IL2 serwer dedykowany-wrazenia

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -stan-, Dec 28, 2005.

  1. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Powoli pojawia sie coraz wiecej nas w tym samym czasie,moze to i niezbyt liczne grono-w jednym czasie bywalo juz 7 latajacych,ale powoli mysle bedzie ciekawiej.Arena tez z czasem zaczyna wygladac coraz ciekawiej,nie jak na wiekszosci serwow pod HL czyli fieldy blisko siebie,sporo graczy i jeden wielki kwak.Cona trzeba z regoly dobrze szukac i dostrzec go najlepiej ponizej siebie:)Atmosfera tez jest jak drzewiej bywalo :cheers:Jakosc i mozliwosci conectu do serwa -Andy- jest wg.mnie i chyba nie nie tylko doskonala-ping z kraju do serwa 20-30msto normalka! Model lotu tez przedstawia sie calkiem niezle.Dzike manewry jak w WB czy rowniez,chos w mniejszym stopniu AH tu nie uchodza.Tu E konczy sie bardzo szybko,a efekt wiadomy :znaika: Model zniszczen tez calkiem niezly.Wczoraj podczas pojedynku z frogiem i joohnym udalo mi sie wyrabac dziure w skrzydle zaby na tyle jak stwierdzil ze zabraklo powiezchni do utrzymania sily nosnej,tak wiec dziura rzeczywiscie wplynela na zmniejszenie owej istotnej sily w tym fachu:)
    Reansumujac platforma IL2 dedyk jest tym czyms o czym jeszcze calkiem nie dawno trudno bylo pomarzyc.Daje bardzo duzo mozliwosci,duzo wiecej niz RUSFH czy AH.Nie mowie coby zaniechac lotow na w/w ale moze warto by bylo okreslic okreslone godziny latania na serwie. :cheers: :@drunk: :cheers: :fly2: :flyer:
     
  2. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Andy daj jakieś info ilu nas pojawia się na serwerze i czy są jakieś szanse na rozwój i istnienie na stałe.

    Co do wrażeń to zgadzam sie ze -stanem- że Sturmovik daje bardzo duzo mozliwosci,duzo wiecej niz RUSFH czy AH. Latanie w WB, a w IL2 - to jak porównywanie czarno-białego TV do LCD lub plazmy. Troche brakuje sensownych scenarów i na razie mamy dog-kwak ale jak bedzie więcej nas to myslę że i scenary będzie można ustawić.

    Przydałby się również jakieś statsy dotyczące osiągnięć na arenie (przyciągnęło to by wielbicieli tego typu gadżetów)- nie wiem tylko czy można coś takiego stworzyć

    :fly2:
     
