IL2 serwer dedykowany-wrazenia

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -stan-, Dec 28, 2005.

  1. 308_lolo

    308_lolo Well-Known Member

    Joined:
    May 7, 2003
    Messages:
    684
    Location:
    Poznan
    Pedzel ma racje. FH WB jest jak Mira Ziminska - przezyje nas wszystkich i nasze joj'e a takaze chec do lotania...

    pozdro
    Lolo

    PS Juz w 2001 mowiono o upadku FH WB Rus... gdy lotalo codzien 100 luda
    Tero lata 20-30 srednio... i jeszcze nie jest to jego ostatnie ZDANIE!!!
     
  2. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Wlasnie problemem moze byc chec hostowania WBFH.Coraz wiecej tez luda ma compy zdolne sprostac dosc sporym wymaganiom jakie stawia IL2.Przeciez za czasow PIK serwa wielu latalo na kompach ktore nie mogly pociagnac WB3D,po wejsciu na rynek pierwszej wersji IL2 niewielu bylo w stanie go odpalic.WBFH na pewno pociagnie jeszcze troche,tylko jak dlugo?
     
  3. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    jesli padnie mozemy byc pewni ze spotkamy sie na jakims innym serwie, fajnie by bylo gdyby to byl "nasz" serwer ;)

    a dopoki zyje to nie mam zamiaru WB odstawiac ;)

    P.S. jak tylko sie uporam z sesja wpadne na ILa.
     
  4. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Ae "nasz" serwer il2 juz stoi!INO FRUWAC:) :cheers:
     
  5. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
  6. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Jezeli nie ma z tym technicznych problemow to moge zdjac obrazy plyt i gdzies je umiescic.Mam wszystkie w wersji anglojezycznej.
     
  7. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Tok myslenia dobry Lolo, ale nie trafiles w odpowiedniego osobnika :D. Wg mnie raczej: Lenin wiecznie zywy!!! O nim tez od paru lat slychac, ze w koncu go do mieszaniny torfu, zwiru itp. 2 metry ponizej poziomu gruntu schowaja.
     
  8. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Jaki teraz IP obowiazuje?? Bo od paru dni probuje wejsc, a te co na forum znalazlem to cisza.
     
  9. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Jata slowo "dorrend" znasz? D na T zamien. I do sluzb, co to internet inwigiluja: nie wiem o co mi chodzilo :p.
     
  10. yankee

    yankee Well-Known Member

    Joined:
    Dec 18, 2003
    Messages:
    201
    Location:
    Warsaw / Poland
    a tak w ogole to server andy'ego to jest na HL'u
    szukajta 302_Andy
    :turret:
     
  11. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    \


    Aktualne IP serwera ANDY po postawieniu docelowego dedyka IP:IP: 153.19.156.122 lub przez HL.Dziala caly czas! :cheers:
     
  12. yankee

    yankee Well-Known Member

    Joined:
    Dec 18, 2003
    Messages:
    201
    Location:
    Warsaw / Poland
    w mapie na Okinawie jest na niemieckim lotnisku maly bug:
    spawn point kolo do335 jest dokladnie na jakims staticu i nie ma bata zeby sie z tego miejsca ruszyc bez rozbicia maszyny :help:
     
  13. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88

    mapę się poprawi

    ale są inne problemy - od czasu postawienia serwera na obecnym adresie spadła płynność gry. Jako że dzieje sie to nie tylko u mnie - problem leży najprawdopodobniej po stronie serwera (sprzętu, ewentualnie windy 2003).
     
  14. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Tak sie sklada ze sam nie moglem tego zaobserwowac, nie latalem akurat jak bylo wiecej osob. Czy zauwazyles to odrazu po przejsciu na nowy server, czy dopiero po uruchomieniu dedyka za posrednictwem programu zarzadzajacego, ewentualnie po umieszczeniu na HLu?
    To bylo by dziwne, bo poprzednio dzialalo na kompie corki 1GHz P III i 512 MB Ram, a obecnie jest 2,6 GHz P IV z HT i 1 GB Ram. W wolnej chwili przyjrze sie jak obciaza to procka, moze HT trzeba wylaczyc. I jeszcze jedno, na ktorej mapie wystepuja te zjawiska, na czym one polegaja (ad: "spadla plynnosc gry")?
    Piszcie o wszystkich tego typu spostrzezeniach, ciagle sie jeszcze uczymy i jak wszystko juz bedzie dzialac na 100% to najwyzej sie zrobi nowa instalacje juz na czysciutko :)
    Przypominam o demokratycznym wyborze admina :), mile widziana znajomosc SQLa i PHP, bo ja w tym leze i kwicze, a statystyki czekaja. Poza tym czas, Frog tez ma go ograniczony.
     
