Może by spróbować?

Discussion in 'Warbirds Polish' started by -nahen, Jan 28, 2004.

  1. -nahen

    -nahen Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2003
    Messages:
    102
    Location:
    Poland>>Gdańsk
    Może by spróbować?

    Panowie mam taki pomysł....
    Skoro w którymś z topiców podane są warunki i zasady prób zgłoszenia danego typu samolotu do zasobów FHL to może przygotować listę polskich maszynek z 1939 (P-11, P-23, P-37) mógłbym przygotować pełne dane, charakterystyki, rysunki, zdjęcia ktoś tylko musiałby to przetłumaczyć na englisha i może wysłałoby się to w kilkudziesięciu egzemplarzach do ruskich?
    To że nie były to popularne samolociki to nie ważne możnaby uargumentować prośbę/propozycję chęcią organizowania scenarów dotyczących 1939 a w ToD można by te maszynki wprowadzić na krótko na wybranych lotniskach a potem zastąpić je powiedzmy po jakichś 4-5 miechach takimi np Hurrami czy Spitami które mieliśmy dostać z Anglii ;) pls o wypowiedzi i ewentualną deklarację współpracy jak będą chętni do przyłączenia się i do tłumaczenia to mam kilka reprintów oryginalnych instrukcji użytkowania P-11, P23 Karaś i P-37 Łoś wiec mogę zabrać się za przygotowanie dokumentacji.

    Pozdrawiam ;)
     
  2. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Może by spróbować?

    pzl-11 już 2 razy do ruskich poleciał...
     
  3. -nahen

    -nahen Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2003
    Messages:
    102
    Location:
    Poland>>Gdańsk
    Re: Może by spróbować?

    Więc poleci jeszcze raz i jeszcze raz a jak nie to oglosimy jako polacy strajk włoski na arenie i będziemy dokladnie i konsekwentnie eliminować wszystkie cony i nie tylko i doprowadzimy do tego że wszyscy nie mówiący w naszym języku będą się bali latać i zostaną dla nich tylko hmacki, czołgi, pociągi , jeepy i co tam jeszcze wymyślą w nowym FH1.52

    Poza tym myślałem zeby taki komplet "dokumentów wraz z podaniem" wysłał każdy polak który lata na rusku to myślę że skoro jest około 1000 czynnie latających pilotów to liczba polaków dobrze ponad setka jest dość znaczącym "udziałowcem" na arenie jakby nie liczył dobrze ponad 10% nas jest na FH RUS i chyba powinni w takim razie się jakoś ustosunkować do tego??
    Tak czy siak uważam że warto spróbować jeszcze raz ale jak zaznaczyłem umotywować to dokładnie scenarami zapalnować konkretny sposób umieszczenia ich w ToD na fieldach najlepiej tylko na Europejskiej mapie i w ściśle określonym czasie i nie tylko P-11 ale i Łosia i Karasia
     
    Last edited: Jan 28, 2004
  4. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Re: Może by spróbować?

    A ja bym chcial tak:

    -zaimplementowac karabiny 7mm tak zeby sluzyly do strzelania do samolotow
    -zlikwidowac bugi z streakiem w kombinacji bomber vs. hmack
    -zrobic porzadek z p40E
    -zrobic porzadek w ogole z tym co jest.

    Dopiero wtedy fajnie byloby zobaczyc P11 z uzbrojeniem ktore potrafi zapalic
    bf110.

    Pozdrawiam,
    Daedal
     
  5. yivan

    yivan Well-Known Member

    Joined:
    Aug 30, 2003
    Messages:
    486
    Location:
    N 50°43' E 23°16'|Poland|Zamość
    Re: Może by spróbować?

    z tego co wiem nasi wschodni bracia byli dosyc powsciagliwi w dodawaniu samolocikow poniewaz bylo ograniczenie 127 modeli - ktore zostalo usuniete wiec szansa jest. Pozatym koles ktory konvertowal modele do formatu trawionego przez warbirdsa gdzies przepadl na dwa tygodnie i nikt nie wie co zrobic w tej dziedzine.
    7mm sucks!
    co z tym bugiem hamack vs bomber? i p40e?
     
  6. -nahen

    -nahen Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2003
    Messages:
    102
    Location:
    Poland>>Gdańsk
    Re: Może by spróbować?

