IL2 serwer dedykowany-wrazenia

Discussion in '302nd POLISH SQ -Poznanski-' started by -stan-, Dec 28, 2005.

  1. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Szukaj przyczyny u siebie, sprawdzilem oba i dzialaja bez problemu.
     
  2. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Od teraz na serwerach obowiazuje wersja 4.03m.
    Patche sa u mnie na ftp lub na stronie FB.

    Ps. Przedluza sie czas postawinia nowego serwera, niestety przesylka z nowym prockiem sie opuznia, mam nadzieje ze na cle nie stanie :)
     
  3. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    dzisiaj w uwadze bylo o kradziezach w poczcie polskiej...
     
  4. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Poczta tego w lapkach nie bedzie miala, bo paczka byla za duza i nie chcieli przyjac na normalna przesylke. Dlatego idzie jakas durna firma kurierska, powiedzieli ze do polski przesylka dotrze do 21 dni :( , ale 2 tygodnie wlasnie dzis minely :) to juz duzo im nie zostalo. a ja nie to :turret:
     
  5. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Co do serwera-
    obecna mapa jest niegrywalna zupełnie... poza doborem samolotów (Me163/262 He162 po jednej stronie, LA-7, Jak-3P, I153P, BI-1, YP-80 po drugiej) mam następujące zarzuty:
    1) Statki są za blisko czegokolwiek- na blue fieldach start jest z kategorii "lotto" bo wali ostro ack z czerwonego CV. Podejrzewam, że tak samo dzieje się na czerwonych lotniskach (sprawdzić nie mogłem, bo Andych właśnie CV kończył topić blue i stąd ack był symboliczny). Wszystkie cele naziemne na lotniskach, z których rolowałem, były zniszczone... podejrzewam, że przez ack a nie innych graczy.
    2) Ack na fieldach- zdecydowanie za silny
    3) Ack porozrzucany dookoła- zdecydowanie za silny (widziałem 2 baterie po 4x85mm na południu w mieście red... to już nawet nie jest śmieszne,to przeraża, jak do tego doda się, że wokół gęsto od balonów zaporowych)
    4) Balony zaporowe... z tego co wiem używane raczej rzadko i to częściej (po 1940) przez floty niż do osłony miast... autor mapki nastawiał ich tyle, że czasami spokojnie lecieć low się nie da... i to nie dlatego, że akurat leci się w kierunku miasta... są po prostu wszędzie.

    Ja na razie siądę nad jakąś nową mapką... na tą się nie pisze :(
     
  6. -al---

    -al--- Well-Known Member

    Joined:
    Jan 5, 2005
    Messages:
    6,848
    Location:
    Poznań
    FedEx? :) Moze Tom Hanks wlasnie goli sie gdzies na bezludnej wyspie twoim procesorem? :)
     
  7. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Jako autor tego gniotu przyznaję rację przedmówcy. Mapa była robiona przeze mnie po raz pierwszy i bez specjalnych testów. Po pierwszych lotach już wiedziałem, że to badziewie. :shuffle: :dark: Naniosłem poprawki poprzez:

    - całkowite usunięcie balonów,
    - oddalenie okrętów od lotnisk poza zasięg dział,
    - lotniska blue przeniesione zostały na wyspę

    Przesunięcie lotnisk niestety powoduje dłuższy dolot do spotkania z wrogiem.
    Wachlarz samolotów pozostawiłem pełny dla każdej ze stron. W końcu to mapa testowa i jak ktoś ma ochotę na walkę Gladiatora z YP-80 to dlaczego mu to uniemożliwiać. :super:

    Autorzy nowych mapek mile widziani. :fly2:
     
  8. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    I kto by pomyslal ze w niedziele firma kurierska bedzie paczki rozwozic :)
    Server stoi juz na dedykowanej maszynce z systemem win2003.
    NOWY IP: 153.19.156.122
    Trzeba teraz demokratycznie wyznaczyc ochotnikow administratorow :mafia:
    -frog- podaj mi w prywatnej wiadomosci swoj nr. komory.
    To brac sie za testy :fly2: :turret:
     
  9. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Tak przy okazji, zna ktos miejsce gdzie lezy dedyk dla starego ila?
    I wszystkie patche tez moga byc.
     
  10. Snakeye

    Snakeye Well-Known Member

    Joined:
    Jun 16, 2001
    Messages:
    3,232
    Location:
    EPWA
    hmm, pytanie czy il-2 w ogole mial dedyka... :dunno:
     
  11. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Z tego co sie orientuje,choc moge byc w bledzie,stary il nie mial ogolnodostepnego dedyka.
     
  12. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Wlasnie odpalilem serwer za pomoca programu zarzadzajacego, statsy tuz tuz.
     

