawiłem kolumnę czołgów (japoński typ "95", udający PzKW III <nie wiem dlaczego edytor nie chce mi udostępnić niemieckich jednostek>), wyznaczyłem waypointy (czołgi zbliżają się do polskiego lotniska)... no i uruchomiłem testowo serwer... i wszystko gra, Blenheim-y daje się bombardować, samoloty dla obu stron zgodnie z projektem... tylko tych zas*** czołgów nigdzie nie widzę (a przelatywałem Karasiem <vel D3A> całą trasę przemarszu kolumny) :(
    Czy ktoś wie, jak to naprawić?
     
  14. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    na mapce DF nic sie nie moze poruszac - ani lotniskowce (co stawia pod znakiem zapytania ich przydatnosc na takich mapkach, bo ani wystartowac ani wyladowac), ani zadne pojazdy
    wszystko stoi, najwyzej ack postrzela
     
  15. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Nadal nie mam dostępu do Niemieckich jednostek pancernych... mam tylko to, co daje się wykorzystać w PF (poza samolotami, tych mam pełną listę)... myślę, że ma to związek z pokręconą instalacją PF na AEP (mam oryginalnego polskiego PF w pierwszej, zbugowanej wersji).
    Poza tym logowałem naście razy przez święta i dziś i nikogo nie udało mi się spotkać na serwerze- znaczy się jest do dupy mapa i nikt nie chce latać.
    W związku z powyższym przystępuję do tworzenia mapy "potyczki nad wyspami na Kanale".
    W rolach głównych- Spitfire V, Hurricane I i II, P-40, P-400 oraz Fw190A4, Bf109F4 oraz (jako mięsko, ale latali na tym teatrze trochę Włosi, tyle, że w dupę ostro oberwali) FIAT G-50.
    Wszelkie uwagi i sugestie proszę w tym Topic-u, andy-ego prosiłbym zaś o udostępnienie mapki na serwerze dla testów (myślę, że za 1,5 godziny powinienem dostarczyć pierwszą wersję) :)

    [edit #1]
    @Andych: http://www.gennadich.com/en/files/76/index.html
    [/edit #1]

    [edit #2]
    oceńcie wybór samolotów... no i co dodać do mapki, konkretnie, jakie marzą się komu obiekty naziemne, obrona p-lot itp/itd (bo na razie mapkę wstawiam do oceny samolotów użytych na poszczególnych f oraz samego rozłożenia lotnisk obu stron)
    tutaj plik z misją
     
    Last edited: Dec 27, 2005
  16. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Widzialem juz to, niezabardzo chce dzialac, ale jak stanie serwer docelowy to trzeba bedzie odpalic zarowno zarzadzanie jak i statystyki.

    Odpalil bym ta mapke, ale zdaje sie ze brak tu pliku z rozszerzeniem .properties
     
  17. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
  18. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Mapa odpalona, ide sprawdzic.
     
  19. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    Mapka jest testowa, więc nie przykładałem wagi do szczegółów. Wybrałem ją ze względu na walory estetyczne. Przyznacie, że jest piękna, szczególnie jak startuje się z lotniska w dolinę. Zachęcam do zmian, nie roszczę żadnych praw autorskich :)

    Rozwiązanie prawdopodobnie tkwi w pliku bldconf.ini
    Podałem je na forum Il2 jednak z uwagi na fakt, iż nie potrafię wstawić tu linka do mojej wypowiedzi przytoczę ją w całości. Ja na początku nie mogłem w ogóle wstawić jakichkolwiek obiektów z wcześniejszych edycji Il2 niż te z PF.
    A oto ona:
    "...opisany przeze mnie problem wynika z zastąpienia pliku bldconf.ini podczas instalacji PF na FB+ACE. Plik ten można znaleźć w katalogu głównym gry. W pliku tym znajdują się następujące linie:
    (builder.PlMisAir,sectFile=com/maddox/il2/objects/air_pf.ini)
    (builder.PlMisChief,sectFile=com/maddox/il2/objects/chief_pf.ini)
    (builder.PlMisStatic,sectFile=com/maddox/il2/objects/stationary_pf.ini)

    Wystarczy zmienić je na następujące:
    (builder.PlMisAir,sectFile=com/maddox/il2/objects/air.ini)
    (builder.PlMisChief,sectFile=com/maddox/il2/objects/chief.ini)
    (builder.PlMisStatic,sectFile=com/maddox/il2/objects/stationary.ini)

    i mamy dostęp do wszystkich maszyn i obiektów w edytorze pełnych misji. Jak widać zawinił wpis PF określający biblioteki a nie sposób w jaki uruchamia się program czy sposób jej instalacji.
    Proponuję dopisać również następującą linię:
    (builder.PlMisRocket,sectFile=com/maddox/il2/objects/rockets.ini)
    Pozwoli to na dodawanie w edytorze rakiet V1.
    Podobnie wygląda sprawa z plikami misji treningowych. Po instalacji PF nie ma dostępu do poprzednich misji. Zmienić to można poprzez edytowanie pliku all.ini znajdującego się w katalogu training gry. Wystarczy dopisać do niego wszystkie nazwy interesujących nas misji znajdujących się tam. Wtedy po uruchomieniu gry będziemy mieli do nich dostęp."
     
    Last edited: Dec 27, 2005
  20. SiD

    SiD Well-Known Member

    Joined:
    Jan 22, 2004
    Messages:
    304
    Location:
    Katowice/Tychy
    Lotniska nie sa przydzielone. Mimo, ze wybieram lotnisko niebieskie, to tylko na poczatku. Samo lotnisko jest "chyba" neutralne. Acki nie strzelaja do redow, a po wyladowaniu na szmacie jest sie captured.

    na razie tyle.
    a poza tym, jest ladnie. Moze troche wiecej chmurek by bylo fajnie.