  3. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Co dalej z dedykiem?
    Padają pytania, jakie jest zainteresowanie i możliwości na przyszłość.
    Na razie, czesciej wpada polatać około 10 pilotów, najwięcej na arenie jednocześnie było 8 pilotów i to już była fajna zabawa :fly2: :turret: , szczegółowej statystyki jednak na razie się nie prowadzi :( .
    Liczby te niestety nie powalają :ass: , serwer daje jednak duże możliwości zarówno zarządzania jak i generowania statystyk. Ja sam nie mam za wiele czasu, a i umiejętności głównie przez słabiutką znajomość angielskiego ograniczone :lamer: . Na tym łączu nie mogę uruchomić dedyka na istniejącym serwerze (nie mogę dać kont na zdalne logowanie i zarządzanie), nie mogę wykorzystać do tego własnego komputera, bo sam nie polatam wówczas, córka mnie olewa i wyłącza kompa na noc :) , pozostaje jedynie uruchomić komputer specjalnie do tego celu, przynajmniej póki mam tak dobry układ na łącze ma to sens :duel: . Wówczas wybralibyśmy kilku dodatkowych administratorów, którzy mogliby zdalnie logować się na pulpit i zarządzać jak i konfigurować serwer dedykowany.
    Założenia: serwer z systemem Windows 2000/2003, uruchomiony dostęp terminalowy, odpalone SQL i WWW dla statystyk, może jakiś mały FTP oraz IIS.
    Co już mam: po przeinstalowaniu systemu został mi dysk 80GB SATA, zamówiłem już płytę główną oraz obudowę do serwa. W najbliższej przyszłości wymieniam procesor (są z tym przejściowe problemy, brak w magazynach Prescotow 3,4 na 478) wówczas mój dotychczasowy P IV 2600 trafi do serwera, prąd też się znajdzie.
    Prosiłem już i jest to ciągle aktualne o pomoc z ?rozgryzieniem? wszystkich funkcji dedyka jak i oprogramowania towarzyszącego :help: , czekam na jakiś oddźwięk. Na razie pomaga mi frog i kibicc w temacie mapek, reszta ciągle leży :zzz: , a żeby były tak oczekiwane statystyki trzeba w to włożyć trochę pracy. Lepiej wcześniej przetestować wszystko, zanim zacznie działać docelowa konfiguracja, bo będzie wstyd dla wszystkich jak przyjdą goście i wyjdą jakieś problemy :dunno: .
    Z moich obserwacji innych dedykowanych serwerów chociażby na HLu, można stworzyć całkiem ciekawe konfigi, z dynamicznie zmienianymi mapami i okresami historycznymi, z ograniczoną ilością dostępnego sprzętu oraz celów do zniszczenia, za co przyznawane jest zwycięstwo dla jednej ze stron, no i z upragnionymi statystykami.
    To tak pokrótce moje wizje, jak będzie się zobaczy, nie tylko odemnie to zależy. :help:
    :cheers:
     
  4. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Serwer pusty od czasu scenara - moze to był przysłowiowy gwóźdź do trumny. Confused
    W wolnych chwilach staram się tam zaglądać - zazwyczaj codziennie po 21 ale jak nikogo nie ma to i ja długo tam nie latam - nuda. Wczoraj z godzinkę z Sidem się pokręciliśmy. Później z Yankesem na HL się spotkałem. Tam przynajmniej wroga pod dostatkiem jest.

    Przy takiej frekwencji jak obecna serwer Andego chociaż klawa sprawa choćby ze względu na pingi i język, to długo żył nie będzie i pozostanie nam HL. Sad Aby serwer ożył trzeba luda, statystyk, TOD-ów (scenarów i misji - bo sam kwak też pewnie szybko się znudzi). Jest trochę oprogramowania które pozwala coś takiego zorganizować, ale do tego trzeba zaangażowania wielu z nas bo sam Andy wszystkiego nie zrobi - i tak udostepnia sprzet i łącza. Ja osobiście za mało znam jeszcze Ila - gram niecałe 3 miechy ale gdyby starzy wyjadacze tematu pomogli ( jeśli mają czas oczywista bo w chęci nie wątpię) to może udałoby się stworzyć coś stałego.
     
  5. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Andych pracuje nad softem Gennadich-a... ale problem jest z tym, że ten soft jakoś krzywi się na Win2003 (z tego co zrozumiałem).
    Sam soft, chociaż napisany pod ver 4.01 działa pod 4.02 też, więc z tym problemu nie będzie :)
    Co do mapek, to mam trochę więcej wolnego od jutra wieczór i może coś zaczniemy robić... moja kobita ma właśnie sesję, więc jestem dużo bardziej dyspozycyjny niż ostatnio :D
    Chętnie zająłbym się też zdalną administracją serwera... gdybym wiedział jak :shuffle: ...kiedyś trochę telnetem się bawiłem, ale to dawno temu było :(
     
  6. Ziomek

    Ziomek Well-Known Member

    Joined:
    Jan 26, 2004
    Messages:
    815
    frog mowiac o sofcie gennadicha , mowisz o adwwar?
     