    O ile wiem nie trzeba wysyłać modelu 3D wystarczą dokłądne rzuty plus wnętrze kabiny i dokumentacja ale z drugiej strony model mógłby przyspieszyć conieco ... od lutego nie mam netu więć może wezmę się za modele w 3D Maxie a reszta hmm zobaczymy

    Nadal podtrzymuje apel o to zeby każdy polak na RUS FH wysłał komplet "papierów" wiec prosiłbym o wpisywanie sie albo poszczegółnych pilotów którzy się przyłączą albo przedstawicieli SQ które we własnym zakresie roześlą po swych członkach materiał do wysłania do ruskich obawiam się ze znó wyjdzie jak z połączeniem i nie wszyscy się przyłączą a bo to nie ma sensu, a bo po co?, a bo mi się nie chce, a bo nie.... ale mam nadzieje że choć kilku z Was sie przyłączy
     
  7. beryl

    beryl Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2002
    Messages:
    1,788
    Location:
    19*08'E 51*30'N
    Re: Może by spróbować?

    bomber/hmack bug - zabijajac na bombowcu hmacka rósł fighter streak
     
  8. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    Re: Może by spróbować?

    taka mala dygresja odnosnie 7mm:
    z tego co pamietam to angole gdy przezbrajali hurricany z browningow na hispano przeprowadzali testy z ktorych wynikalo ze zeby osiagnac zniszczenia porownywalne trafieniom 5-10 pociskow hispano potrzeba bylo ok. 150-200 trafien z browninga pozatym podczas analiz przeprowadzonych na wrakach niemieckich maszyn straconych podczas BoB wyszlo ze w sporej czesci przyczyna zestrzelenia bylo albo trafienie pilota (np: wczesne emile nie posiadaly wogule opancerzenia kabiny ani z przodu ani z tylu) lub trafienie w linki tylnego usterzenia (rudder elev), zestrzelenia z powodu trafien w silnik badz bak nie byly specjalnie czeste.
    koledzy zza buga tez szybko poszli po rozum do glowy gdy po paru akcjach na hurri IIb (12browningow) niemcy zaczeli im zrzucac ulotki "ivan nie zdrapuj nam lakieru z naszych wspanialych skrzydel" :), szybko wiec przezbroili sprzet na te swoje szwaczki ;) najpierw 2x12 a potem 2x20
    wiec zapalenie 110tki przez p11 mozliwe bylo chyba tylko w sytuacji jakiegos kuriozalnego dogfightu w ktorym pilot p11 majac kolosalna przewage w tym aspekcie mial dosc czasu by dokladnie przymiezyc zalatwic przeciwnika

    odnosnie polskich samolotow w WB to nie sadze zeby ivany byly tym zainteresowane,
    po pierwsze: co mialby robic p11 w sierpniu 40r. i115 i16 to rozumiem byla to podstawowa bron lotnictwa rosyjskiego
    po drugie: biorac pod uwage jakosc polaczenia FH ze swiatem i fm p11tki jestem przekonany ze bedzie to kolejny generator warpow i warprolli, i po co to komu

    co do Losia to bylo ich naprawde niewiele a z tego co pamietam to exec i spolka raczej niechetnie patrza na samoloty ktorych w rzeczywistosci latalo kilkanascie sztuk

    pzrd
     
  9. adamec

    adamec Well-Known Member

    Joined:
    May 5, 2003
    Messages:
    925
    Location:
    Warsaw, Poland
    Re: Może by spróbować?

    prawie 200 sztuk :)
     
  10. HJM---

    HJM--- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 8, 2002
    Messages:
    881
    Location:
    behind you
    Re: Może by spróbować?

    zgadza sie Pit...P11 bylby kolejnym helikopterem, denerwujacym komarem, a nie "normalnym" samolotem...zreszta przy engine'ie WB tego typu maszyny w ogole nie powinny byc wprowadzane imo (i wlasciwie nie wiadomo po co dali Ki27, z dwojga zlego wolalbym juz faktycznie PZL)...co do innych, to bylo tego tak malo, ze nikt nie bedzie ich wprowadzal, tym bardziej, iz nie ma i nie bedzie np. Devoitine, IAR itd., ktore to mozliwosciami bojowymi przewyzszaly nasza przestarzala byc nie byc konstrukcje dosc znacznie...

    PS. ruscy dostali juz gotowy model 3D P11c dawno temu...oczywiscie byloby bardzo milo ujrzec Polski akcent w tejze gierce, lecz racjonalnie rzec ujmujac, nie mialby on tutaj racji bytu...
     
    Last edited: Jan 28, 2004
  11. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Re: Może by spróbować?

    Witam,

    Temat polskich maszyn chyba ostatecznie zdechł. Z tego co mi wiadomo, to P11 ma nawet bardzo ładny model 3D wykonany. Kiedyś (ho,ho,ho temu) powodem podobno był brak programu konwertującego te modele na format FH (to trochę jak z ruską średnicą torów :)).

    A co do 7mm na WB, to mam mieszane uczucia. Na samym początku wydawało mi się, że są ładowane ślepakami ale wraz z mozlonym zdobywaniem praktyki :mafia: uważam je za skuteczną broń przy odpowiedniej taktce (bardzo duża energia, bardo mała odległość) - vide Spit vs Ju-88.