    Attached Files:

  13. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    A ja zmieniłem ustawienia serwera zdalnie (przepraszam, jeżeli komuś coś zniweczyłem, ale serwer był pusty o tej porze, więc pozwoliłem sobie zrestartować)

    nowe ustawienia
    2 mapki rotujące (moja frog3.mis i Okinawa.mis Joohny'ego)
    120 minut na zmianę mapy lub- śmierć 40 pilotów/zniszczenie 50 samolotów jednej ze stron.
    Pogrzebię ze statsami teraz :)

    [edit]
    Pogrzebałem

    Wygląda na to, że wystarczy zainstalować to:
    http://www.gennadich.com/all/files/il2sc/il2sc_stat1.70.zip
    poczym rozpakować do folderu serwera akceptującego zawartość PHP i w którym mamy prawo do zapisywania/nadpisywania plików

    uruchamiamy przeglądarkę i wpisujemy <adres naszego serwera>/<folder naszego IL2SC>/install.php żeby uruchomić skrypt konfiguracji serwera statystyk. Po ustawieniu wszystkiego-> "next" i już cieszymy się statystykami (jedyny warunek na przyznanie licencji na program, to nieusuwanie ich loga z witryny ze statystykami)
     
    Last edited: Feb 14, 2006
  14. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Update:

    działają statystyki w grze, do wyrzucenia ich na www potrzebny będzie jednak andych (nie będę mu żadnego softu "podinstalowywał" bez jego wiedzy, z resztą nie wiem, czy mam do tego uprawnienia).

    włączyłem ikonki samolotów na mapie (drobny ukłon w stronę mniej zaawansowanych graczy).
     
  15. andych

    andych Well-Known Member

    Joined:
    Aug 20, 2001
    Messages:
    294
    Location:
    Malbork Poland
    Konto ktorym sie logujesz ma uprawnienia administratora wiec instaluj co potrzeba. Ja dzis jestem caly dzien w pracy, jak by sie nie dalo zainstalowac to dopiero po 20 bede mogl siasc przed kompem na dluzej.
     
  16. -stan-

    -stan- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 19, 2003
    Messages:
    517
    Location:
    Poland/Oman(desert)
    Wczoraj po przybyciu na serwer Andy 302sq z IL2 na HL liczba maszyn w powietrzu przekroczla chyba po raz pierwszy 10sztuk,nie pamietam dokladnej liczby ale w sumie bylo kilkanascie,tak wiec coraz blizej do sensownych scenarow.
     
  17. joohny

    joohny Well-Known Member

    Joined:
    Aug 31, 2005
    Messages:
    88
    Wczoraj na serwerze było 12 osób - "wtg" @ "ole" :super:

    Rozgrywane w tej chwili kampanie to w zasadzie normalny dogfiht pomiędzy dwoma stronami (można by na razie np. zawody pomiędzy 302 i 303 z WB urządzać). Jakby frekwencja się utrzymywała można będzie pomyśleć o organizowaniu "coopów" w których wykonywanie określonych zadań chyba najbardziej odpowiada scenariuszom przeniesionym z reala. (wiem, że nie na tym dedyku - ale Andy coś wymyśli ;)

    Wielu z nas widzi że FH WB pada i nie ma od tego odwrotu to kwestia czasu - taka jest po prostuy kolei rzeczy. Tak więc powoli trzeba się przesiadać na coś bardziej na czasie. Zabawa on-line jest tym atrakcyjniejsza im więcej jest uczestników. Tak więc chopy kto ma możliwości przesiadajmy się na Iljuszyna. :fly2:
     
  18. -frog-

    -frog- Well-Known Member

    Joined:
    Jun 17, 2003
    Messages:
    5,303
    Ja polatam po powrocie z pracy dziś :)
    Tylko muszę zdążyć po browara (koło 22ej kończę, a do nocnego mi się nie chce leźć).
     
  19. daedal

    daedal Well-Known Member

    Joined:
    Sep 21, 2001
    Messages:
    709
    Location:
    England
    To jest cos, chyba rodzi sie nowy klimaciarski serwer w stylu WB u Pikace.
    Trzymam kciuki. Gdy sie rozwinie to na 100% zdeklasuje WB i AH. Chyba sie porzadniej rozejrze za IL2, AEP i FB bo u mnie widzialem tylko PF na polce w sklepie na razie.
     
  20. pedzel

    pedzel Well-Known Member

    Joined:
    Aug 19, 2001
    Messages:
    1,491
    Location:
    Gdansk, Poland
    Bzdura. Od kiedy pamietam to ktos twierdzi ze koniec blisko. A jak sie adminom nie znudzi i nie wylacza po prostu serwera, to jeszcze pare lat pozyje.