  7. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Jest też jakieś oprogramowanie do tematu na http://www.greatergreen.com/fbd2/ - zerknąłem w instrukcję dedyka i statsów :rtfm: i z tego co piszą to coś - działa, aczkolwiek nie jest jeszcze do końca sprawdzone. Ale strona ze statsami na ich serwerze wygląda całkiem nieźle.
     
  8. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @Joohny

    Ty się nie softem przejmuj, a tym, że po włączeniu rotacji mapek zamierzam jakąś bez chmurek w końcu zrobić ;)
    Co nie walczę z Joohnym to kończy się jego ucieczką w chmurki :D
    A latasz za nisko, żeby Cię ubić zanim chmurki ocalą.

    Uwagi odnośnie planeset-u:
    Mam propozycję mapek:
    Polska 1939- P11c vs 109E4, Ju87
    Finlandia 1939/40- Brewster i Hurri Mk.I vs I16 i Yak-1
    Wyspy Salomona 1942- Zeke vs Wildcat
    USAAF vs LW, 1943-44- P51, P47 i P-38 vs 109 i 190
    Mandżuria 1945- La5FN, Yak-9, Yak-3 vs Ki61,Ki84, Ki100

    Chodzi mi o wyeliminowanie (a raczej zminimalizowanie) użycia Spitów na serwerze... fakt, ja sobię z nimi daję radę, Mateus jeszcze lepiej... ale już pozostali piloci, niemal bez wyjątków, nie próbują nawet maszynami LW latać, bo "Spit i tak bije wszystkich" :(
     
  9. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Frog mnie nie lubi - chce zabrać Spita i chmurki. :help:

    W takim razie chcę Yaka 3, La 5FN i gęstą mgłę na każdej mapie. ;)
     
    Last edited: Jan 20, 2006
  10. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Przed chwila zamowilem procesor, niestety w naszy kraju nigdzie nie moglem dostac, dlatego przyleci zza oceanu. Potrwa to pewnie kilka dni, ale za 2 tygodnie napewno ruszy nasz serwer juz na stale bez wylaczania i ze zdalnym dostepem dla administratorow.
     
  11. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja właśnie miałem nieprzyjemność spotkać się z gośćmi z podrabianego "302" na HL... skończyło się na obelgach i groźbach karalnych skierowanych pod moim adresem.
     
  12. Mateus

    Mateus Well-Known Member

    Joined:
    Feb 16, 2003
    Messages:
    143
    Frog, co to dostępnych samolotów to tak naprawdę nie chodzi o to, że spity są bee tylko o to, że aktualnie dostępne są spity które były produkowane i używane w małych ilościach (CW, H.F., L.F. itd) a które mają w określonych sytuacjach ogromną przewagę nad samolotami LW.
     
  13. Holmes

    Holmes Well-Known Member

    Joined:
    Nov 18, 2002
    Messages:
    1,022
    Location:
    Krakow, Poland
    Słuchajta ludzie. W trzech slowach prosze. Jaki rozsadny sprzet jest wymagany do tego calego Ila? Prosze o liste + orietnacyjny koszt calosci. Niezbyt sie znam na parametrach technicznych, wiec raczej lopatologiczny przewodnik bedzie przydatny. Rozumiem, ze chodzi o:

    - procesor (obecnie 1GB)
    - pamiec (teraz 500 mb RAM)
    - grafika (teraz Gf4MX 440 :) ).

    Na co powymieniac? Prosilbym o info tak do 17:00 ;)
     
  14. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Zależy co chcesz osiągnąć...
    teraz na obecnym sprzęcie pójdzie Tobie na 640x480, low detail, ale będzie lagował online (za mało RAM-u).