  15. jata

    jata Well-Known Member

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    1,512
    Location:
    Poznan, Poland
    @pedzel:
    ja nie pisze, ze nie mam...
    ale lubie miec ladne okladki na polce..
    a nie mam..:( [nie liczac baldurow i NWN]
     
  16. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    ladne okladki to tylko dla "wyjatkowych" gier, inaczej bym sie nie wyplacil :D

    z ladnych mam Warcrafta 2 i oba Fallouty :p
     
  17. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Co do działania- wsio ok, Joohny narzekał, ale jedynym powodem dla którego mogło to mieć miejsce były częste spawn-lagi, związane z obecnością dużej liczby osób :)
    Poza zwiększoną ilością tych właśnie nie zauważyłem jakichś strasznych wyhaczeń, raz czy dwa może Spit -stan-a mi gdzieś delikatnie warpnął w walce, ale to raczej ze względu na connect stana a nie serwer.
     
  18. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    - problem wg mnie występuje na obu mapach a polega na okresowym posuwaniu obrazu małymi skokami naprzód lub 1-3 sekundowymi zawieszeniami. Podobne zawieszenia zdarzały się i na poprzednim serwie jednak zdecydowanie rzadziej. Wina nie leży przypuszczalnie po mojej stronie gdyż to samo i dokładnie w tym samym czasie obserwowali inni - np. kibic
    - łączę sie bezpośrednio przez wpisanie IP - (mogę spróbować przez HL - może problem ustąpi)
    - nie moge wykluczyć że problemy związane są z ilością osób na serwie (w ostatnich dniach bywa koło 10 ludzików) ale latałem już na serwerach za pośrednictwem HL-u gdzie było 20-30 osób i tego problemu nie widziałem
    -
     
  19. kibicc

    kibicc Well-Known Member

    Joined:
    Jun 18, 2005
    Messages:
    85
    Location:
    Warszawa Poland
    Gwarantuje Tobie Al, że odstawisz. Muszą zostać spełnione tylko dwa warunki:

    1 - Gdy polatasz chwilę z grafiką ustawioną na maksa w Iła2.
    2 - Gdy na serwerze Iła2 spotkasz większość swoich "starych" znajomych z WB.

    Zauważ, że najbardziej ortodoksyjny z graczy; Pedzel zaczął eksperymentować z Ił2. Co prawda z pewną dozą nieśmiałości, ale jednak... (Pedzel, proszę Cię, nie traktuj tego zbyt osobiście :) ). To o czymś świadczy.
    Jeżeli chcesz Al to prześlę Tobie screny z gry, żebyś mógł się przekonać, musisz tylko mi adres mailowy podać.
    Joohny ma rację, że WB musi w końcu upaść. Biorąc pod uwagę nieograniczony dostęp do darmowych serwerów oraz wciąż spadającą cenę całej serii, na latanie w Iła niedługo będzie mógł pozwolić sobie każdy. Wtedy nawet jedyna w swoim rodzaju atmosfera panująca na arenie WB nie uchroni go przed upadkiem. Wtedy może znów wspólnie gwiazdki będziemy zdobywać?
    Pozdrawiam
     
  20. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    na grafike na maxa jeszcze mnie nie stac w ILe, ale skoro gram w WB to chyba jasne ze grafa nie jest istotna ;)

    od ILa skutecznie mnie odstrasza ilosc rzeczy ktore sie da ustawiac :eek: jak pomysle o tych wszystkich ustawieniach mieszanek, skokow, sprezarek to mi sie w glowie krecic zaczyna %)

    a WB odstawie dopiero jak serw padnie :p

    edit: co nie znaczy ze jak uporam sie z egzamami i firewallem to nie bede wpadal na ILa ;)
     
    Last edited: Feb 17, 2006