    W rzeczywistości nie było tak źle z tymi siódemkami. Weźcie sobie dane balistyczne pocisków i przeliczcie jaką energię miały one w momencie uderzenia w cel oraz sposób penetracji (ppanc, zapal., odłamk.). Wychodzi z tego, że celna seria np. z 2 x 7 mm (około 60 pocisków) była naprawdę zabójcza z małej odległości. W końcu trochę tego złomu z krzyżami we wrześniu spadło, a nie mieliśmy nic poza siódemkami (i to przeważnie tylko po dwie na pezetelkę).

    Co do Rusków i ich umiejętności wykorzystywania 12 x 7mm to się nie wypowiadam, bo nic nie czytałem. Ale jak sobie wyobrażam, co się działo z 109 F potraktowanym z 50 metrów taką kombinacją, to wydaje mi się że ten lakier odpadał razem z poszyciem.
     
  12. -nahen

    -nahen Well-Known Member

    Joined:
    May 8, 2003
    Messages:
    102
    Location:
    Poland>>Gdańsk
    Re: Może by spróbować?

    Oki coraz bardziej zaczynam chyba rozumieć dlaczego upadł pomysł z P11 daawno temu.. :( oki po sprawie sam nie będę tego dalej ciągnął a faktycznie pojedyńczy człowiek nawet z gotowym modelem 3D i dokumentacjhą nie jest w stanie na nikim zrobić wrażenia.
    Skoro P-11 ma być warp generatorem obok i153 i Ki 27 to ja wole sobie polatać patriotycznie na P-11.
    Co do ilości Łosiów i Karasi to sąone porównywalne do bodajże o ile pamiętam Ki 84 czy innego japońca ... o ile pamiętam taki np Val był wyprodukowany chyba w ilości 300-400 sztuk...

    Na koniec powiem tyle myślałem że to nie problem wysłać przygotowany "pakiet" mailem na jakiś adres i że choćby tylko dlatego możnaby spróbować ale skoro łatwiej jest rozpisywać się nad tym że nie ma sensu i że nie warto i td to faktycznie nie ma po co i ja uważam sprawę za zamkniętą.

    Pozdrawiam
     
  13. piterk

    piterk Well-Known Member

    Joined:
    Feb 22, 2002
    Messages:
    378
    Location:
    Poznan / Poland
    Re: Może by spróbować?

    mozesz sobie polatac patriotycznie na hurri mk1 jakby na to nie patrzec to wlasnie na nim 303ci zrobil te ponad 120kili w BoB :) (choc juz slyszalem ze znalazl sie malkontent co zmniejszyl ta ilosc o polowe zaslaniajac sie dokumentami luftwaffe z tamtego okresu)

    a wracajac jeszcze do kwestii 7mm na WB to ja kiedys tez bylem taki madry i zalecalem atak z bliska na duzej energii ale prawda jest taka ze jesli nie trafisz w kabine to nie pomoze ci nawet predkosc nadswietlna i precyzja zegarmistrza, przy takim ataku zakladajac ze otworzysz ogien ze 180 y masz niewiele czasu na celny strzal ewentualna korekte poprawki itp. do tego dochodzi twoj konekt, konekt przeciwnika na podstawie ktorych serwer wiliczy ilosc trafien i wreszcie wychodzi na to ze zeke m2 wytrzymal cala serie raczac wypuscic dymek w okolicy skrzydla sygnalizujacy wyciek paliwa
    zreszta co ja tu bede duzo gadal bo tak po prawdzie zaden symulator jaki znam nie jest pod tym wzgledem idealny

    pzdr
     
  14. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Re: Może by spróbować?

    Piterk, probowales 7mm w FB ?
    Robi miazge z samolotu :)
    Po takiej celnej serii nie da sie leciec - wszystko albo nie dziala albo sie ledwo trzyma i cieknie ;)
     
  15. HJM---

    HJM--- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 8, 2002
    Messages:
    881
    Location:
    behind you
    Re: Może by spróbować?

    Nahen, to nie do konca tak...jesli masz naprawde zapal i przygotujesz model (trzeba jeszcze raz, bo pewnie richie gdzies go zapodzial itp.) i dane (tabele speed, climb, dane uzbrojenia, silnika) to chetnie sie pod tym podpisze, gdyz poniekad lubie czasami helikoptery (kiedys na czajce rabalo sie po 6 i wiecej emili w locie...Snejk powinien pamietac "komunistycznego zabojce" :), a potem nasze loty na zeki, gdzie walilo sie ich po 10)

    moja opinia dotyczy raczej punktu widzenia przeciwnikow latajacych na 109 powiedzmy, gdzie walka z czyms takim jest cholernie ciezka...

    anyway, po namysle, jesli wprowadzili cos tak glupiego jak ki27, to teraz masz w sumie sposobnosc, by umotywowac chec wprowadzenia PZL...

    daj ew. znac jak bedziesz cos mial, pogadam z exec'iem i/lub rgreat'em na ten temat
     
  16. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Może by spróbować?

