Targetware: kto zalozyl 302sq i PFT?

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by --stec, Nov 16, 2006.

  1. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    a wie ktoś czemu mi sie komp restartuje 5 min po odpaleniu TT, po tym nowym update ? bez wzgledu na to czy on-line czy off-line.
    ... Za to TR chodzi bez problemu
     
  2. spuint

    spuint Well-Known Member

    Joined:
    Feb 18, 2003
    Messages:
    4,736
    wczoraj zrobilem jeden locik i nie mialem takich problemow
    za to z wb teraz mam problem
    nie tyle mi sie komp restartuje co po prostu wywala mi wb
    plaga jakas
     
  3. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Mi sie komp resetowal przy FB z kolei...
    Musialem obnizyc ratingi na pamieci i podniesc napiecie. Troche pomoglo, nie wiem na jak dlugo.
     
  4. pietas

    pietas Well-Known Member

    Joined:
    Apr 28, 2002
    Messages:
    1,301
    Location:
    Schweidnitz-Schlesien-Polen
    Zainstalowalem to to to, 6-8 fps i mapa laduje sie 5 min, ale mimo wszystko wyglada obiecujaco. Wystartowac 5x probowalem (190a5) i nie dalem rady, od razu sie bryka kreci na ziemi, shift-g chyba nic nie daje, przepustnica na 30% tez. Moze joya trzeba lepiej ustawic. Albo manuala przeczytac.

    Natomiast podoba mi sie ze widoki sa takie jak w WB, to daje tej gierce szanse, tym bardziej ze chyba mozna regulowac sobie czulosc wychylenia joya we wszystkich osiach. Bez tego nawet bym sie tu nie udzielal ;)

    A tak jak kaszlnal silnik to od razu pomyslalem ze moze byc sympatyczna giera do latania w klimacie! Zupelnie inne wrazenia niz w il2, gdzie po pierwszym odpaleniu malo sie nie zrzygalem na monitor - nie zeby grafa, ale sterowanie i widoki - juz wiedzialem ze to poracha a tutaj prosze, duzo rzeczy prawie jak w WB :p
     
  5. Lesiu

    Lesiu Well-Known Member

    Joined:
    Nov 30, 2005
    Messages:
    1,242
    Location:
    Gdańsk
    To jeszcze przepis na start i ladowanie prosze.
     
  6. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    1.Zapusc silnik!
    2.Dodaj gazu.
    3.rusz z miejsca.
    3.Dodajac gazu ster wysokosci podciagaj na siebie z wyczuciem.
    4.Efekt odsrodkowy smigla niweluj orczykiem.
    5.Nabieraj predkosci caly czas kontrolujac ster wysokosci(jesli juz nie zaryles nosem w piach).
    6.Oderwij sie w koncu od pasa jako ze ten juz sie raczy konczyc,jazda zas po grzaskim piasku bedzie raczej niemozliwa.
    7.Jezeli pomyslnie przebrnales przez poprzednie punkty zchowaj podwozie(pamietaj ze TT to nie WB czy AH i nie wykonuj zaraz po starcie zbyt ostrych manewrow),nabieraj wysokosci.
    8.Szukaj wroga!choc na poczatku sam dla siebie bedziesz najgrozniejszym przeciwnikiem:fly2:
    9.W niektorych maszynach(Hurr I)trzeba przestawic kat smigla),inaczej bedziesz sie krecil niczym g... w betoniarce:)(sam tak mialem,ale po info od Dota ruszylem w gore)
     
  7. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    ktos mi odpowiedzial na pytanie o klawisze..
    akurat sam poszukalem, ale..
    jak zapisac widoki?!?!?!?!?

    przeciez nie bede co chwile klikal klawiszami, a zwlaszcza po kazdym spojrzeniu do tylu..:(
     
  8. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    ustawiasz mysza i strzalkami widok -> f8 -> klawisz ktory ma wywolywac dany widok.
     
  9. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    hmm...

    o tym nie pomyslalem..;)

    dzieki!
     
