Polskie statystyki (WB + AH)

Discussion in 'Warbirds Polish' started by 308_lolo, Aug 17, 2003.

  1. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    OK.. jesli tak powazni fachowcy zabrali glos... oto pytania:

    1. Jak uzywajac myszki (brak rudera w domysle) zrobic hammera?

    2. Jak uzywajac myszki zrobic nozyce? (obrona)

    3. Jak uzywajac myszki celowac w poziomie (przy odkladaniu poprawki) bez pochylania samolotu na boki? (atak)

    4. Jak uzywajac myszki dokonywac zeslizgu na bok przy stallu , kontrolując aby nie wpasc w korek? (obrona lub atak)

    5. Jak wyciagac samolot z korka?

    6. Jak.... ehhh starczy juz....


    Prosze nie dawac odpowiedzi typu: na pytanie 5 : nie dawac sie wciagnac w korek:)

    To pytania laika do "myszkowcow"...

    pozdro
    Lolo

    PS
    For Lesio - spoko - moja pupa jest do zbicia w WB.. moze.. polotomy AH?? :super:

    PS2
    Rozmawialem dzis z Sebkiem, ktory pamieta pojedynki z Deey'em... byl rzeczywiscie zaskoczony poziomem walki.. lecz nie pamieta aby mial klopoty.... :p . Lecz Sebka to sam sie boje jak ognia... wiec... moze byc ciekawie:)
     
    Last edited: Aug 18, 2003
  2. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Lolo! Co za profanacja myszki!!! ;-))

    Obejrzyj no moj track z walki ze spuintem, link w tym topicu

    http://forum.wbfree.net/forums/showthread.php?threadid=16106

    Tu jest wszystko z obu punktow widzenia: moj Spitfire na myszce w hammerkach, nozycach, petelkach i barrelrollach.

    Ci co mysla ze do WB trzeba inwestowac w dobrego sticka sa w bledzie.
    Po co wywalac tyle kasy na joya jak mozna to samo na myszce robic? No ale jak ktos chce miec drogiego joya to niech sobie ma i mysli ze bez niego ani rusz ;-) Moj najwiekszy w zyciu streak [narcyzm ON] 54 [narcyzm OFF] tez na myszce wylatalem ;-))

    Na AH tez mozna latac na myszy - jeszcze lepiej niz na WB.

    Pozdrawiam,
    Daedal
     
  3. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    Lolo, ale dlaczego 'bez ruddera w domysle'?
    ja latajac na joyu uzywam ruddera z klawiatury... (takiego mam joya wypasionego ;))
    wiec wszystkie te manewry ja zrobie bez wiekszego problemu na myszce (do tego klawiatura do ruddera);
    wiec tak zle na myszy nie jest o ile ktos na tym latal dlugo

    znam nawet ludzi ktorzy po dluuugim lataniu na myszy probowali na joyach i jakos im po prostu nie szlo;
    twierdzili ze dziwnie i nie maja pelnej kontroli....
    no jak dla mnie lol, chociaz sam na myszy zaczynalem;
     
  4. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Daedal... ogladne te walkie pozniej... lecz to nie pomoze mi zrozumiec istoty.. gdyz po godzinie prob na myszy nie potrafie wejsc w hammera.. nie mowiac o wyjsciu z korka...

    wiem ze godzina to malo... lecz... kurcze.. naprawde podziwiam Was hardcorowcy na myszach....

    Co do HtH... z ciezkim sercem.. ale dalej bede staral sie oduczac lotania na myszach:) Hooouugh:).

    Niestety nie mom tak bogatego doswiadczenia jak Dot w spotkaniach z mistrzami myszek.... aczkolwiek jak znam zycie... mozliwosci dluzszego przetrwania walki z Dotem zawdzieczaja nie tyle technice opanowania myszy ile TAKTYCE.... bo Dot walczy taktycznie i cierpliwie (przy oczywistej swietnej technice).. czego mi zupelnie brak i dlatego walki z nim ZAWSZE przegrywam...(pewnie z Lesiem tyz bym przegral.. bo on takze lota cierpliwie i taktycznie)

    Za to w DF-ie czuje sie jak RYBA i jak ktory myszkowiec chce sie przekonac.. to zapraszam na RASOWY techniczny furbal.. stary ramol jeszcze chyba potrafi:)