    Ja mam:
    Athlon 2200XP T-Breed
    1Gig RAM
    Radeon 9600PRO (przetaktowany na XT)
    I chodzi u mnie dobrze 1024x768 na "excellent" z 2xAnizo

    Żeby poszło na "perfect" w 1024x768 musiałbym mieć:
    Athlona 64 3000
    Nv GF6600GT
    tyle samo RAM

    Żeby myśleć o wyższej rozdziałce:
    Nv GF6800

    Żeby grać na 1600x1200:
    Nv GF6800GT lub 2xNv GF6600GT na SLI

    koszta:
    komputer bez grafiki (Athlon 64 3000, dobra płyta główna, jakiś napęd, obudowa, dysk twardy): około 1600-2000
    Karty:
    R9600 PRO- około 350 Zł (nie warto moim zdaniem już teraz kupować)
    NV6600GT- 550-600 Zł
    NV6800- 600-700 Zł
    NV6800GT- ok. 1100Zł
     
  15. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    Niestety procek i grafa troche juz slabuja... ale 512 ramu wystarczy do gry - mialem tyle do niedawna, dolozyle drugie tyle i jedyna roznica to taka, ze szybciej sie gra laduje i szybciej zamyka :p
    a tak serio to jak jest duzo obiektow (np. nisko walka nad miastem) to faktycznie potrafily fps znaczaco spasc przy 512, ale po prostu unikalem takich walk

    grafe mam znacznie slabsza od froga (radek 8500le), procek bartek 2500@xp3200 i spokojnie w excelent w 1152 sobie pogrywam, nawet anizo sobie wlaczylem
     
  16. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Trochę mało danych, a właściwie nieścisłe.
    Jeżeli masz markową płytę główną, a procek to 1GB Pentium3, dla sensownego działania wystarczy wymienić grafikę. Sam się zdziwiłem jak nie tak dawno nie uruchomiło mi się Batlefield2 na P4 2,6GHz 1GB Ram i GF4- 4200 128MBRAM, a na starym P3 1GHz z 512 RAM, ale GF5200 działało bez problemu. Tu akurat brak było pełnej obsługi DX9 przez GF4, lecz gra jest bardziej wymagająca jak IL2, zresztą na starym kompie chodził mi on też bez problemu. Najlepiej weź z zaprzyjaźnionego sklepu do przetestowania jakiegoś GF5200 i sprawdź. W nic innego bym się nie bawił w obecnej konfiguracji, druga opcja to zmiana całej jednostki na nową. :(
     
  17. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    jak zmienisz procesor z 1 GB na conajmniej 2 GB (nowego poniżej 2,6 chyba już nie kupisz) i wymienisz grafikę na GF 6600 to musisz się liczyć też z tym że konieczna będzie wymiana płyty, aby móc korzystać z możliwości jakie dają taki procesor i grafika. Jak nowa płyta to najprawdopodobniej i nowy RAM. Tak więc poza napędem, twardzielem i zasilaczem z obudową - nowy PC.
    Postęp sprzętowy idzie tak do przodu, że na kompie z przed 3-4 lat nie da się zrobić upgradu sprzętowego tylko trzeba go wymienić, a stary postarać się spieniężyć najlepiej chyba w całości. :(
     
  18. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    spieniezanie to wywalanie calkiem dobrej maszyny za marny grosz, lepiej dla dzieci potrzymaj, beda sie mogly w paincie pobawic ;)
     
  19. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    @andych

    Jak FX5200 ma obsługę DX9 to ja jestem Budda ;)
    Wszystkie FX (od 5200 do 5900) mają protezę, która nie pozwala im się wywrócić, gdy dostają instrukcje DX9... ale z pełnym DX9 ma to tyle wspólnego, co pingwin z Afryką subsacharyjską (pamiętam kiedyś z Adamec-em porównywaliśmy screen-y z jego FX 5900 i mojego Radeonka-> były "drobne" różnice w wyglądzie, związane właśnie z "kompatybilnością")
     
  20. kazan

    kazan Well-Known Member

    Joined:
    Dec 15, 2004
    Messages:
    1,074
    Location:
    Bremen (DE)
    nie moge wejsc na serwer
    wczesniej moglem teraz nie :(
    port 21000 odblokowalem i dalej nie moge