    (choc juz slyszalem ze znalazl sie malkontent co zmniejszyl ta ilosc o polowe zaslaniajac sie dokumentami luftwaffe z tamtego okresu)
    Piterk w dokumenty LW nie ma co zanadto wiezyc jako ze np.pilot LW po powrocie z lotu zglaszal tyle zestrzelen ile chcial i nikt tego nie weryfikowal-z tad tez te wielkie ilosci killi przez pilotow LW.W.Urbanowicz w jednej ze swoich ksiazek opisal to jak jeden z asow LW po powrocie z lotu zglosil bodajze 16 kilii (nad afryka)w tym cos okolo12-14 hurri.Problem w tym ze w tym dniu RAF stracil tylko 2sztuki i to nie w tym miejscu i czasie.Osobiscie bardziej wieze w relacje W.U. niz w kroniki LW.Z reszta po lotach w czasie BoB politom LW tez z obliczen wychodzilo ze RAF juz nie istnieje.



    Co do naszych samolotow to nie zapominajcie o P24.Samolot ten rowniez wzial udzial w wojnie.Raz po st5ronie Greckiej podczas obrony przed Makaronami,drugi w ataku walecznej Armii Rumunskiej na ZSRR.Takim to oto sposobem powinien wystepowac po stronie RED i GOLD:)


    -stan-
     
  17. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Re: Może by spróbować?

    Mysle ze p11 odpada juz na starcie nie ma sensu sie nad nim meczyc ,bo tak jak mowicie wniesie on o wiele wiecej problemow niz korzysci. Proponowal bym wiec skupic sie na P24 ktory wydaje mi sie juz sensowna maszyna do dodania.
    Co do 7mm az takie zle w wb to one nie sa poki celuje sie w kadlub i z odleglosci okolo 170 yardow. Raz tez bardzo mile mnie zaskoczyly gdy zatakowalem spitem IIa 110 i odstrzelilem mu skrzydlo :D .
    Z tego co przeczytalem w wywiadzie z pewnym radzieckim asem (link byl kiedys na forum) ruskom z tych 12x7mm udalo sie pare razy sztukasa na pol przeciac .Takze japonce na zekach wiekszosc stracen uzyskiwali z tych 2x7mm wiec az takie zalosne nie powinny byc.
    A P40E w wb bardzo szybko kompresuje w nurku ,juz przy 300milach/h stery sa bardzo twarde, co raczej nie mialo miejsca w rzeczywistosci.
     
  18. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Re: Może by spróbować?

    @ Stan. Mowisz tu pewnie O slynnym Hansie Joachimie Marseile ale ja bym w tym przypadku nie wiezyl Historykom alianckim. Po pierwsze Raf rzeczywiscie mogl stracic tylko 2 maszyny ale w tym dniu Marseile wiekszosc strocen mial na p40 ktore byly amerykanskie . Po drugie stracil te 16 maszyn w trzech lotach nie w jednym dla scislosci :) . Po trzecie Niemcy mieli najbardziej wiarygodny system potwierdzania zwyciestw(nagranie z fotokarabinu + swiadkowie + dokladny raport). Dla przykladu zam Gering nie mogl uwiezyc ze Rosjanie stracili tak wiele maszyn na poczatku operacji Barbarossa wiec powolal komisje do weryfikacji tego . A komisja wykazala ze bolszewicy stracili o 100 maszyn wiecej niz wczesniej zakladano ;) . Zreszta co bede gadac zaraz Lesio aka HJM cie zbeszta :D .
     
  19. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Re: Może by spróbować?

    btw 7mm w rl Bob krotki burst z 8x7.62 bynajmniej nie zdrapywal ino farby z samolotow LW.Conw poszczegolnych par karabinow byl ustawiany coby stworzyc tz."storzek ognia" tak wiec jak np.109 dostal sie w centrum to drzazgi sie sypaly.Sila uderzenia pocisku 7.62 jest naprawde spora ,a w koncu samoloty to nie czolgi.W WB 7mm jest mimo wszystko spartolona i nie ma nic wspolnego z realiami.Rozawalenie 110 w czystym wyjsciu na 6 graniczy z cudem.Osobiscie staram sie atakowac pod gore w dosc silnym skrecie i z malej odleglosci.Otto wtedy jest malo celne.W rl jak wiecie 110 podczas BoB zostaly bardzo szybko wycofane z oczywistych powodow ,tak samo jak i yu87.
     
  20. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Re: Może by spróbować?

    Powiem tak strzelanie do 109e4 z 7 mm jest znosne ale w przypadku 110 rzeczywiscie jest duzo do poprawienia.