    Jak sie przekonales na wlasnej skorze Daedal... nie latwo mnie zestrzelic nawet z bliska:) a i zginac mozna szybciej niz sie mysli... ale rozumiem ze AH jest nowym simem dla ciebie i wlatac sie musisz jeszcze troszkie (i poprawic osiagi kompa:) ).
    A wcale nie walczylismy na spitach... P47 i 109 to jedne z nielicznych maszyn ktorymi NIE LOTAM na AH... chyba ze na scenarze lub zabic CV:)
    Aczkolwiek chyle czola za to co pokazales - to naprawde duzy kunszt i mysle ze na arenie glownej utoczylbys na myszce wieeeele krwi przeciwnikom:)

    Jak by co... czasem bede cwiczyl myszkie... kurcze.. podziwiam Was...

    pozdro
    Lolo
     
  5. deey

    deey Well-Known Member

    Joined:
    Sep 1, 2002
    Messages:
    203
    Location:
    Lublin/Bialystok Poland
    ustawienia:

    AWF- rudder
    S- sec weapon

    reszta normal mycha i podstawowe ustawienia na klawierce

    Jak bede mial chwilke to postaram sie zgrac jakis filmik z manewrami na myszce.

    P.S. Pozdrów sebka ode mnie lolo jak mozesz ;-) Powiedz, ze mozemy stoczyc jeszze jedno hth, bo sie "trohe" podciagnalem w umiejetnosciach od naszego ostatniego spotkania ;)
     
  6. -kopi-

    -kopi- Well-Known Member

    Joined:
    Dec 3, 2002
    Messages:
    370
    Jakos opis tych walk bardzo mi przypomina nazsze niedawne zmagania Lolo , a ja to nie Daedal ;) .

    Co do latania na myszce sam przez pewien czas latalem na niej i wiem ze mozna latac nia dobrze, ale gdy tylko przesiadlem sie na joya z rudderkiem myszka bardzo szybko poszla w zapomnienie.
    Po prostu ma jdena wielka wade nie mozna uzywac orczyka i jednoczesnie rozlgadac sie co odbija sie na mozliwosciach w df. Zas do ef myszka nadaje sie niezle.
     
  7. deey

    deey Well-Known Member

    Joined:
    Sep 1, 2002
    Messages:
    203
    Location:
    Lublin/Bialystok Poland
    heh

    Jak sie juz czlowiek przyzwyczai kopi to automatycznie sie juz przezuca z orczyka na widoki... ;) I wtedy all clr :)
     
  8. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    Mozna sie rozgladac na myszce i bez ruddera ale to wymaga calkowitego przekonfiurowania klawiatury. Ja od lat mam przepustnice na HOME i END (Wep - ScrollLock), rudder DEL i PGDWN (center INSert)
    Cannony pod kciukiem na strzalce w prawo.

    Jedna reka, bez odrywania jej od klawiatury dzierze przepustnice, rudder, widoki (na numerycznej) i jeszcze secondary weapon. Na joyu nie mialem nawet tak komfortowo.

    P.S Lolo pomieszales mnie chyba z kims innym jesli chodzi o walke. My latalismy tylko po tej samej linni frontu ;-)

    Pozdrawiam,
    Daedal
     
  9. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    OOoooooo Matko...

    baaardzo przepraszam KOPI !!!
    rzeczywiscie... walkie mialem z Toba... soooory:)

    jeesssuuu Ramzey mo racja.. Bilobil mi potrzebny OD ZARAZ!!!!!

    Kurcze.. albo ta temperatura.. albo uwiad starczy... na misje fighterskie w AH lotam z bombami.. i wywalam je jak laduje... myle gosci z ktorymi godzine walcze HtH...

    Jeesssuuuu......

    dobrze ze lyzka do geby trafiam.. a na chleb nie mowie "bly".... uffff

    Sorka.. rzeczywiscie pokiereszowalo mi sie conieco...

    Ale czas na Daedala nastapi i tak:)

    pozdro
    Lolo
     
  10. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    :D
    nie pekaj Lolo.... kiedys zbombardowalem startujacego kumpla bo walczylem w ki43 z nadlatujacym nad nasz f conem....
    nikt mi cholera nei powiedzial ze to ma dzialka tylko pod primary weapon a bomby od razu pod secondary, a ja przy strzelaniu mam pod klawiszem albo samo primary (rzadko uzywam) albo wszystko na raz;
    no i poszla bombka... :)
     
  11. ramzey

    ramzey Well-Known Member

    Joined:
    Jul 12, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    San Jose, CA
    Lolo to gdzie ci posłać ten bilobil?;)

    a moze odrazu joya?;)

    ramzey