  10. --stec

    --stec Well-Known Member

    Joined:
    Dec 24, 2000
    Messages:
    1,944
    Location:
    Poznan, Poland
    Tak swoja droga zeby sie nie zniechecic fizyka lotu zanim sie zlapie jak sie w tymi simku lata, sugeruje zeby zaczynac od latania makaronami: 200 i 202 albo fiatem G50, ewentualnie hurri 1 trop (ze staloobrotowym smiglem). Samolociki te sa przyjemne w pilotazu, stabilne a przy tym na tyle niezle ze moga nawiazac walke z wiekszoscia samolotow jakie spotkaja w powietrzu. 109tka tez sie fajnie lata ale to typowy E-fighter i to z raczej malym marginesem przewagi osiagow nad wiekszoscia przeciwnikow - trzeba latac bardzo uwaznie i poprawnie zeby cos zdzialac i samemu nie dostac. No i strzelanie mgFF to wyjatkowa upierdliwosc, przynajmniej w moim odczuciu :). Hurriki II / IV, zwlaszcza obladowane artyleria, sa niestety mulowate i nie dziwi juz ze te samoloty dzialaly nad pustynia wylacznie jako jabo i to pod oslona mysliwcow z prawdziwego zdarzenia. Spitfire i foka za to sa najbardziej rasowymi mysliwcami w grze - najbardziej wymagajace od pilota, najmniej bledow wybaczaja, ale prowadzone delikatnie i z wyczuciem wymiataja. P40 nie lubie - narowiste i slabe. P40B jest jeszcze dosc zwrotny i ladnie idzie w gore ale rzedowy allison przegrzewa sie tak blyskawicznie ze wystarczy sie na chwile zagapic i 5 ton metalu zamienia sie w rzygajacy olejem szybowiec.
    Innych samolotow jeszcze nie oblatywalem.
     
  11. lucas261

    lucas261 Well-Known Member

    Joined:
    May 10, 2002
    Messages:
    501
    Location:
    Warsaw, Poland
    Hehe, wczoraj sobie z ciekawości zainstalowałem i naprawdę mi się podoba:) Już nawet udało się kogoś zestrzelić:D.
    Generalnie o wiele trudniej niż w Warbirds.
    To teraz ja parę pytań:
    1. Jak mogę się dowiedzieć, co mam aktualnie wybrane - bomby czy roxy? W kokpicie jakoś nie widać żadnych liczników do amunicji itp.
    2. Da się jakoś zrobić, żeby "Practise Offline" było czymś w rodzaju jak w WB - żeby móc sobie faktycznie poćwiczyć strzelanie?
    3. Czy TT ma coś w rodzaju scorepages?
     
  12. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    ad 1. to chyba gdzieś widać na ściągawce, dostępnej pod klawiszami SHIFT+F3, ale moge się mylić
    ad 2. pojęcia nie mam :(
    ad 3. http://www.twcombatlog.net/ widać już że dot aka stec-- aka Steinbrecher już tam bryluje, starać się musi, bo komenda .clear jest zdaje się w targetware niedostępna :D
     
  13. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    LOL S!, Stec jak zwykle pokazuje pazurki, ciekawe co na tan wynik powie nasz nadworny pyskacz samochwala pietas :), zdaje sie ze niedawno chcial sie rownac ze Stecem.
    :cheers:
     
  14. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    na razie nie umie jeszcze wystartowac ;)

    @lucas
    ad 1) Taki stary, a pyta sie o liczniki w kokpicie :p Tam gdzie byly to sa, gdzie nie bylo, nie ma. A poki co wszystko jest wlasnie pod shift-F3, dopoki to jest ciagle beta

    ad 2) TW nie ma botow, nawet takich jak w AH
     
  15. Condi

    Condi Active Member

    Joined:
    Feb 16, 2006
    Messages:
    32
    Sciagam TT i modulki, zobaczymy :)

    nick: designer
     
  16. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    gdzieś widziałem linka pod którym można było zobaczyć kto jest aktualnie na arenie targetware, może ktoś zapodać ?
     
  17. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
  18. Condi

    Condi Active Member

    Joined:
    Feb 16, 2006
    Messages:
    32
    Do jakiego folderu wgrywamy mody TT ?
     
  19. miixch

    miixch Well-Known Member

    Joined:
    May 11, 2001
    Messages:
    915
    Location:
    Poznan, Poland
    C:\Program Files\Targetware\data\tt
    teoretycznie, bo powinno sie downloadować moda z poziomu gry, on tam sie sam instaluje w tym miejscu
     
  20. Condi

    Condi Active Member

    Joined:
    Feb 16, 2006
    Messages:
    32
    Sciagnalem recznie .. byly tam pliczki i katalog TT .. ok wrzucilem, thx Miixch